mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Sie 22, 2021

XXI Niedziela zwykła

Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.

W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków.

NIEDZIELA

XXI Zwykła

22.08.2021

8.15

W XX r. sakramentu małżeństwa z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę NMP.

10.00

W 40 r. sakramentu małżeństwa Marty i Jana z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę NMP.

 

Sakrament chrztu po Mszy Świętej

15.30

Za śp. Grzegorza.

PONIEDZIAŁEK

 

23.08.2021

7.30

1./ Msza św. o zdrowie Boże błogosławieństwo pomyślny przebieg operacji dla Danuty.

2./ Za sp. Kazimierza Lasotę int od braci rycerzy Kolumba.

WTOREK

Wspomnienie św. Bartłomieja, apostoła.

24.08.2021

7.30

1./ Msza św. o zdrowie Boże błogosławieństwo pomyślny przebieg operacji dla Tadeusza.

2./ Za śp. Zofię Wilk w XXX dzień śmierci.

ŚRODA

.

25.08.2021

7.30

1./ Za śp. Zofię Kielar w XXX dzień śmierci.

2./ Za śp. Zofię Kielar int. od Marii i Bożeny Fąfara.

NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

26.08.2021

7.30

1./ Za śp. Ewę, Adama i Leonardę.

2./ Za śp. Michała i Bronisławę w rocznicę śmierci.

PIĄTEK

Wspomnienie Św. Moniki.

27.08.2021

7.30

1./ Za śp. Stanisława Grzebyka w V r. śmierci int. od dzieci.

2./ Za sp. Zofię Wilk int. od dyrekcji Zespołu szkół w Kielanówce.

SOBOTA

Wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i doktora Kościoła.

28.08.2021

7.30

1./ W IX r. sakramentu małżeństwa Anny i Wojciecha z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo NMP dla dzieci i całej rodziny

2./ Za śp. Jana.

NIEDZIELA

XXII Zwykła

29.08.2021

8.15

Za śp. Mariana Pączek.

10.00

Za śp. Aleksander Książek w III r. śmierci.

 

Sakrament chrztu po Mszy Świętej

15.30

Za śp. Marię Koszchela int. od siostry.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska