mapGodziny Mszy św.:
pon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni: 18.00
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Paź 6, 2019

XXVII Niedziela Zwykła

W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.

W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem Wstańcie, chodźmy! Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

KOMUNIKATY KURII – 27. NIEDZIELA ZWYKŁA, 06.10.2019 r.

13 października przypada Dzień Imienin Biskupa Edwarda. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.

W niedzielę, 20 października 2019 r. należy przeprowadzić badanie praktyk religijnych (liczenie dominicantes i comunicantes).

W związku z dniem św. Łukasza, Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich kapelanów i środowisko medyczne w niedzielę, 20 października 2019 r., na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Mrowli na wspólną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia. Niech w trakcie tego spotkania szczególnie wybrzmi szczere słowo: „Dziękujemy…” – za wszelkie utrudzenie i zaangażowanie środowiska medycznego diecezji rzeszowskiej w niesieniu ulgi osobom chorym i cierpiącym. Mszy św., o godz. 15:00 będzie przewodniczył J.E. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Szczegóły na stronie: www.dsz.rzeszow.pl

Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym Miriam zaprasza na kolejny Wieczór Charyzmatyczny, z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała, który odbędzie się w dniu 9 października w DD Tabor przy ul. Połonińskiej 25 w Rzeszowie.

NIEDZIELA

XXVII Niedziela zwykła

06.10.2019

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH

10.00

W 40 lecie sakramentu małżeństwa Teresy i Jana z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla jubilatów dzieci i wnuków.

15.30

RÓŻANIEC

Za śp. Elżbietę Jaźwa

PONIEDZIAŁEK

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

07.10.2019

18.00

1./ Za śp. Marię Dróbka w XXX r. śmierci.

2./ Za śp. Bogumiła Białego int od rodziny Probola.

RÓŻANIEC

WTOREK

 

08.10.2019

18.00

1./ W intencji Adeli / fundatorki witraży / o zdrowie Boże błogosławieństwo opiekę NMP.

2./.Za sp. Adama Gubernata int od Marii Wrzos z synem Andrzejem.

RÓŻANIEC

ŚRODA

 

09.10.2019

18.00

1./.W IX r. urodzin Antoniego o Dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo i opiekę NMP.

2./.Za sp. Czesława Fryderyka Kot. Int od wnuka Mateusza z rodziną.

NOWENNA DO MBNP, RÓŻANIEC

Boguchwała. Seminarium Odnowy Życia w Duchu Św. Okazja do ożywienia naszej wiary. Spotkanie w dolnym kościele godzina 19.00.

CZWARTEK

 

10.10.2019

18.00

1./ Za śp. Józefę w IX r. śmierci int. od męża.

2./ Za śp. Wandę Dzik najukochańszą ciocię int. od Patrycji.

RÓŻANIEC

PIĄTEK

 

11.10.2019

18.00

1./ Za śp. Ferdynanda

2./. Za śp. Stefanię Długosz int od Bernadety Długosz z rodziną.

RÓŻANIEC

SOBOTA

 

12.10.2019

18.00

1./ Za śp. Edwarda

2./ Za parafie.

RÓŻANIEC

NIEDZIELA

XXVIII Niedziela zwykła

13.10.2019

Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Niedziela wyborcza.

8.15

W int. Barbary, Janusza w XVIII r. sakramentu małżeństwa o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP.

10.00

Za śp. Józefę Mitał w IX r. śmierci int. od córki Marty z rodziną

11.00

W ZABIERZOWIE

Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa. Biskupa Jana Wątroby o okazji 300-lecia kościoła. p. w. Wszystkich Świętych w Zabierzowie.

15.30

RÓŻANIEC

Za śp. Mariana Dziedzica w XX r. śmierci

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska