mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30
sobota, 24 lipiec 2021 23:27

Wakacje z Caritas - WARSZTATY KRAWIECKIE

W tym roku Parafialny Zespół Caritas zaprosił dzieci na warsztaty krawieckie. Wydarzenie miało miejsce 22.07.2021r. w Domu Kultury w Kielanówce. Było to trudne przedsięwzięcie ze względu na fakt iż maszyny do szycia którymi dysponowały dzieci były nieco zakurzone i zastane, a niektóre uruchamiane były pierwszy raz od wielu lat. Chęci do pracy okazały się większe od trudności i udało się nam wystartować. Uczestnicy warsztatów nauczyli się przede wszystkim obsługi maszyny do szycia – co nie jest wbrew pozorom prostą sprawą. Dzieci pod okiem wykwalifikowanych instruktorek samodzielnie uszyły ekologiczne torby na zakupy. Jednak, najważniejsze dla nas było widoczne zadowolenie i satysfakcja widoczna na twarzach krawieckich amatorów.
Dziękujemy uczestnikom i instruktorkom za mile i owocnie spędzony czas. Szczególnie dziękujemy osobom, które udostępniły maszyny do szycia. Pozostajemy niezmiernie wdzięczni Pani Justynie Kalandyk, że zgodziła się poprowadzić warsztaty krawieckie oraz Pani Agnieszce Pietrucha za asystę techniczną.

Bóg Zapłać!

Więcej w tej kategorii: « Podziękowania

Msze Święte

  • pon-pt, czas zimowy:
           17.00
  • pon-pt, czas letni (wakacje):
           7.30
  • niedziele i święta:
           8.15, 10.00, 15.30
203514 odwiedzających stronę

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska