mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Wrz 13, 2020

XXIV Niedziela Zwykła

Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

 

KOMUNIKATY KURII – 24. Niedziela zwykła, 13.09.2020 r.

Zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej w niedzielę 13 września br. należy przeprowadzić zbiórkę na Ziemię Świętą. Została ona przeniesiona z Wielkiego Piątku ze względu na pandemię. Można ją połączyć z jakąś formą adoracji krzyża. Zebrane ofiary proszę przekazać do kurii diecezjalnej.

Akcja Katolicka planuje wznowienie peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II po parafiach naszej diecezji.

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej zaprasza na uroczystości odpustowe do Dębowca w dniach od 17 do 20 września br. oraz na spotkanie Rodziny Radia Maryja w poniedziałek, 21 września br. Szczegółowy program znajduje się na dołączonym plakacie.

W niedzielę, 20 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (w większości krajów dzień ten obchodzi się w niedzielę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w Polsce jest on obchodzony w trzecią niedzielę września). Z tej okazji bardzo prosimy o zorganizowanie zbiórki do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.

Zachęcamy do włączenia się w inicjatywę modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach naszych miast – jednocześnie przypominamy o zachowaniu wszelkich rygorów sanitarnych obowiązujących podczas pandemii. W Rzeszowie Koronka do Bożego Miłosierdzia zostanie odmówiona na Placu Biskupów Rzeszowskich – obok Kościoła Farnego w Rzeszowie 28 września o godzinie 15:00.

W niedzielę 20 września 2020 roku odbędzie się w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie Rejonowe Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Zapraszamy Wszystkich, którzy wprowadzają w czyn myśl św. Jana Pawła II, wypowiedzianą w Ludźmierzu, że Szkoła Różańcowa jest szkołą najlepszą. Spotkanie rozpocznie Msza święta o godz. 12:30 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie przy ul. Orlej 17, pod przewodnictwem Wielkiego Przyjaciela Dzieci bp. Antoniego Długosza. Po Mszy Świętej modlitwa różańcowa, spotkanie z Madzią Buczek - założycielką Podwórkowych Kółek Różańcowych oraz koncert w wykonaniu bpa Antoniego Długosza. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym spotkaniu, które dobrze wpisuje się w przeżywany w Kościele X Tydzień Wychowania. Pamiętajmy o środkach ostrożności: zachowaniu dystansu oraz obowiązku zakrycia ust i nosa.

MSZA ŚW. W TYGODNIU O GODZINIE 18.00

NIEDZIELA

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

13.09.2020

 

Zbiórkę do puszek na Ziemię Świętą. Została ona przeniesiona z Wielkiego Piątku.

8.15

Za śp. Stefanię, Bronisława, Edwarda Micał.

10.00

Za śp. Janinę i Józefa Kocan.

15.30

W XXX r. sakramentu małżeństwa Elżbiety i Emila z podziękowaniem za Boże błogosławieństwo z prośbą o dalszą Boża opiekę dla całej rodziny.

PONIEDZIAŁEK

Święto podwyższenia Krzyża Świętego

14.09.2020

18.00

1./ Za śp. Leszka Świder int. od rodziny Rusinków.

2./ Za śp. Zygmunta Popek int. od Agaty i Wiesława Lasotów.

WTOREK

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

15.09.2020

18.00

1./ Za śp. Stanisława w VIII r. śmierci

2./ Za śp. Bogumiła Biały int. od kol. Z pracy Elewar.

 

ŚRODA

Wspomnienie Męczenników św. Korneliusza i św. Cypriana

16.09.2020

18.00

1./ Za śp. Julię, Franciszka Winiarski int. Od rodziny Rusinków.

2./ Za sp. Henryka Pietruchę int. od brata Wiesława z rodziną.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

CZWARTEK

Rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę

17.09.2020

18.00

1./ Za śp. Ferdynanda Byjoś int. od Marii Ceglarz z rodziną.

PIĄTEK

Święto św. Stanisława Kostki.

18.09.2020

18.00

1./ Za śp. Piotra Kraśnianina int. Od żony.

2./ Za śp. Adama Miąsik int. od Antoniego z rodziną.

SOBOTA

 

19.09.2020

18.00

1./ Za śp. Marię Czesławę Depa int. od Arka i Eli Błażej.

2./ Za śp. Marię Czesławę Depa int. od kuzynki Marii z rodziną.

NIEDZIELA

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

20.09.2020

 

Zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.

8.15

Za śp. Mariana Pączek int. od żony.

10.00

Msza św. z int. Róży różańcowej p. Krystyny Rusinek o Boże błogosławieństwo opiekę NMP i zdrowie dla członków różańca oraz ich rodzin. O światło życia wiecznego dla wszystkich zmarłych.

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego w int uzależnionych i współuzależnionych.
/ prowadzi Caritas i grupa modlitewna./

15.30

Za śp. Zofię Uchman

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska