Wydrukuj tę stronę
Paź 11, 2020

XXVIII Niedziela zwykła

W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.

W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. 

W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. (…). Wszystkich serdecznie zapraszam. 

KOMUNIKATY KURII – 28. Niedziela zwykła, 11.10.2020 r.

W najbliższy wtorek, 13 października br., Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Kazimierz Górny otrzyma godność doktora honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego z akceptacją i poparciem wszystkich uczelni Rzeszowa. Uroczystość odbędzie się w kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 9.00 celebracją Eucharystii pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji Biskupa Kazimierza oraz całego środowiska akademickiego.

We środę, 14 października br., w Rzeszowie będzie gościł J.E. kardynał Gerhard Ludwig Müller, były Prefekt Kongregacji Nauki Wiary. O godz. 9.00 będzie on przewodniczył Mszy Świętej i wygłosi homilię w kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej. Zapraszamy Czcigodnych Księży do udziału w koncelebrze. O godz. 11.00 Kardynał wygłosi wykład podczas Kongresu „Prawda i Prawo w Etosie Niepodległości” organizowanego przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Obrady kongresu będą transmitowane na stronie internetowej www.wspia.eu oraz na kanale YouTube.

Z okazji Dnia Papieskiego w sobotę, 10 X br., w godz. 10.00 – 18.00 będzie możliwe odbycie w Rzeszowie pielgrzymki „Rzeszowskim Szlakiem Świętych”. Będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o ustanie epidemii. Szczegóły na Karcie Pielgrzyma Papieskiego 2020 (w załączeniu).

We środę, 14 października br. przypada Dzień Edukacji Narodowej. W kościele farnym w Rzeszowie o godz. 18.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego sprawowana będzie Msza Święta w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników oświaty oraz wszystkich uczniów. O godz. 17.30 w tej intencji zostanie odmówiona modlitwa różańcowa. 

15 października 2020 o godz. 17:00 na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbędzie się Pogrzeb Dzieci Utraconych. Również w związku z Dniem Dziecka Utraconego w niedzielę 18 października o godz. 20.00 w parafii św. Józefa w Rzeszowie na Staromieściu odbędzie się czuwanie dla rodziców, którzy utracili dzieci. Obejmie ono Różaniec i Eucharystię wraz z okazją do spowiedzi.

MSZA ŚW. W TYGODNIU O GODZINIE 17.00

NIEDZIELA

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

11.10.2020

Przeżywamy kolejny Dzień Papieski, swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 

8.15

Za śp. Stanisława Ceglarza w XVII r. śmierci.

10.00

W X r. urodzin Antoniego o zdrowie Boże błogosławieństwo dary Ducha Św. i opiekę NMP.

 

Sakrament chrztu: Liliana.

15.30

RÓŻANIEC

W XIX r. sakramentu małżeństwa Barbary i Janusza z podziękowaniem za wspólne lata z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla rodziny a szczególnie dla dzieci Macieja i Julii.

PONIEDZIAŁEK

 

12.10.2020

17.00

1./. Za śp. Ferdynanda Byjoś int. od Alicji Pomana i Urszuli Kida.
2./. O zdrowie i opiekę NMP dla Kamila.

RÓŻANIEC

WTOREK

Wspomnienie. bł. Honorata Koźmińskiego 

13.10.2020

17.00

1./ Za śp. Mariana Dziedzica w XXI r. śmierci. 

2./ Za śp. Janusza Sołka.

RÓŻANIEC

 

ŚRODA

 

14.10.2020

12.00

Pogrzeb śp. Helena Świder.

/Msza św. w Kielanówce obrzęd pogrzebu na cmentarzu w Zabierzowie ok 13.00/

17.00

1./ O zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę NMP Nieustającej Pomocy, dary Ducha Świętego i wszelkie łaski potrzebne do zbawienia za wstawiennictwem św. Urszuli Ledóchowskiej dla Zygmunta, Justyny i Arkadiusza, Natalii i Łukasza, Mari, Leszka, Piotra, Renaty, Grzegorza, Zuzanny, Elżbiety, Pawła, Małgorzaty, Anny, Zbigniewa, Katarzyny, Magdaleny i Macieja. 

2./ W intencji Parafii i wszystkich parafian o opiekę Bożą i zdrowie.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. RÓŻANIEC

CZWARTEK

Wspomnienie św. Teresy od Jezusa 

15.10.2020

17.00

1./ Za śp. Ryszarda Stachowicza.

2./ Za sp. Stefanię Popek int od rodziny Skibów.

RÓŻANIEC

PIĄTEK

Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej 

16.10.2020

17.00

1./ Za śp. Marię i Władysława w rocznicę śmierci.
2./ Za śp. Janusza Sołka.

RÓŻANIEC

SOBOTA

Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego

17.10.2020

17.00

1./ Za śp. Henryka Pietruchę. 

2./ Za śp. Kazimierę Błażej w II r. śmierci int. od syna Arka z rodziną.

RÓŻANIEC

NIEDZIELA

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

18.10.2020

Niedziela Misyjna. Składka na rzecz misji.

8.15

Za śp. Bronisławę Micał w X r. śmierci.

10.00

Za śp. Witolda Oczosia.

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego w int. uzależnionych i współuzależnionych.

15.30

RÓŻANIEC

Za śp. Piotra Kraśnianina.