mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Cze 28, 2020

XIII Niedziela Zwykła

OBOWIĄZEK UŻYWANIA MASECZEK OCHRONNYCH
BARDZO PROSZĘ O PRZESTRZEGANIE OBOWIĄZUJĄCYCH OGRANICZEŃ

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie wpłaty na rozbudowę naszego kościoła.

Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto: Bank Spółdzielczy w Niechobrzu

68916300092001000531780002

z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce.

Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu podczas pierwszo-piątkowego nabożeństwa. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 18.00. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Eucharystię i pierwszo-sobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi św. we wtorek i piątek od godziny 17.00. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim, w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół.

KOMUNIKATY KURII – 13. Niedziela zwykła, 28.06.2020 r.

Marszałek Województwa Małopolskiego informuje, że wzorem lat ubiegłych został ogłoszony konkurs dla najlepszych organizacji pozarządowych „Kryształy Soli” oraz dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych „Amicus Hominum”. Wierni z parafii leżących na terytorium województwa małopolskiego mogą zgłaszać kandydatury. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.malopolska.pl/ngo .

Zapraszamy serdecznie wszystkich księży, ministrantów, lektorów, animatorów i ceremoniarzy na Diecezjalną Pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej. W tym roku z powodu pandemii nie mogliśmy się spotkać w Wielki Czwartek w Katerze Rzeszowskiej. Dlatego zapraszamy Was wszystkich do przyjazdu w sobotę 11 lipca do Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie ul. Witolda 11a o godz. 15:00. Chętnych ministrantów prosimy o zgłoszenie telefoniczne do środy 8 lipca - 697-333-539. Szczegółowy plan www.lso.rzeszow.pl

NIEDZIELA

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.06.2020

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej przyjmują wpłaty na wykończenie kościoła.

8.15

Za śp. Wandę Dzik najukochańszą żonę i mamusię int. od męża z dziećmi.

10.00

W dniu imienin Jana o Boże błogosławieństwo i zdrowie opiekę NMP.

11.30

W intencji dzieci klasy III przystępujące do pierwszej Komunii Świętej

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE

15.30

Za śp. Jana Ryfińskiego w r. śmierci

BIAŁY TYDZIEŃ

PONIEDZIAŁEK

Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

29.06.2020

16.30

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania klasa VIII. Proszę o przybycie jednego z rodziców.

18.00

1./ Za śp. Stefanię Długosz int. od Marii Sołek z rodziną

2./ Za śp. Stefanię Długosz int. od Roberta Sołek z rodziną

Litania do Serca Pana Jezusa.

WTOREK

 

30.06.2020

16.00

Zbiórka ministrantów / obecność obowiązkowa /

17.00

Spowiedź.

18.00

1./ Za śp. Fryderyka Pięta int. Marii i Zdzisława z Nienadówki.

2./ Za śp. Fryderyka Pięta int. Piotra Pikora z rodziną.

Litania do Serca Pana Jezusa

ŚRODA

DZIEŃ WIZYTACJI I BIERZMOWANIA

01.07.2020

16.00

Msza św. z dziećmi   I komunijnymi.

17.15

Spotkanie z J. E. ks. bp Edwardem Białogłowskim.

18.00

Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania

1./ W intencji młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania i całej parafii.

2./ Za śp. Leszka, Stanisławę i Henryka

3./ Za śp. Ks. Kanonika Stanisława Rejmana

CZWARTEK

 

02.07.2020

18.00

1./ Za śp. Władysława Miąsika int. Danuty i Zdzisława Czajka.

2./ Za śp. Władysława Miąsika int. róży różańcowej p. Dyzmy Pietrucha.

PIĄTEK

Święto św. Tomasza Apostoła.

03.07.2020

8.00

Odwiedziny chorych

17.00

Spowiedź

18.00

1./ Za śp. Natalię i Mariana

2./ Za śp. Władysława Stachowicza int rodziny Jedziniak.

Nabożeństwo do NSPJ Adoracja prowadzi grupa modlitewna

SOBOTA

PIERWSZA SOBOTA

04.07.2020

18.00

1./ W 50 rocznicę sakramentu małżeństwa z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę NMP nad całą rodziną.

2./ Za śp. Stanisława Miąsika int rodziny Śliż.

Adoracja Pierwszej Soboty, Adoracja prowadzi grupa modlitewna

NIEDZIELA

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

05.07.2020

W związku z zaistniałą sytuacją powodziową, Ksiądz Biskup zarządził zbiórkę do puszek w kościołach diecezji na niedzielę 5 lipca 2020 r.

8.15

1./ Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

ADORACJA, ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH

10.00

Za śp. Wojciecha w XXXV r. śmierci ADORACJA

15.30

ADORACJA

Za śp. Witolda Oczosia w VII r. śmierci oraz śp. Jana Bieryło.

 

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska