mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Paź 4, 2020

XXVII Niedziela Zwykła

  1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” .
  2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
  3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, tym bardziej zapraszam na wspólnotową modlitwę.
  4. Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.
  5. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.
  6. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

KOMUNIKATY KURII – 27. Niedziela zwykła, 04.10.2020 r.

Biskup Rzeszowski zaprasza wszystkich Parafian z Diecezji Rzeszowskiej do dołączenia do projektu "Pod biało-czerwoną" realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy całorocznego masztu z flagą narodową w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Walk o niepodległość naszej Ojczyzny, w tym w szczególności Bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też zachęcamy do oddawania głosów poparcia online na konkretną Gminę pod adresem: gov.pl/bialoczerwona. Głosy poparcia można oddawać do 11 listopada 2020 roku.

W niedzielę, 4 października 2020 r. o godz. 15.00 przy krzyżu upamiętniającym ofiary komunizmu na placu Śreniawitów w Rzeszowie rozpocznie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Uczestnicy procesji przejdą ul. Szopena, al. Lubomirskich, ul. 3 Maja i ul. Sokoła do bazyliki bernardynów. Organizatorem procesji jest Rada Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Rzeszowskiej. Serdecznie zapraszamy.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia od najbliższej soboty powiaty: dębicki i mielecki oraz miasto Rzeszów zostały włączone do tzw. strefy żółtej. W związku z tym informuję, że włączenie do strefy żółtej nie wywołuje dodatkowych obostrzeń jeśli chodzi o organizację wydarzeń religijnych. Pozostaje obowiązek noszenia maseczek lub zachowania odległości 1,5 metra od innej osoby.

MSZA ŚW. W TYGODNIU O GODZINIE 17.00

NIEDZIELA

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

04.10.2020

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów
int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

1 Dziesiątek różańca Adoracja. Zmiana tajemnic różańcowych.

10.00

Za śp. Józefę Mitał w X r. śmierci int. od syna z rodziną.
2 Dziesiątek różańca Adoracja

15.30

3-5 Dziesiątek różańca. Adoracja
Za śp. Józefę Mitał w X r. śmierci int. od córki Marty z rodziną.

PONIEDZIAŁEK

Wspomnienie Św. siostry Faustyny Kowalskiej.

05.10.2020

17.00

1./ W XII r. sakramentu małżeństwa Malwiny i Mateusza z podziękowaniem za wspólne lata z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla rodziny a szczególnie dla dzieci Konstancji i Olivera.
2./ O zdrowie i opiekę Bożą dla Kamila.

RÓŻANIEC

WTOREK

 

06.10.2020

17.00

1./ Za śp. Franciszka Błażeja.

2./ W int. wszystkich chorych i starszych odwiedzanych w pierwsze piątki o zdrowie i Bożą opiekę oraz o błogosławieństwo dla wszystkich niosących im pomoc z rodziny i opiekunów.

RÓŻANIEC

 

ŚRODA

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

07.10.2020

17.00

1./ Za śp. Anielę i Leona.

2./ Msza św. dziękczynna za ocalenie życia z prośbą o Boże błogosławieństwo
i opiekę NMP i dary Ducha Świętego.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. RÓŻANIEC

CZWARTEK

.

08.10.2020

17.00

1./ Za śp. Ferdynanda Byjoś int. od Wiesławy i Janusza Byjoś.

2./ Msza św. dziękczynna za wiele łask otrzymanych z prośbą o dalszą opiekę. Uciekając się ku pomocy MB Różańcowej i Sercu Pana Jezusa.

RÓŻANIEC

PIĄTEK

 

09.10.2020

17.00

1./ Za śp. Stanisławę Świder int. od rodziny z Przymiarek.
2./ Za śp. Emilię Koryl int. od rodziny Nierodów.

RÓŻANIEC

SOBOTA

 

10.10.2020

17.00

1./ Za śp. Józefę w X r. śmierci.

2./ Za śp. Jana Tadeusza i Janinę.

RÓŻANIEC

NIEDZIELA

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

11.10.2020

Przeżywamy kolejny Dzień Papieski, swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

8.15

Za śp. Stanisława Ceglarza w XVII r. śmierci.

10.00

W X r. urodzin Antoniego o zdrowie Boże błogosławieństwo dary Ducha Św. i opiekę NMP.

 

Sakrament chrztu: Liliana.

15.30

RÓŻANIEC

W XIX r. sakramentu małżeństwa Barbary i Janusza z podziękowaniem za wspólne lata z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla rodziny a szczególnie dla dzieci Macieja i Julii.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska