mapGodziny Mszy św.:
pon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni: 18.00
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lip 28, 2019

XVII Niedziela Zwykła

W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele, w dni powszednie Msza Św. o godzinie 7.30. W niedziele i święta bez zmian 8,15.,10.00 i 15.30 Kancelaria Czynna od wtorku do czwartku bezpośrednio po Mszy Świętej.

Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

W najbliższych dniach przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca.

Z powodu trwających wakacji najbliższe odwiedziny chorych z posługą duszpasterską we wrześniu.

W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia oraz wpisania się do sierpniowej księgi trzeźwości. Oraz zapoznania się z krucjatą wyzwolenia człowieka informatory i księga będą dostępne od 1 sierpnia.

KOMUNIKATY KURII – 17. NIEDZIELA ZWYKŁA, 28.07.2019 r.

Zbliża się sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń historycznych. Prosimy przypominać o nich wiernym. Niech ten miesiąc będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.

W niedzielę, 4 sierpnia, wyruszy 42. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 6:30 przed kościołem farnym. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie będzie relacjonowało przebieg pielgrzymki w relacjach o godz.: 7:40, 12:30, 15:30 i 20:00, zaś o godz. 20:30 będzie transmisja nabożeństwa różańcowego i Apelu z kościoła Św. Krzyża w Rzeszowie. Na stronie internetowej radia VIA (radiovia.com.pl) będzie można w specjalnej zakładce znaleźć zdjęcia z trasy pielgrzymki oraz relacje antenowe.

Kustosz Sanktuarium w Cmolasie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Pana Jezusa Przemienionego. Będą się one odbywać w dniach od 1 do 6 sierpnia. Centralna uroczystość odpustowa będzie miała miejsce w niedzielę, 4 sierpnia o godz. 11.00 pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby.

W ramach uroczystości odpustowych w Cmolasie w niedzielę, 4 sierpnia o godz. 20, w kościele sanktuaryjnym odbędzie się koncert organowo-kameralny, na który serdecznie zapraszamy.

NIEDZIELA

XVII Niedziela zwykła
Błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów z okazji święta św. Krzysztofa.

28.07.2019

Panowie z rady parafialnej przyjmują wpłaty na wykończenie naszego Kościoła.

8.15

Za sp. Jacka Jeżowskiego w IX r. śmierci.

10.00

Za śp. Franciszka, Zofię i Filomena w rocznicę śmierci.

15.30

Za śp. Wandę Kniewską w rocznicę śmierci,

PONIEDZIAŁEK

Wspomnienie św. Marty, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych.

29.07.2019

7.30

1./ Za śp. Stanisława Szeligę w XVIII r. śmierci

2./ Za śp. Zygmunta Popek int. od rodziny siostrzeńca Adama

WTOREK

 

30.07.2019

7.30

1./ Za śp. Adama Gubernata int. od kolegów z pracy

2./ Za sp. Wandę Dzik najukochańszą mamusię int. od córki Ani z mężem.

ŚRODA

Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów.

31.07.2019

7.30

1./ Za śp. Annę Siorek w I r. śmierci int. od męża z córkami.

2./.Za śp. Emilię Koryl int. od wnuków z rodziny Rzepków.

NOWENNA DO MBNP

CZWARTEK

Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, założyciel zgromadzenia redemptorystów.

01.08.2019

7.30

1./ Za śp. Damiana Krupę int od rodziców

PIĄTEK

 

02.08.2019

Odwiedziny chorych we wrześniu.

6.30

SPOWIEDŹ

7.30

1./ Za śp. Kazimierę Błażej int. od bratanicy Ewy z rodziną

Nabożeństwo NSPJ i Adoracja prowadzi grupa modlitewna.

SOBOTA

 

03.08.2019

7.30

1./ Za Fryderyka Piętę   int. od córki Iwony i zięcia Grzegorza.

Nabożeństwo pierwszej soboty różaniec wynagradzający i adoracja prowadzi grupa modlitewna.

NIEDZIELA

XVIII Niedziela zwykła

04.08.2019

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów

Int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

Adoracja, zmiana Tajemnic Różańcowych.

10.00

W XVIII r. urodzin Gabrieli o nieustającą wiarę, nadzieję miłość o zdrowie i opiekę NMP. Adoracja

15.30

Adoracja

Za śp. Mariana Skibę w XV r. śmierci.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska