mapGodziny Mszy św.:
pon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni: 18.00
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lis 18, 2018

XXXIII Niedziela Zwykła

  1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.
  2. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.
  3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.

KOMUNIKATY KURII – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 18.11.2018 r.

W niedzielę 18 listopada br. Kościół powszechny obchodzi Drugi Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek skierował swoje orędzie na ten dzień.

W niedzielę 25 listopada – Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Centralne uroczystości odbędą się w katedrze w Rzeszowie. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego o godz. 12.00.

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza informuje, że w sobotę, 8 grudnia br. w Rudnej Wielkiej, o godz. 15.00 podczas Mszy Świętej zostanie udzielone błogosławieństwo lektorom. Bliższych informacji udziela ks. Tomasz Blicharz. DLSO informuje także, że organizowana jest XI edycja rozgrywek rzeszowskiej ligi lektorskiej w piłce halowej. Zgłoszenia do 26 listopada przyjmuje ks. Tomasz Blicharz.

Diecezjalne Studium Organistowskie i Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na Dzień Skupienia dla Organistów połączony z IX Seminarium Organowym, który odbędzie się 24 listopada 2018 r. w Rzeszowie. Początek o godz. 9.00 w kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie, ul. Dąbrowskiego 71. Zakończenie ok. godz. 13.30. Szczegóły na stronie www.dsorzeszow.pl

W dniach od 7 do 9 grudnia w Domu Diecezjalnym TABOR w Rzeszowie  odbędzie się prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Pawła VI  Kurs Nowe Życie. Są to rekolekcje adresowane do osób chcących doświadczyć spotkania z Bogiem i pogłębić dar żywej wiary. Zapraszamy szczególnie osoby działające już w różnych ruchach czy wspólnotach. To czas na zapoczątkowanie lub odnowienie swojej więzi z Jezusem i Kościołem.  Więcej informacji na stronie: www.sne.rzeszow.pl lub u ks. Piotra Gnata dyrektora SNE (tel. 509 554 335).

NIEDZIELA

XXXIII ZWYKŁA

18.11.2018

ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

8.15

Za śp. Józefę w VIII r. śmierci int. od córki z rodziną.

10.00

O Boże błogosławieństwo, zdrowie, Dary Ducha Świętego i dobry wybór drogi życiowej dla Karoliny.

Sakrament chrztu.

15.30

Za śp. Eugenię w XX r. śmierci i dusze w czyśćcu cierpiące.

PONIEDZIAŁEK

 

19.11.2018

17.00

1./ Za śp. Aleksandrę w III r. śmierci int. od syna z rodziną.

2./ Za śp. Teresę Stachowicz w XXX dzień śmierci int. od rodziny.

WPOMINKI ZA ZMARŁYCH

WTOREK

Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

20.11.2018

17.00

1./ Za śp. ks. Mariana Szopińskiego.

2./ Za śp. Kazimierę Błażej w XXX dzień śmierci int, od Arka i Eli z rodziną.

WPOMINKI ZA ZMARŁYCH

ŚRODA

Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

21.11.2018

17.00

1./ Za śp. Bogumiła Białego w I r. śmierci int. od żony z synami.
NOWENNA DO MBNP.
WPOMINKI ZA ZMARŁYCH

SPOTKANIE PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO BIERZNOWANIA klasa SP VII

CZWARTEK

Wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki i śpiewu.

22.11.2018

17.00

1./ Za śp. Mariana Miąsika w I r. śmierci.
WPOMINKI ZA ZMARŁYCH

PIĄTEK

 

23.11.2018

17.00

1./ O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP dla Tymona w I r. urodzin. Int. od rodziców.

2./ O zdrowie i ulgę w cierpieniu.

WPOMINKI ZA ZMARŁYCH

SOBOTA

Wspomnienie Św. Andrzeja Dung-Lac i 117 Towarzyszy, męczenników wietnamskich,

24.11.2018

17.00

1./ Panu Bogu wiadoma

WPOMINKI ZA ZMARŁYCH

NIEDZIELA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA.

Odnowienie Jubileuszowego Aktu
przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

25.11.2018

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej przyjmują wpłaty na wykończenie kościoła.

8.15

Za śp. Katarzynę i Zdzisława.

10.00

Z róży p, Stanisława Ziaji o Boże błogosławieństwo dla członków róży i ich rodzin oraz o światło życia wiecznego dla wszystkich zmarłych z rodzin członków róży.

15.30

Za śp. Mariana Pryga i jego zmarłych rodziców.

Polecam najnowsze czasopisma katolickie.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska