mapGodziny Mszy św.:
pon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni: 18.00
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Mar 31, 2019

IV Niedziela Wielkiego Postu

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi – Matki Bolesnej oddamy w sobotę o godz. 18.00. Spowiedź święta w piątek w godz. 16.30.
  1. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 18.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.30.
  1. Ostatnie przed świętami odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00.
  1. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 8.15.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt.

KOMUNIKATY KURII – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 31.03.2019 r.

2 kwietnia br. przypada 14 rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Wykorzystajmy tę okazję do krzewienia kultu i pamięci o świętym papieżu z Polski, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Jest to bardzo potrzebne obecnie, gdy jesteśmy świadkami bezpardonowych ataków na Osobę i Apostolskie Dzieło św. Jana Pawła II.

DD TABOR w Rzeszowie zaprasza na wielkopostne rekolekcje: "Jak pokonywać własne lęki?", w dniach 5-7 kwietnia 2019 r. Ćwiczenia duchowe poprowadzi o. Józef Augustyn SJ – polski jezuita, teolog, rekolekcjonista, kierownik duchowy. Na niniejsze rekolekcje zapraszamy wszystkich tych, którzy doświadczają, że nasze własne lęki uniemożliwiają nam szczęśliwie żyć. Rekolekcje stanowią zachętę i przestrzeń do podjęcia decyzji otwartego zmierzenia się z nimi, aby móc je w sobie uleczyć.

12 kwietnia 2019 r. (piątek) o godz. 19 z parafii św. Józefa Kalasancjusza (Księża Pijarzy) w Rzeszowie wyruszy 8. Męska Droga Krzyżowa. Jej trasa prowadzi do Sanktuarium Matki Bożej w Borku Starym. Serdecznie zapraszamy.

Kino „Zorza” w Rzeszowie serdecznie zaprasza na pokaz filmu „Miłość i Miłosierdzie”. Jest to dokument fabularyzowany o Bożym Miłosierdziu i misji św. Siostry Faustyny Kowalskiej ujawniający nieznane dotąd fakty i dokumenty. Pokaz odbędzie się w dniu 4 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 19 w kinie „Zorza” w Rzeszowie (ul. 3 Maja 28). Po projekcji filmu spotkanie z jego reżyserem Michałem Kondratem. W następne dni film będzie grany zgodnie z harmonogramem kinowym.

Stowarzyszenie rzeszowskich rowerzystów zaprasza na rozpoczęcie sezonu rowerowego. Otwarcie nastąpi na rzeszowskim rynku w sobotę, 6 kwietnia 2019 r. o godz. 10.30. Hasło tegorocznego przejazdu brzmi: „Wspieramy rowerzystów po amputacjach”. Podczas wydarzenia będzie czas na wspólną modlitwę i rozmowy z naszymi gośćmi. Będzie można wymienić doświadczenia z innymi pasjonatami sportów rowerowych oraz zasięgnąć opinii przedstawicieli sklepów i serwisów rowerowych. Patronat honorowy nad imprezą objął bp Jan Wątroba.

Przypominamy: Rekolekcje Trzeźwościowe w Niechobrzu w dniach 5-7 kwietnia 2019 r.; w parafii Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie (Biała) w dniu 31 marca 2019 r. po mszy św. o godz. 17 IV Koncert Pieśni Pasyjnej.

NIEDZIELA

IV WIELKIEGO POSTU

31.03.2019

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej przyjmują wpłaty na wykończenie kościoła.

8.15

Za śp. Edwarda w IV r. śmierci i śp. Antoninę w VIII r. śmierci.

10.00

Za śp. Balbinę i Stefanię

15.30

GORZKIE ŻALE.

Int. z róży różańcowej pana Dyzmy Pietruchy o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla członków róży i ich rodzin o światło życia wiecznego dla zmarłych.

PONIEDZIAŁEK

 

01.04.2019

18.00

1./ Za śp. Stanisławę Świder int. od Grzegorza Lasoty z rodziną

2./ Za śp, Emilię Koryl int. od Teresy Deka z rodziną.

WTOREK

14 ROCZNICA ODEJŚCIA DO DOMU OJCA ŚW. JANA PAWŁA II.

02.04.2019

8.00

SZKOLNE REKLEKCJE

Msza Św. Za śp. Franciszka Pizło int. od rodzony Gubernat.
Akademia upamiętniająca Świętego Jana Pawła II

18.00

1./ Za śp. Janinę Kocan int. od kolegów i koleżanek synowej.

2./ Za śp. Eugeniusz Adamskiego int. Magdaleny i Mirosława Ziemniak z rodziną.

ŚRODA

 

03.04.2019

8.00

SZKOLNE REKLEKCJE

Msza Św. Wiesława Miękisza od uczestników pogrzebu

Droga Krzyżowa.

18.00

1./ Za śp. Józefę Grabiec

2./ Za śp. Aleksandrę Książek int. od rodziny Książków.

NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

 

04.04.2019

8.00

SZKOLNE REKLEKCJE

Msza Św. Mieczysława Strzempek od kolegów i koleżanek syna Tomka

Wspólne śpiewanie.

18.00

1./ Za śp. Danutę Hnatio int. od rodziny Chorzępów

2./ Za śp. Ks. Henryka Zachara

PIĄTEK

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

05.04.2019

8.00

Odwiedziny chorych

16.30

Spowiedź pierwszego piątku

18.00

1./ Za śp. Edwarda Kuzdżała

2./ Za śp. Annę Siorek int. od siostry Zofii z rodziną.

DROGA KRZYŻOWA grupa modlitewna Nabożeństwo NSPJ

SOBOTA

PIERWSZ SOBOTA MIESIĄCA

06.04.2019

18.00

1./ Za śp. Zygmunta Popek int. od sąsiadów Gubernatów.

2./ Za Parafian

NABOŻEŃSTWO PIERWSZEJ SOBOTY

NIEDZIELA

V WIELKIEGO POSTU

07.04.2019

Kiermasz przedświąteczny Szkolnego koła Caritas
/ Można nabyć palmy i ozdoby świąteczne./

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów

Int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

ADORACJA. Zmiana Tajemnic Różańcowych.

10.00

Za śp. Agatę i Adama Matłosz o światło życia wiecznego. ADORACJA.

15.30

GORZKIE ŻALE

Za śp. Tadeusza Kocan w VI r. śmierci.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska