mapGodziny Mszy św.:
pon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni: 18.00
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Sty 12, 2020

Niedziela Chrztu Pańskiego

Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.

W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

KOMUNIKATY KURII – Niedziela Chrztu Pańskiego, 12.01.2020 r.

19 stycznia obchodzimy uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona diecezji rzeszowskiej. Z tej racji, w dniu 18 stycznia (sobota), o godz. 18 w katedrze rzeszowskiej zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Pamiętajmy w modlitwie o naszej wspólnocie diecezjalnej.

W dniach 18 – 25 stycznia br. przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie, w czwartek, 23 stycznia, o godz. 18 zostanie odprawiona uroczysta msza św. o jedność chrześcijan. Zapraszamy do uczestnictwa.

Katolicka grupa odnowy w Duchu Świętym Miriam zaprasza na kolejny wieczór charyzmatyczny z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała w DD Tabor w dniu 15 stycznia na godz. 18.00.

NIEDZIELA

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

12.01.2020

8.15

Za sp. Zofię i Bronisława Kalandyk.

10.00

Z róży różańcowej p. Stanisława Ziai z podziękowaniem za miniony rok z prośbą o opiekę w nowym roku oraz o światło życia wiecznego dla zmarłych.
MSZĘ ŚW UŚWIETNI CHÓR „ALBA CANTAS” Z PARAFII MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W RZESZOWIE.
Będzie można nabyć płytę z nagraniem chóru.

15.30

W XVIII r. urodzin Katarzyny o zdrowie Boże błogosławieństwo dary Ducha Świętego i opiekę NMP. Int. od rodziców.

PONIEDZIAŁEK

 

13.01.2020

17.00

1./ O zdrowie Boże błogosławieństwo i szczęśliwą operację
2./ Za śp. Romana Stachowicza od kolegi Tadeusza i Antoniego.

WTOREK

 

14.01.2020

17.00

1./ Za śp. Emilię Koryl w I r. śmierci int. od rodziny.
2./ Za śp. Emilię Koryl int od rodziny Wilczyńskich.

ŚRODA

 

15.01.2020

17.00

1./ Za śp. Stanisławę i Kazimierza.
2./. Za śp. Władysława Stachowicza int. od rodziny Pałków
NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

 

16.01.2020

17.00

1./ Za śp. Damiana Krupę int. od rodziny Matusiak z Dębicy

PIĄTEK

Wspomnienie św. Antoniego, opata, pustelnika.

17.01.2020

17.00

1./ Za śp. Stanisławę Świder int. od rodziny Jasionów.

SOBOTA

 

18.01.2020

17.00

1./ Za śp. Franciszka Pizło od Tomasza Pizło z rodziną.

NIEDZIELA

II Niedziela Zwykła

19.01.2020

8.15

Za śp. Mariana Pączek w II r. śmierci.

10.00

Za śp. Marię Karaś int. od syna z rodziną.

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji uzależnionych i współuzależnionych.

15.30

Za śp. Eugeniusza Adamskiego int od rodziny Szura.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska