mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lis 15, 2020

XXXIII Niedziela Zwykła

Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

KOMUNIKATY KURII – 33. Niedziela zwykła, 15.11.2020 r.

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

W dniach od 9 do 29 listopada kuria diecezjalna będzie zamknięta dla interesantów. Wszelkie sprawy proszę załatwiać telefonicznie lub drogą mailową. Sąd biskupi będzie działał realizując zaplanowane wcześniej przesłuchania i inne czynności procesowe.

W niedzielę, 15 listopada br., w Kościele katolickim obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Z tej okazji Ojciec św. Franciszek skierował swoje orędzie do wiernych.

Liturgiczna Uroczystość Chrystusa Króla to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W tym roku, ze względu na stan epidemii, odwołane zostają uroczystości centralne w katedrze rzeszowskiej. Prosimy, aby święto patronalne w Uroczystość Chrystusa Króla, każda wspólnota Akcji Katolickiej przeżywała w swojej parafii.

Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na „Wieczór z bł. Karoliną”. W dniu 18 listopada 2020 r. (środa), o godz. 19.30, w liturgiczne wspomnienie patronki młodzieży i naszej diecezji, na Facebooku zButa będzie udostępnione nabożeństwo drogi krzyżowej, prowadzonej przez przedstawicieli młodych ludzi z LSO, OAZY, KSM-u,   RAM-u. Będziemy modlić się o dar wiary i czyste serca, a także za naszą Ojczyznę.

MSZA ŚW. W TYGODNIU O GODZINIE 17.00

NIEDZIELA

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA.

15.11.2020

8.15

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE.

1./ Z róży p. Ewy Kloc. O zdrowie Boże błogosławieństwo opiekę NMP dla członków róży i ich rodzin o światło życia wiecznego dla wszystkich zmarłych.

2./ Za śp. Ks. Infułata Stanisława Maca.

10.00

Za śp. Ryszarda Deka int. od sąsiadów.

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego w int. uzależnionych i współuzależnionych.

15.30

Za śp. Tadeusza w X r. śmierci i śp. Annę w I r. śmierci int. od córki i syna z rodzinami.

PONIEDZIAŁEK

 

16.11.2020

17.00

1./. O zdrowie dla Kamila, o Boże błogosławieństwo dla tych którzy nim opiekują i angażują się w jego powrót do zdrowia.
2./. Za śp. Stanisław.

Modlitwy wypominkowe.

WTOREK

Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

17.11.2020

17.00

1./ Za śp. Bogumiła Biały w III r. śmierci.

2./.O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Iwony.

Modlitwy wypominkowe.

ŚRODA

Wspomnienie bł. Karoliny Kózkównej, dziewicy i męczennicy. Patronka Diecezji Rzeszowskiej.

18.11.2020

17.00

1./ Za śp. Piotra Kraśnianin.

2./ Za śp. Balbinę, Ludwika, Eugeniusza, Stefana i Annę Mazur w r. śmierci.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. Wypominki.

CZWARTEK

 

19.11.2020

17.00

1./ W XVIII r. urodzin Radosława o Boże błogosławieństwo, zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę NMP.

2./ Za śp. Henryka Pietrucha int. od brata Adam z rodziną.

Modlitwy wypominkowe.

PIĄTEK

Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.

20.11.2020

17.00

1./ Za śp. Józefa, Zofię Annę Dziedzic.
2./ Za śp. Krystynę w XXX dzień śmierci int. od dzieci.

Modlitwy wypominkowe.

SOBOTA

Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

21.11.2020

17.00

1./.Za śp. Leszka Jana Świder int. od siostrzeńca Wiesława z rodziną.

2./ W int. parafii o Boże błogosławieństwo i zdrowie. O życie wieczne dla zmarłych.

Modlitwy wypominkowe.

NIEDZIELA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA,
KRÓLA WSZECHŚWIATA.

22.11.2020

8.15

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE.

1./.Za sp. Mariana Pączek.

2./ Za śp. Ks. Stanisława Sznajder.

10.00

W dniu imienin Adeli w Jej intencji o Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę NMP.
O światło życia wiecznego dla zmarłego męża i zmarłych z rodziny.

15.30

Za sp. Bronisława i Józefa Liput.

Z powodu nawrotu epidemii obowiązuje nas rozporządzenie o ograniczonej liczbie osób w nabożeństwach liturgicznych.

W KOŚCIELE PODCZAS NABOŻEŃSTW NIE MOŻE PRZEBYWAĆ WIĘCEJ NIŻ 25 OSÓB.
BARDZO DZIĘKUJE ZA DOSTOSOWANIE SIĘ DO PANUJĄCEJ SYTUACJI.
DEZYNFEKCJA, DYSTANS, MASECZKI

BARDZO PROSZĘ O PRZESTRZEGANIE OBOWIĄZUJĄCYCH

OGRANICZEŃ WYNIKŁYCH Z PANUJĄCEJ EPIDEMII!!!!

INTERNETOWA TRANSMISJA MSZY ŚW. ONLINE NIEDZIELA g. 8.15

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska