mapGodziny Mszy św.:
pon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni: 18.00
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Paź 20, 2019

XXIX Niedziela Zwykła

„Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła.

We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 18.00 oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Wychodząc ze świątyni, prosimy o zabranie kart wypominkowych.

KOMUNIKATY KURII – 29. NIEDZIELA ZWYKŁA, 20.10.2019 r.

Muzeum Regionalne w Jaśle wraz z rzeszowskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza na wystawę z okazji Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych pt. „Błogosławiony Ksiądz Władysław Findysz – kapłan i męczennik (1907-1964)”. Wystawa będzie eksponowana od 17 października do 13 grudnia 2019 r. przy kościele kolegiackim (farnym) w Jaśle. Bardzo prosimy o wykorzystanie tej okazji do poznania postaci naszego błogosławionego kapłana. Katechetów i nauczycieli prosimy o zainteresowanie młodzieży tą wystawą.

Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy osób chętnych na Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych, który odbędzie się w dniach 22-25 października 2019 roku. Szczegółowy plan Kursu zamieszczony jest na stronie internetowej Instytutu Teologiczno-Pastoralnego: www.instytut.diecezja.rzeszow.pl

NIEDZIELA

XXIX Niedziela zwykła

Tydzień Misyjny. Kwesta na Rzecz misji.

20.10.2019

8.15

Za śp. Jana, Janinę, Michała i Grzegorza.

10.00

W XIV rocznicę urodzin Maksymiliana o zdrowie Boże błogosławieństwo dary Ducha Świętego i opiekę NMP

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego w int. uzależnionych.

15.30

RÓŻANIEC

Za śp. Witolda Oczosia.

PONIEDZIAŁEK

 

21.10.2019

18.00

1./ Za śp. Marię i Władysława

2./ O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Filipa

RÓŻANIEC

WTOREK

Wspomnienie św. Jan Paweł II (1920-2005)

22.10.2019

18.00

1./ Za śp. Jana Domaradzkiego w VI r. śmierci.

RÓŻANIEC

ŚRODA

 

23.10.2019

18.00

1/.Za śp. W 45 r. urodzin o Boże błogosławieństwo zdrowie i opiekę NMP.

2./ Za śp. Stanisławę w II r. śmierci i śp. Mariana Świder.

NOWENNA DO MBNP, RÓŻANIEC

CZWARTEK

Wspomnienie błogosławionego   ks. Jana Balickiego.

24.10.2019

18.00

1./ Za śp. Grzegorza Czyż int. od rodziny

2./ Za śp. Marię Zając od rodziny Kocur

RÓŻANIEC

PIĄTEK

 

25.10.2019

Spotkanie ministrantów.

18.00

1./ W I r. sakramentu małżeństwa Urszuli i Piotra o zdrowie Boże błogosławieństwo i opiekę NMP

2./ za sp. Fryderyka Piętę int. od swatowej Zofii z Nienadówki.

RÓŻANIEC

SOBOTA

 

26.10.2019

Za śp. Bronisławę Micał w IX r. śmierci

NIEDZIELA

XXX Niedziela zwykła

27.10.2019

8.15

Za śp. Weronikę i Józefa Świetlik

10.00

W rocznicę sakramentu małżeństwa Andrzeja i Anny o Błogosławieństwo dla całej rodziny.

15.30

RÓŻANIEC

W rocznicę sakramentu małżeństwa Grzegorza i Ewy o Błogosławieństwo dla całej rodziny.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska