mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lip 10, 2022

XV Niedziela Zwykła

Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem. 

Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).

Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.

W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.

Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.

KOMUNIKATY

Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na Diecezjalny Dzień Młodzieży w Rzeszowie, który odbędzie się dnia 3 września 2022 r., pod hasłem: „Święta Trzynastka”. Ten dzień wspólnoty będzie podsumowaniem wakacyjnych rekolekcji oraz rozpoczęciem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Więcej informacji i link do zapisów na plakacie (kod QR) oraz na stronie internetowej: http://zbuta.rzeszow.pl/

Po raz 32. w podkarpackich świątyniach, dawnych i nowych, lecz zawsze pięknych, zabrzmi muzyka organowa i z towarzyszeniem organów w ramach kolejnej edycji Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Tegoroczny kalendarz koncertów to sześć miejscowości w różnych częściach południowo-wschodniej Polski, dwanaście muzycznych wieczorów oraz trzynastu artystów, którzy zechcą podzielić się z podkarpacką publicznością swoją sztuką. Zapraszamy serdecznie do udziału w koncertach, do wspólnego przeżywania muzyki najwyższej próby twórczej i wykonawczej.

NIEDZIELA

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

10.07.2022

8.15

1./ Z róży różańcowej św. Urszuli Ledóchowskiej o Boże błogosławieństwo i zdrowi oraz opiekę NMP dla członków róży i ich rodzin. O światło życia wiecznego dla zmarłych. O pokój na Ukrainie.

10.00

.1./ Z róży różańcowej P. Lucyny Wołowiec Św. Jana Pawła II o Boże błogosławieństwo i zdrowi oraz opiekę NMP dla członków róży i ich rodzin. O światło życia wiecznego dla zmarłych . O pokój na Ukrainie.
2./ Za śp. Antoniego Micała od Koła Gospodyń Wiejskich z Kielanówki

15. 30

Za sp. Marię, Janusza Stachowicz.

PONIEDZIAŁEK

Święto św. Benedykta, opata patrona Europy.

11.07.2022

7.30

1./ Za śp. Ferdynanda Ceglarza od chrześniaka Tadeusza i Marii.
2./ Za śp. Zofię Kielar od brata Janusza
3./ Za śp.  Zofię Kielar od rodziny Kwolek./ odprawiana na Słowacji./

WTOREK

Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa męczennika.

12.07.2022

7.30

1./ Za śp. Piotra Anusika int. od rodziny Skałów.
2./ Za śp. Marię Książek od wnuczki Agnieszki.
3./ Za śp. Marię Książek od Krystyny Kalandyk / odprawiana na Słowacji./

ŚRODA

Wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

13.07.2022

7.30

1./ Za śp. Emilię w VI r. śmierci oraz zmarłych z rodziny.
2./ Za śp. Jana Czesława Patera od rodziny Walatów.
3./ Za śp. Jana Czesława Patera od Rafała Żmudy z rodziną / odprawiana na Słowacji./
Nowenna do MBNP.

CZWARTEK

 

14.07.2022

7.30

1./ Za sp. Januszka Owczarskiego.
2./ Za śp. Stefanię Owczarską od rodziny Pisarków / odprawiana poza parafią/.
3./ Za śp. Stefanię Owczarską od Dariusza i Agnieszki Dziura / odprawiana na Słowacji./

PIĄTEK

Wspomnienie św. Bonawentury biskupa i doktora kościoła.

15.07.2022

7.30

1./ Za śp. Jana i Antoniego.
2./ Za śp. Władysławę Miłek od Teresy Guzek. / odprawiana poza parafią/

3./ Za śp. Władysławę Miłek od rodziny Kowal / odprawiana na Słowacji./

SOBOTA

Wspomnienie NMP z Góry Karmel

16.07.2022

7.30

1./ Za śp. Aleksandra i Antoniego.
2./ Za śp. Kazimierza Lasotę od Antoniego Gołasia z żoną.
3./ Za śp. Kazimierza Lasotę od rodziny Świeca./ odprawiana na Słowacji./

NIEDZIELA

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

17.07.2022

8.15

Za śp. Annę Siorek w IV r. śmierci.

10.00

Za śp. Antoniego i Stefanię Miąsik w rocznicę śmierci.

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego.

15.30

1./ Za śp. Mariana, Czesławę i Jana.
2./ Za śp. Tadeusza Kusztyba od Elżbiety i Zenona Stanec. / odprawiana na Słowacji./

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska