mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Mar 20, 2022

III Niedziela Wielkiego Postu

Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1.30. Niech rozważanie męki Zbawiciela będzie dla nas okazją do wchodzenia w tajemnicę bliskości Pana, powstawania z upadków i dobrych postanowień.

W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.

W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.

Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek po Mszy Św.o godz. 17.00.

W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów. Dobry Łotr to jeden ze złoczyńców powieszonych na krzyżu obok Jezusa, do którego Zbawiciel skierował słowa: „Zaprawdę, powiadam ci, dziś będziesz ze Mną w raju”. Dziś czczony jest w Kościele jako patron więźniów oraz pokutujących i nawróconych grzeszników. Módlmy się więc za wszystkich, którzy pogubili się na drogach życia, aby weszli na drogę nawrócenia i pamiętali, że „Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia”.

W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej wspólnoty. Dziękujemy z każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

KOMUNIKATY

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy Dzień Świętości Życia. Módlmy się o ochronę ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Tradycyjnie jest to czas, w którym podejmuje się dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. W tym dniu o godz. 17 na rzeszowskim cmentarzu Wilkowyje będą mieć miejsce modlitwy i obrzęd pogrzebu dzieci utraconych a nie pogrzebanych.

25 marca br. minie 30 lat od utworzenia diecezji rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o naszych pasterzach i całej wspólnocie Ludu Bożego.

W dniach od 1 do 3 kwietnia 2022 r. w ośrodku „Caritas Diecezji Rzeszowskiej” w Myczkowcach organizowane są specjalne rekolekcje dla mężczyzn i ojców z synami. Poprowadzi je o. Marek Grzelczak, dominikanin. Oprawę muzyczną zapewni zespół „Światło Uwielbienia”. Więcej informacji na stronie: www.myczkowce.org.pl oraz: www.doradcyrodzinie.pl  Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczną: 519 121 927.

APEL
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W ZWIĄZKU Z PROŚBĄ OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w Ukrainie i świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
+Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

NIEDZIELA

III WIELKIEGO POSTU.

20.03.2022

8.15

Za śp. Mariana Pączka.

10.00

1./ Za śp. Janinę Wróbel w I r. śmierci.
2./ Za śp. Janinę Wróbel int. od sąsiada Wiesława z rodziną. / odprawiana na Słowacji/

15.15

Koronka do miłosierdzia Bożego w int. pokoju.

15. 30

GORZKIE ŻALE

O Boże błogosławieństwo dla Magdaleny w r. urodzin o zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie.

PONIEDZIAŁEK

 

21.03.2022

16.30

RÓŻANIEC W INTENCJI POKOJU

17.00

1./ Za śp. Kazimierza Brydaka int. od koleżanek siostry.

2./ Za śp. Kazimierza Lasotę w I r. śmierci int. od syna Grzegorza z rodziną.

3./ Za śp. Kazimierza Lasotę w I r. int. od twórców szopki./ odprawiana na Słowacji/

SPOTKANIE MŁODZIEŻY PRZYSTĘPUJĄCEJ DO BIERZMOWANIA KLASA VIII I STARSZE

WTOREK

 

22.03.2022

16.30

RÓŻANIEC W INTENCJI POKOJU

17.00

1./ Za śp. Dorotę Ziemniak int. od Mirosława Ziemniak z rodziną.
2./ Za śp. Stefanię Popek int od rodziny Miąsików.
3./ Za śp. Dorotę Ziemniak int. od koleżanki Mari Sutyła./ odprawiana na Słowacji/

ŚRODA

 

23.03.2022

17.00

1./ Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę NMP i światło Ducha Świętego dla rodziny.
2./ Za śp. Mariana Krzanowskiego int. od syna Pawła z rodziną
3./ Za śp. Mariana Krzanowskiego int od sąsiadów rodziny Prokopów. / odprawiana na Słowacji/

NOWENNA DO MBNP.

 

 

CZWARTEK

 

24.03.2022

16.30

RÓŻANIEC W INTENCJI POKOJU

17.00

1./ Za śp. Annę Micał int. od bratowej.
2./ Za śp. Bogusława Micała w XXX dzień śmierci int. od dzieci
3./ Za śp. Bogusława Micała int od Brata Ryśka z rodziną./ odprawiana na Słowacji/

PIĄTEK

UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO

25.03.2022

 

AKT POŚWIĘCENIA ROSJI I UKRAINY NIEPOKALANEMU SERCU MARYI.
30 LECIE UTWORZENIA DIECEZJI RZESZOWSKIEJ.

16.30

RÓŻANIEC W INTENCJI POKOJU

17.00

1./ Za śp. Helenę i Mieczysława.
2./ Za śp. Tadeusza Kusztyba w XXX dzień śmierci int. od syna

3./ Za śp. Tadeusza Kusztyba int. od kolegów syna. / odprawiana na Słowacji/
DROGA KRZYŻOWĄ

SOBOTA

 

26.03.2022

16.30

RÓŻANIEC W INTENCJI POKOJU

17.00

1./ Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę NMP i światło Ducha Świętego dla Tomasza w VIII r. urodzin oraz w intencji Alicji i Mari oraz całej rodziny.
2./ Za śp. Monikę Stachowicz w VII dzień śmierci int. od taty.
3./ Za śp. Monikę Stachowicz int. z róży różańcowej. /odprawiana na Słowacji/

NIEDZIELA

IV WIELKIEGO POSTU.

27.03.2022

8.15

Za śp. Mariana Świdra w r. śmierci oraz sp. Stanisławę.

10.00

Za śp. Wacława Edwarda Sieradzkiego w V r. śmierci int. od żony.

15.15

Koronka do miłosierdzia Bożego w int. pokoju.

15.30

GORZKIE ŻALE.
Za śp. Józefa Liputa int. od rodziny Kloc.

Za śp. Krystynę Liput int od Stanisława z żoną./ odprawiana na Słowacji/

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska