mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Maj 9, 2021

VI Niedziela Wielkanocna

Z powodu panującej epidemii obowiązuje nas rozporządzenie o ograniczonej liczbie osób w nabożeństwach liturgicznych.

W KOŚCIELE PODCZAS NABOŻEŃSTW MOŻE PRZEBYWAĆ 1 osoba na 15 m2.

BARDZO DZIĘKUJE ZA DOSTOSOWANIE SIĘ DO PANUJĄCEJ SYTUACJI.
ZARZĄDZENIE OBOWIĄZUJE DO 04.05.2021.

Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. O… wyruszymy ulicami naszej parafii z różańcem fatimskim, który zakończymy apelem maryjnym przed naszą świątynią ok. godz. 21. Na ten różaniec zabierzmy ze sobą świece.

Także w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

KOMUNIKATY KURII – VI Niedziela Wielkanocna, 09.05.2021 r.

W sobotę, 15 maja br., 12 alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie przyjmie święcenia diakonatu. Uroczystość będzie miała miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Lipinkach o godz. 10 pod przewodnictwem Biskupa Edwarda Białogłowskiego. W naszych modlitwach polecajmy Bogu tych kandydatów do święceń. Prośmy Pana także o nowe powołania do kapłaństwa, zwłaszcza z naszej diecezji.

Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy wszystkich osób chętnych na kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych, który odbędzie się w dniach 11-14 maja 2021 rokuw sali D2.2 z zachowaniem wszelkich zasad obowiązującego reżimu sanitarnego. Rozpoczęcie we wtorek 11 maja 2021 roku o godzinie 16.00. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, tel. 17/ 871-24-03 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

NIEDZIELA

VI WIELKANOCNA

09.05.2021

8.15

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE

Za śp. Ferdynanda w 25 r. śmierci.

10.00

W VIII rocznicę urodzin Filipa z podziękowaniem za dar życia z prośbą o Bożą opiekę i wstawiennictwo NMP.

11.30

W int. dzieci przystępujących do pierwszej Komunii Świętej.

15.30

Nabożeństwo majowe

Za śp. Stefanie Owczarską int. od Heleny i Kazimierza.

PONIEDZIAŁEK

 

10.05.2021

18.00

Nabożeństwo majowe

1./ Za śp. Antoniego Grzebyk int. od Ryszarda.

2./ Za śp. Piotra Kraśnianin int. od rodziny Kocan.

WTOREK

 

11.05.2021

18.00

1./ Za śp. Marię Gołaś.

2./ Za śp. Maria Czesława Depa int od Lucyny i Darka Rączy.

Nabożeństwo majowe

ŚRODA

 

12.05.2021

18.00

1./ Za śp. Kazimierza Książek w XIV r. śmierci.

2./ W dniu urodzin Antoniego o Boże błogosławieństwo dary Ducha Świętego
i opiekę NMP.

NOWENNA DO MBNP. Nabożeństwo majowe

CZWARTEK

Wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej.

Rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

13.05.2021

18.00

1./ Za śp. Franciszka, Zofię i Mariana.

2./ Za śp. Jana Rączy int. od Stefanii Kocur i Wiesława Byjoś.

Nabożeństwo majowe

PIĄTEK

Święto św. Macieja, Apostoła.

14.05.2021

18.00

1./ Za śp. Tadeusza Fura w XVII r. śmierci.

2./ Za śp. Annę Anielę Drewniak int. od Agnieszki i Tomasza Sarzyńskich z dziećmi.

Nabożeństwo majowe.

SOBOTA

 

15.05.2021

18.00

1./ Msza św. dziękczynna za dar życia w VII r. urodzin.

2./ Msza św. dziękczynna w kolejną rocznicę urodzin z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o dalsze błogosławieństwom dla całej rodziny.

Nabożeństwo majowe

NIEDZIELA

Wniebowstąpienie Pańskie

16.05.2021

Składka z niedzieli jest przeznaczona na działalność diecezjalnej rozgłośni – Katolickiego Radia VIA.

8.15

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE

Z róży Marianny Krupa o Boże Błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP dla członków róży i ich rodzin o życie wieczne dla zmarłych.

10.00

W XIII r. urodzin Marcelego o zdrowie, Boże błogosławieństwo dary Ducha Świętego i opiekę NMP.

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego w int. uzależnionych.

15.30

Nabożeństwo majowe.

Za śp. Zofię.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska