mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lis 20, 2022

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.

Dziś po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi, składam serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

Zmarłych, których imiona wypisaliśmy na kartkach wypominkowych, polecamy Bogu codziennie w modlitwie wypominkowej. Niech wstawiennicza modlitwa Kościoła wyjedna im przebaczenie grzechów i pomoże osiągnąć szczęście wieczne.

W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

NIEDZIELA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓL WSZECHŚWITA.

20.11.2022

Dziś po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu,
Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa.
Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

8.15

1./ Za śp. Mariana Pączka
2./ Za sp. Władysławę Miłek. / odprawiana w Słowacji./

10.00

Za śp. Ks. Jerzego Gajdę w II r. śmierci.

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego.

15. 30

Za śp. Leszka Świdra

Sakrament chrztu.

PONIEDZIAŁEK

WSPOMNIENIE OFIAROWANIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.

21.11.2022

17.00

1./ Za śp. Emila od żony oraz zmarłych z rodziny.
2./ Za śp. Stanisławę Świder od Marii Cieślickiej.
3./ Za śp. Stanisławę Świder od koleżanek z pracy Żłobek nr. 1 / odprawiana w Słowacji./
MODLITWY WYPOMINKOWE.

WTOREK

WSPOMNIENIE ŚWIĘTEJ CECYLII, DZIEWICY I MĘCZENNICY, PATRONKI MUZYKI KOŚCIELNEJ.

22.11.2022

17.00

1./ Za śp. Dorotę Ziemniak od Józefa Ziemniak.
2./ Za śp. Dorotę Ziemniak od pracowników Zespołu Szkół w Kielanówce.
3./ Za śp. Dorotę Ziemniak od pracowników Zespołu Szkół w Kielanówce / odprawiana w Słowacji./
MODLITWY WYPOMINKOWE.

ŚRODA

 

23.11.2022

17.00

1./ W 70 r urodzin z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo NMP.
2./ Za śp. Fryderyka Piętę od rodziny Kraśnianin.
3./ Za śp. Fryderyka Piętę od koleżanek żony ze szkoły podstawowej. / odprawiana w Słowacji./
Nowenna do MBNP. MODLITWY WYPOMINKOWE.

CZWARTEK

 

24.11.2022

17.00

1./ Za śp. Emila Dziedzica w XII r. śmierci od Wandy Sieradzkiej orz śp. Andrzeja Dziedzica w II r. śmierci.
2./ Za śp. Krystynę Liput od chrześniak Andrzeja z rodziną.
3./ Za śp. Krystynę Liput od kol/kol z orzecznictwa Krus. / odprawiana w Słowacji./
MODLITWY WYPOMINKOWE.

PIĄTEK

 

25.11.2022

17.00

1./ Za śp. Emila w VIII r. śmierci.
2./ Za śp. Eugeniusza Adamskiego od rodziny Wójcików
3./ Za śp. Eugeniusza Adamskiego od kolegów z ul. Sportowej. / odprawiona w Słowacji./
MODLITWY WYPOMINKOWE. SPOTKANIE MINISTRANTÓW.

SOBOTA

 

26.11.2022

17.00

1./ Za śp. Annę Sieradzką od brata z rodziną.
2./ Za śp. Annę Sieradzką od chrześnicy Eli z rodziną.
3./ Za śp. Annę Sieradzką od Agencji Regionalnej SA. /odprawiana w Słowacji./
MODLITWY WYPOMINKOWE.

NIEDZIELA

I NIEDZIELA ADWENTU

27.11.2022

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej będą przyjmować wpłaty na wykończenie naszego Kościoła. Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto:

Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002

z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce.

8.15

Za śp. Ryszarda Piekło w XVII r. śmierci.
W intencji Bogu wiadomej./odprawiana w Słowacji./

10.00

Za śp. Andrzeja i Marię.

15.30

Za śp. Władysława

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska