mapGodziny Mszy św.:
pon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni: 18.00
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Cze 16, 2019

Niedziela Trójcy Świętej

Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 8.30, po której wyruszy procesja.

Zapraszamy dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do dzwonienia.

Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00. W niedzielę 23.06. procesja po Mszy Św. o godzinie 10.00

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

KOMUNIKATY KURII – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 16.06.2019 r.

Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha 2019, który odbędzie się w Boże Ciało 20 czerwca 2019 r. w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny, szczegóły na plakacie. Organizator przewiduje dodatkowe kursy MPK w okolice placu koncertowego. Szczegóły na stronie internetowej: jednegoserca.pl.

W dniach 21-22 czerwca 2019 r. odbędzie się 7 finał Festiwalu Wiary pod hasłem: Miłosierni mocą Ducha Bożego. W piątek w parafii św. Judy Tadeusza o godz. 20:00 Teatr Przedmieście wystawi spektakl „PODRÓŻ” o Józefie Egipskim. W sobotę zapraszamy na Halę Podpromie w Rzeszowie (9:00-13:00; 15:00-18:00; 19:00-23:00). Katechezy wygłoszą: Brat Piotr Szaro OFMCap., ks. dr Krzysztof Golas, Dobromir Makowski. O godz. 20:30 Eucharystia. Całość wydarzenia koordynuje Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Pawła VI Diecezji Rzeszowskiej. Więcej informacji na www.festiwalwiary.pl

W Uroczystość Bożego Ciała, 20 czerwca 2019 r. w Rzeszowie odbędzie się procesja centralna po Mszy Świętej o godz. 9.00. Rozpoczęcie procesji pod rzeszowską Farą. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy Świętej i procesji.

Zapraszamy do udziału w II Dniu Świętości Małżeństw i Rodzin wraz z Marszem dla Życia i Rodziny. Inicjatorem i honorowym Patronem wydarzenia jest Ksiądz Biskup Jan Wątroba. Będzie to okazja do modlitwy, duchowego wzrostu, świadectwa w obronie życia oraz dobrej zabawy dzięki licznym darmowym atrakcjom dla rodzin z dziećmi. Dzień Świętości odbędzie się w Dzień Ojca 23 czerwca 2019 r. Początek w kościele św. Jadwigi przy ul. Rejtana w Rzeszowie, o godz. 13:00 Adoracja, o 14:00 Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego, 15:00 Marsz dla Życia    i Rodziny, 16:00 Festiwal rodzinny w Parku Papieskim w Rzeszowie, 20:00 Uwielbienie. Szczegóły na stronie https://dzienswietoscirodzin.pl/ oraz na plakatach.

Zapraszamy na konferencję dla ludzi przedsiębiorczych „Myśl na większą skalę”, która odbędzie się pod patronatem m. in. Biskupa Rzeszowskiego w Politechnice Rzeszowskiej dnia 24 czerwca 2019 r. Szczegółowe informację na stronie http://nawiekszaskale.pl/

 

NIEDZIELA

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.

16.06.2019

8.15

W X r. sakramentu małżeństwa Elżbiety i Wojciecha o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla dzieci Mateusza i Macieja.

10.00

Za śp. Stanisławę Świder od koleżanek i kolegów z Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

Sakrament chrztu.

15.30

W IX r. sakramentu małżeństwa Małgorzaty i Piotra o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla dzieci Antoniego i Anieli.

PONIEDZIAŁEK

Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego

17.06.2019

18.00

1./.Za śp. Józefa Krupa.

2./ Za dusze czyśćcowe.

Litania do NSPJ

WTOREK

 

18.06.2019

18.00

1./ Za śp. Władysława Miąsika int. od swatów.

2./ Za śp. Danutę Guzek int od rodziny Szarków

Litania do NSPJ

ŚRODA

 

19.06.2019

8.15

Uroczyste zakończenie Roku szkolnego.

Msza św. w intencji dzieci i nauczycieli z podziękowaniem za trud edukacji i nauki z prośbą o Boże błogosławieństwo na wakacje.

18.00

1./ Za śp. Marię Pietrucha w XVII r. śmierci.

2./ Za śp. Grażynę Teresę Tront int. od Urszuli Rusek z dziećmi.

NOWENNA DO MBNP Litania do NSPJ

CZWARTEK

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ

20.06.2019

8.30

1./ Za wszystkich parafian zmarłych o światło życia wiecznego dla żywych o Boże błogosławieństwo. W int. Rady parafialnej oraz zaangażowanych w budowę kościoła, wszystkich ofiarodawców i grup działających przy parafii o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP.

2./ W int starszych i chorych odwiedzanych w pierwsze piątki miesiąca o zdrowie i ulgę w cierpieniach. O Boże błogosławieństwo dla wszystkich niosących im pomoc.

PROCESJA DO CZTERECH OŁTARZY

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha/ Rzeszów Park Sybiraków godzina 19.00/

PIĄTEK

OKTAWA BOŻEGO CIAŁA
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi

21.06.2019

7 finał Festiwalu Wiary pod hasłem: Miłosierni mocą Ducha Bożego. www.festiwalwiary.pl

18.00

1./.Za śp.Za śp. Joannę, Antoniego i Edwarda.

2./ Za śp. Władysława Stachowicz w VII dzień śmierci int od siostry Marii.

PROCESJA Litania do NSPJ

SOBOTA

OKTAWA BOŻEGO CIAŁA

22.06.2019

7 finał Festiwalu Wiary pod hasłem: Miłosierni mocą Ducha Bożego. www.festiwalwiary.pl

18.00

1./ Za sp. Stanisławę Świder int. od kuzynki Krystyny Hardzyl z Niechobrza.

2./ Za śp. Eugeniusz Adamskiego int. Przemysława Paluch z rodziną.
PROCESJA Litania do NSPJ

NIEDZIELA

XII Niedziela zwykła

OKTAWA BOŻEGO CIAŁA, DZIEŃ OJCA

23.06.2019

8.15

Za śp. Jana, Janinę, Michała i Grzegorza.

10.00

W dniu imienin Jana o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP. Dziękując Bogu za otrzymane łaski. PROCESJA

15.30

Za śp. Jana Bieryło.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska