mapGodziny Mszy św.:
pon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni: 18.00
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Maj 26, 2019

VI Niedziela Wielkanocna

W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.

W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Gościć będziemy misjonarzy ks. Kombonianów, opowiedzą o swojej działalności misyjnej.

Panowie z rady parafialnej będą przyjmować wpłaty na wykończenie naszego Kościoła

Zbliża się coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Zachęcamy do udziału zwłaszcza tegorocznych maturzystów oraz wszystkich, którym nie jest jeszcze znana inicjatywa Lednicy.

KOMUNIKATY KURII – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Przesyłamy do odczytania w najbliższa niedzielę list biskupów zebranych na posiedzeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski „Wrażliwość i odpowiedzialność”.

W dniu 1 czerwca 2019 r. w pierwszą sobotę miesiąca w naszej diecezji podejmiemy modlitwę wynagradzającą za profanacje obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W przyszłym tygodniu zostanie wysłany tekst modlitwy, którą prosimy dołączyć do nabożeństwa pierwszej soboty miesiąca.

W związku z następstwami powodzi, Caritas Diecezji za wiedzą Biskupa Rzeszowskiego prosi o zorganizowanie zbiórki do puszek w dniu 2 czerwca i przesłanie na konto Caritas. W tym tygodniu z rezerw Caritas pierwsi poszkodowani już otrzymują pomoc.

Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń diakonatu, które odbędą się 1 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 w Dobrzechowie oraz kandydatów do święceń prezbiteratu, które będą miały miejsce w rzeszowskiej katedrze, w sobotę 8 czerwca o godz. 10.00. Święcenia będzie transmitować Radio VIA.

Marszałek Województwa Małopolskiego zaprasza parafie wchodzące w skład tego województwa oraz jego mieszkańców do składania propozycji zadań do budżetu obywatelskiego. Wszystkie potrzebne dokumenty, a także zasady zgłaszania zadań, można znaleźć na stronie www.bo.malopolska.pl

DD TABOR w Rzeszowie zaprasza:

- 23 maja 2019 r. o godz. 18.30 w dużej auli DD TABOR na projekcję filmu: "Rewolucja totalnej wolności". Organizatorem projekcji jest Męska Grupa im. św. Andrzeja Boboli z Rzeszowa. Wstęp wolny!

- 7-9 czerwca 2019 r. na rekolekcje według myśli ks. Dolindo: Przez Krzyż do nieba. Konferencje głosi Joanna Bątkiewicz-Brożek (autorka książek o ks. Dolindo), a posługuje podczas rekolekcji ks. Daniel Drozd.

- 10-12 czerwca 2019 r. na rekolekcje: Rekolekcje z Ducha - Życie pod cudowną Bożą ochroną w czasie niepokoju i zamętu. Prowadzi ks. Dominik Chmielewski SDB.

- 1-5 lipca 2019 r. na półkolonię dla dzieci w wieku 5-12 lat. Szczegółowe informacje na plakacie i na www.tabor.rzeszow.pl. Półkolonie prowadzi ks. Rafał Flak.

Przypominamy: W dniach 21-22 czerwca 2019 r. w Rzeszowie odbędzie się Międzynarodowy Kongres „Nauka w służbie życiu” poświęcony zagadnieniom ochrony życia i leczenia niepłodności.

NIEDZIELA

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.05.2019

Panowie z rady parafialnej będą przyjmować wpłaty na wykończenie naszego Kościoła dopiero za tydzień w pierwszą niedzielę czerwca.

8.15

Za śp. Adama Gubernat int. od Domowego Kościoła Diecezji Rzeszowskiej

NIE MA MSZY ŚWIĘTEJ o 10.00

11.00

Msza Święta odpustowa w intencji
parafian i dobrodziejów parafii.

15.30

NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

Za śp. Marię Zając int od przyjaciół z Baranówki.

PONIEDZIAŁEK

 

27.05.2019

18.00

1./ Za śp. Zbigniewa Skiba w XII r. śmierci

2./ Za śp. Stanisława Miąsik w XXX dzień śmierci int. od siostry z rodziną

NABOŻEŃSTWO MAJOWE. PROCESJA I MODLITWA O URODZAJE

WTOREK

 

28.05.2019

18.00

1./ Za śp. Zofię Stefanię, Jana i Balbinę.

NABOŻEŃSTWO MAJOWE. PROCESJA I MODLITWA O URODZAJE

ŚRODA

Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej (1865-1939),

29.05.2019

18.00

1./ Za śp. Mariana.

NOWENNA DO MBNP, NABOŻEŃSTWO MAJOWE

PROCESJA I MODLITWA O URODZAJE

Spotkanie przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania klasa VII, obecność na Mszy św. i nabożeństwie obowiązkowa.

CZWARTEK

Święto Nawiedzenia NMP

30.05.2019

18.00

1./ Msza Św. dziękczynna w 49 r. urodzin Tomasza o Boże błogosławieństwo zdrowie, opiekę NMP dla całej rodziny

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

PIĄTEK

 

31.05.2019

18.00

1./ Msza Św. dziękczynna za nowe życie z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę NMP dla maleńkiej Lilli i jej rodziców.

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

SOBOTA

Wspomnienie św. Justyna.

01.06.2019

18.00

1./ Za sp. Ludwika i Helenę.

Nabożeństwo wynagradzające Pierwszej Soboty./ Prowadzi grupa modlitewna/.

NIEDZIELA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

02.06.2019

Gościmy dziś misjonarzy ks. Kombonianów, opowiedzą o swojej działalności misyjnej.

Panowie z rady parafialnej przyjmują wpłaty na wykończenie naszego Kościoła.

W związku z następstwami powodzi, Caritas Diecezji za wiedzą Biskupa Rzeszowskiego prosi o zorganizowanie zbiórki do puszek w dniu 2 czerwca.

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów

Int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

Zmiana Tajemnic Różańcowych. / Adoracja w następną niedzielę./

10.00

Msza Św. dziękczynna w XIV r. sakramentu małżeństwa Katarzyny i Pawła o zdrowie Boże błogosławieństwo opiekę NMP z prośbą o szczególna opiekę dla dzieci Maksymiliana i Marcelego.

15.30

Za sp. Jana Kuczma i Grzegorza

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska