mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lut 27, 2022

VIII Niedziela Zwykła

Dziś ósma niedziela zwykła w roku liturgicznym. Każda niedziela to dzień spotkania z Panem w tajemnicy Eucharystii, wytchnienia od codziennych obowiązków oraz pogłębienia relacji z najbliższymi. Posileni na Świętej Wieczerzy wykorzystajmy dobrze czas dany nam przez Boga.

Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.

We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (por. Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz. 8.15, 17.00

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu

W sobotę, 4 marca, przypada liturgiczne święto Świętego Kazimierza, królewicza. Od 2018 roku sobota przed pierwszą niedzielą Wielkiego Postu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest Dniem postu i modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich.

Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki po Mszy Św. o 17.00 oraz na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

KOMUNIKATY

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wystosował apele w związku z inwazją Rosji na Ukrainę oraz w sprawie przyjmowania i pomocy uchodźcom z Ukrainy.

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę oraz koniecznością i powinnością pomocy ofiarom tej wojny (w tym dzieciom, starcom, a także żyjącym na Ukrainie Polakom) - Caritas w całej Polsce organizuje 2 zbiórki do puszek: w niedzielę (27 lutego) oraz w Środę Popielcową (2 marca).

W piątek, 4 marca, w liturgiczne święto św. Kazimierza, przypada Dzień Imienin Biskupa Seniora Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Zachęcamy do przeprowadzenia w dniach 3 – 11 marca 2022 r. Nowenny za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.

Biskup Ordynariusz udzielił błogosławieństwa dla inicjatywy „Modlitwa za kapłana”, którą w Diecezji Rzeszowskiej podejmuje wspólnota „Wojownicy Maryi”. Idea inicjatywy i jej przebieg są przestawione w załączonym do ogłoszeń liście Księdza Biskupa do proboszczów parafii naszej diecezji.

                W pierwszy piątek Wielkiego Postu (4 marca br.) w Rzeszowie zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach miasta. Rozpoczęcie o godz. 18.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów. Zakończenie w Sanktuarium Pani Rzeszowa u OO. Bernardynów. Zapraszamy do uczestnictwa i modlitwy o pokój. Wiernych prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

W sobotę, 5 marca br. w kościele św. Józefa w Rzeszowie na Staromieściu odbędzie się organizowana pod patronatem Biskupa Rzeszowskiego konferencja naukowa pt. „Sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie – Staromieściu. Dzieje, kult, przesłanie”. Rozpoczęcie konferencji o godz. 9. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych.

Nazaretański Dom św. Józefa w Rzeszowie – Staromieściu zaprasza w każdy czwartek Wielkiego Postu na „Noc Nikodema”. Rozpoczęcie o godz. 18 a zakończenie o godz. 22. „Noc Nikodema” stanowi okazję do spowiedzi, duchowej rozmowy oraz indywidualnej modlitwy w ciszy.

Drodzy mieszkańcy Kielanówki, parafianie.

Otwórzmy serca na uchodźców przybywających z Ukrainy. Potrzebna jest im pomoc. Od poniedziałku zorganizowana będzie zbiórka: żywności z długotrwałą przydatnością, a także taką, którą jest łatwo i szybko przygotować, wodę w butelkach, koce, pościel, art. dla dzieci; pampersy (różne wielkości), chusteczki nawilżone i higieniczne, artykuły do karmienia niemowląt (kaszki itp.) soki typu „Kubuś”.

Dary prosimy składać w Ośrodku Kultury od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-18.00.

Prosimy także o możliwość przyjęcia uciekających przed wojną noclegu. Kto ma możliwość udostępnienia pokoju, mieszkania lub domu (wiele jest tzw. pustostanów). Zgłoszeń należy dokonywać w parafii.

NIEDZIELA

VIII Niedziela Zwykła
55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
Zbiórka do puszek na pomocy Ukrainie

27.02.2022

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej będą przyjmować wpłaty na wykończenie naszego Kościoła. Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto: Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002 z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce.

8.15

Za śp. Mariana Pączka

10.00

Za śp. Stanisława Krupę

 

Sakrament chrztu.

15.15

Koronka do miłosierdzia Bożego w int. pokoju

15. 30

1./ Za śp. Kazimierza Dąbrowskiego int. od rodziny Gołasiów z Kielanówki.

PONIEDZIAŁEK

 

28.02.2022

16.30

RÓŻANIEC W INTENCJI POKOJU

17.00

1./ Za śp. Józefa w VI r. śmierci, śp. Andrzej i Zofia

2./ Za śp. Lidię Szalacha w VII dzień śmierci int od córek Anety i Magdaleny wraz z rodzinami.

3./ Za sp. Lidię Szalacha int. od Antoniego Niedzielskiego / odprawiana na Słowacji /

WTOREK

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

01.03.2022

16.30

RÓŻANIEC W INTENCJI POKOJU

17.00

1./ Za śp. Agnieszkę Stachowicz.
2./ Za śp. Bogusława Micała w VII dzień śmierci int. od żony

3./ Za śp. Bogusława Micała od Janiny Bryś z rodziną. / odprawiana na Słowacji /

ŚRODA

ŚRODA POPIELCOWA POSYPANIE Ł ÓW POPIOŁEM
ZBIÓRKA DO PUSZEK NA POMOC UKRAINIE

02.03.2022

8.15

1./ Za śp. Marię Książek int wnuczki Pauliny z córką Lenką.
2./ Za śp. Marię Książek int. od koleżanek i kolegów z firmy FRAC./ odprawiana na Słowacji /
3./ Za Kazimierza Lasotę od rodziny Hnatio

16.30

RÓŻANIEC W INTENCJI POKOJU

17.00

1./ Za śp. Krystynę Liput.
2./ Za śp Mariana Krzanowskiego od rodziny Gołaś.
3./ Za śp Mariana Krzanowskiego od rodziny Adamskich. / odprawiana na Słowacji /

NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

 

03.03.2022

16.30

RÓŻANIEC W INTENCJI POKOJU

17.00

1./ O świętość, mądrość i odwagę dla kapłanów. O nowe święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne.
2./ Za sp. Jana Czesława Patera int. od Sanek Seweryna z rodziną.
3./ Za sp. Jana Czesława Patera int od Kazimierza Sanek z rodziną./ odprawiana na Słowacji /

PIĄTEK

ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO KAZIMIERZA, KRÓLEWICZA
Imieniny Biskupa Seniora Kazimierza Górnego.

04.03.2022

8.00

Odwiedziny chorych

16.00

Spowiedź.

16.30

RÓŻANIEC W INTENCJI POKOJU

17.00

1./ Za śp. Władysławę i Eugeniusza Miłek.
2./ Za śp. Mariusza Błażeja w XXX dzień śmierci int. od Sabiny z rodziną.

3./ Za śp. Mariusza Błażeja od Grzegorza Pałki z rodziną. / odprawiana na Słowacji /
DROGĘ KRZYŻOWĄ Nabożeństwo do NSPJ.

SOBOTA

 

05.03.2022

17.00

1./ W 70 r. urodzin Kazimiery int. od dzieci z rodzinami. O Boże błogosławieństwo zdrowie i opiekę NMP.
2./ Za sp. Zofię Kielar int. od Zofii Beskur.
3./ Za sp. Zofię Kielar int. od Stanisławy Stopa / odprawiana na Słowacji /
Adoracja pierwszej soboty. Prowadzi grupa modlitewna. Różaniec w intencji pokoju.

NIEDZIELA

I WIELKIEGO POSTU.

06.03.2022

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów

Int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

Zmiana Tajemnic Różańcowych.

10.00

Za sp. Kazimierza, Tadeusza i Annę.

15.30

GORZKIE ŻALE.

1./ Za sp. Marię Wołowiec int. od swatowej Czesławy.

2./ Za sp. Marię Wołowiec int od Agnieszki Lis z rodziną. / odprawiana na Słowacji /

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska

<