mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Sie 28, 2022

XXII Niedziela Zwykła

Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków.

Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 08.15. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Msza Świętą.

Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

Od 2015 roku z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będziemy modlić się o roztropne wykorzystywanie dóbr natury i ochronę środowiska.

Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania.

Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00; spowiedź od godz. 16.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.

W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 18.00.

KOMUNIKATY

Kustosz Sanktuarium Pani Rzeszowa zaprasza do udziału w uroczystościach odpustowych ku czci Patronki Miasta. Uroczystości będą trwały od 8 do 12 września br. Suma odpustowa w Ogrodach Bernardyńskich zostanie odprawiona 12 września o godz. 18 pod przewodnictwem bp. Stanisława Salatarskiego.

Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na Diecezjalny Dzień Młodzieży w Rzeszowie, który odbędzie się dnia 3 września 2022 r., pod hasłem „Święta 13stka”. Ten dzień wspólnoty będzie podsumowaniem wakacyjnych rekolekcji oraz rozpoczęciem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

Przypominamy, aby w nowy roku formacyjnym 2022/2023, w każdym dekanacie przeprowadzić trzy kapłańskie spotkania formacyjno-duszpasterskie (w miesiącach wrzesień, listopad oraz maj). Odpowiedzialni za organizację tych spotkań są dekanalni ojcowie duchowni. Sugerowany termin to trzeci czwartek miesiąca lub inny dogodny termin ustalony z dziekanem dekanatu.

Tygodnik Katolicki „Niedziela” uruchamia nowy projekt pt. „Bliżej życia z wiarą”. Pierwszy numer jako całość wraz z „Niedzielą” będzie dostarczony na parafie dn. 4 września. Koszt kompletu („Niedziela” i „Bliżej życia z wiarą”) będzie wynosił 10 zł.

Fundacja „Auxilium” uruchamia od 1 września br. linię wsparcia dla małżonków, młodzieży i opiekunów, a zwłaszcza dla rodzin przeżywających kryzys. Pod bezpłatnym numerem tel. 800 800 607 można uzyskać pomoc specjalistów (m.in. psychologa, prawnika, seksuologa, psychoterapeuty i terapeuty rodzinnego).

NIEDZIELA

XXII  NIEDZIELA ZWYKŁA

28.08.2022

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej będą przyjmować wpłaty na wykończenie naszego Kościoła. Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto:

Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002

z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce.

8.15

Za śp. Józefa Kalandyka w XXVIII r. śmierci.

10.00

W 40 r. urodzin Tomasza o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP.

Sakrament Chrztu.

15. 30

1./ Z róży różańcowej p. Augustyna Inglota o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla członków róży i ich rodzin o światło życia wiecznego dla zmarłych. O pokój na Ukrainie.

2./ Za śp. Helenę Świder od Krystyny. / odprawiana na Słowacji./

PONIEDZIAŁEK

Wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela

29.08.2022

7.30

1./ W int. Filipa o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP od cioci Sabiny  z rodziną.
2./ Za śp. Eugeniusza Adamskiego od Jacka i Beaty Walus
3./ Za śp. Eugeniusza Adamskiego od Jadwigi i Bogusława Bożek./ odprawiana na Słowacji./

WTOREK

 

30.08.2022

7.30

1./ Za śp. Kazimierza Lasotę od Anny i Jerzego Krzeszowskich.
2./ Za śp.  Kazimierza Lasotę od Bożeny i Tadeusza Rusinek.
3./ Za śp.  Kazimierza Lasotę od 0od rodziny Marciniak. / odprawiana na Słowacji./

ŚRODA

 

31.08.2022

7.30

1./ W  VII r. sakramentu małżeństwa Eweliny i Krzysztofa z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla dzieci Blanki, Zofii i Róży. I w XX r. sakramentu małżeństwa Elżbiety i Mirosława z podziękowaniem i prośbą o dalszą Bożą opiekę dla dzieci Dominiki, Eweliny, Mikołaja i Eryka. O Opiekę NMP dla całej rodziny. 
2./ Za śp. Zofię Kielar od tanisławy i Jerzego Płodzień
3./ Za śp. Zofię Kielar od sąsiadów./ odprawiana na Słowacji./
Nowenna do MBNP.

CZWARTEK

NOWY ROK SZKOLNY.

01.09.2022

08.15

1./ W intencji dzieci, rodziców i nauczycieli o Boże błogosławieństwo opiekę NMP i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.
2./ O świętość, mądrość i odwagę dla kapłanów. O nowe święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne.
3./ Za śp. Stanisława Miąsika / odprawiana na Słowacji./

PIĄTEK

 

02.09.2022

8.00

Odwiedziny chorych.

16.30

Spowiedź.

18.00

1./ Za śp. Bronisława Liputa
2./ Za śp. Krystynę Liput od Marii i Stanisława Lasoty.

3./ Za śp. Krystynę Liput od Lucyny i Zbigniewa Kyc. / odprawiana na Słowacji./
Nabożeństwo i adoracja ku czci NSPJ.

SOBOTA

Wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego Pp.

03.09.2022

18.00

1./ Za śp. Aleksandra w 45 r. śmierci oraz za śp. Bronisławę, Apolonię i Emila.
2./ Za śp. Stanisławę Świder od rodziny Ostrowskich
3./ Za śp. Stanisławę Świder od Haliny i Bożeny. / odprawiana na Słowacji./
Nabożeństwo i adoracja pierwszej soboty.

NIEDZIELA

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

04.09.2022

8.15

1./ Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Zmiana tajemnic różańcowych. ADORACJA

10.00

1./ Za śp. Czesława Kota w III r. śmierci.
2./ Za śp Bronisławę w XIV r. śmierci . / Odprawiana na Słowacji./ ADORACJA

15.30

ADORACJA. Za śp. Walentego Józefę i Antoniego.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska