mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Paź 1, 2023

XXVI Niedziela Zwykła

Z racji zbliżającego się święta św. Łukasza - patrona służby zdrowia - Duszpasterstwo Służby Zdrowia naszej Diecezji zaprasza wszystkich kapelanów i środowisko medyczne w niedzielę, 22 października 2023 r., na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Mrowli na wspólną modlitwę. Niech w trakcie tego spotkania szczególnie wybrzmi szczere słowo: „Dziękujemy…” – za wszelkie utrudzenie i zaangażowanie środowiska medycznego diecezji rzeszowskiej w niesieniu ulgi osobom chorym i cierpiącym. Mszy św., o godz. 15:00 będzie przewodniczył Biskup Ordynariusz Jan Wątroba. Przypominamy również o zaproszeniu do udziału w sesji rekolekcyjno-formacyjno-szkoleniowej, która będzie miała miejsce w Częstochowie w terminie 03-05.10.2023. Szczegóły na stronie Internetowej: http://dsz.rzeszow.pl oraz na plakacie przesłanym w załączniku.

Ruch Światło – Życie Diecezji Rzeszowskiej organizuje rekolekcje „Dobra Nowina o Rodzinie” dla małżeństw bezdzietnych, rodziców adopcyjnych oraz rozważających adopcję. Rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym „Kana” w Czarnej Sędziszowskiej w dn. 3-5.11.2023 r. W programie spotkania z psychologiem, pedagogiem i duszpasterzem. Wśród prelegentów pracownicy Domów dla Dzieci i Ośrodka Adopcyjnego ROPS w Rzeszowie. Koszt rekolekcji 170 zł / os dorosła. Zgłoszenia i zapisy do 26 października przez formularz internetowy https://tiny.pl/c5mnj. Szczegółowych informacji udziela Diakonia Miłosierdzia Ruchu – Agata i Paweł Zaborscy oraz ks. Łukasz Nowosielski. E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz tel. 720 83 23 63.

Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Pawła VI   zaprasza na kursy-rekolekcje, które odbędą się w Domu Diecezjalnym TABOR w Rzeszowie: Kurs Nowe Życie (20-22.10) to rekolekcje adresowane do osób chcących doświadczyć spotkania z Bogiem i pogłębić dar żywej wiary. Zapraszamy szczególnie osoby działające już w różnych ruchach czy wspólnotach. To czas na zapoczątkowanie lub odnowienie swojej więzi z Jezusem i Kościołem. Jest to podstawowy kurs ewangelizacyjny przekazujący Kerygmat, prowadzą go w większości osoby świeckie odpowiednio do tego przeszkolone. Kurs Emaus (1 termin: 29.09-01.10 uczestniczą w nim alumni WSD; 2 termin: 10-12.11) to drugi kurs po Nowym Życiu. Kurs Emaus to spotkanie ze Słowem Bożym. To piękny czas odkrywania Biblii i drogi do Emaus. Więcej informacji na stronie: www.sne.rzeszow.pl  lub u ks. Piotra Gnata dyrektora SNE (tel. 509 554 335).

NIEDZIELA

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA.

01.10.2023

8.15

1./ Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Zmiana Tajemnic różańcowych.

2./ Za śp. Zdzisława Pisarka od kolegów z MPK. / odprawiana w Słowacji./

ADORACJA RÓŻAŃCOWA TAJEMNICA I i II  CHWALEBNA.

ZMIANA TAJEMNIC RÓZAŃCOWYCH.

10.00

W 40 r. urodzin chrześniaka Andrzeja o Boże błogosławieństwo zdrowie i opiekę NMP

ADORACJA RÓZAŃCOWA TAJEMNICA III CHWALEBNA.

15. 30

ADORACJA RÓZAŃCOWA TAJEMNICA IV i V CHWALEBNA.

Za śp. Adama Żyraciego od wnuka Łukasza z rodziną.

PONIEDZIAŁEK

WSPOMNIENIE ŚWIETYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW.

2.10.2023

POŚWIĘCENIE I WRĘCZENIE RÓŻAŃCÓW DZIECIOM
PRZYGOTOWUJĄCYM SIĘ DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ.

18.00

1./ W II rocznicę urodzin Stanisława o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP.
2./ W intencji dzieci i wnuków o Boże błogosławieństwo  opiekę NMP i Aniołów Stróżów.
3./ Za śp. Stefanię Owczarską od Cecylii. / odprawiana w Słowacji./

RÓŻANIEC.

WTOREK

 

3.10.2023

18.00

1./ Za śp. Tadeusza, Janinę, Jana, Stanisława i Adama.
2./ W intencji mamy i dziecka z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośba o dalsze błogosławieństwo.
3./ Za śp. Antoniego Owczarskiego od Anny i Ryszarda Wróbel. / odprawiana w Słowacji./
RÓŻANIEC.

ŚRODA

WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU.

4.10.2023

18.00

1./ W intencji córki i synowych o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP.
2./ W intencji synów i zięcia  o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP.
3./ Za śp. Domicelę Świder od kolegów z Elektromontażu. / odprawiana w Słowacji./
ADORACJA Z NOWENNĄ DO MBNP.  RÓŻANIEC.

CZWARTEK

WSPOMNIENIE ŚW. FAUSTYNY KOWALSKIEJ.

5.10.2023

18.00

1./ O świętość, mądrość i odwagę dla kapłanów. O nowe święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne.
2./ Za śp. Czesława w X r. śmierci intencja od syna.
3./ Za śp. Annę Sieradzką od rodziny Kościak. / odprawiana w Słowacji./
RÓŻANIEC.

PIĄTEK

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA.

6.10.2023

8.00

Pierwszo piątkowe odwiedziny chorych.

16.30

Spowiedź

18.00

1./ Z okazji urodzin Doroty o zdrowie Bożą opiekę i wstawiennictwo NMP i patronki św. Doroty.
2./ Za śp. Edwarda w XV r. śmierci.
3./ Za śp. Zbigniewa Błażeja od Marty Siorek z rodziną.  / odprawiana w Słowacji./
ADORACJA I NABOŻEŃSTWO DO NSPJ. RÓŻANIEC.

SOBOTA

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
WSPOMNIENIE NMP RÓŻAŃCOWEJ.

7.10.2023

18.00

1./.O powrót do zdrowia i Bożą opiekę dla Teresy.
2./ Za śp. Fryderyka Świdra od wnuka Mateusza.
3./ Za śp. Fryderyka Świdra od Grzegorza Świdra z rodziną. / odprawiana w Słowacji./
ADORACJA WYNAGRADZAJĄCA PIERWSZEJ SOBOTY. RÓŻANIEC.

NIEDZIELA

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA.

08.10.2023

8.15

1./ Z róży różańcowej św. Urszuli Ledóchowskiej o Bożą opiekę i pomoc NMP. O światło życia wiecznego dla zmarłych z rodzin członków róży. O pokój w Ukrainie.
2./ Za śp. Bogusława Micała od sąsiada Wiesława./ odprawiana w Słowacji./

10.00

Z róży różańcowej pani Emilii Fura o Bożą opiekę i pomoc NMP. O światło życia wiecznego dla zmarłych z rodzin członków róży. O pokój w Ukrainie.

15.30

ADORACJA RÓŻANIEC.
1./ Za śp. Bronisława w XIV r. śmierci.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska