mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Wrz 3, 2017

XXII Niedziela Zwykła

 1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
 1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
  W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.
 1. Nadal pielgrzymujemy i gromadzimy się w wielu maryjnych sanktuariach, aby uczyć się Chrystusa, aby rozwijać w sobie wiarę, nadzieję i miłość w szkole Maryi. Ona raz powiedziała Panu Bogu fiat i wytrwała w nim do końca. Także na Jasnej Górze, jak każdego roku, gromadzą się rolnicy, harcerze, a także kombatanci. My również, zachwyceni Jej wzorem, postarajmy się tak pogłębiać naszą przyjaźń z Panem Bogiem, żeby przetrwała wszystkie życiowe burze i wszelkie zakusy szatana na nasze dusze.

KOMUNIKATY KURII

 1. W dniach 7-10 września odbędzie się w Rzeszowie IX Krajowy Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores, połączony z 25-leciem Federacji Pueri Cantores. Gospodarzem Kongresu będzie parafia katedralna i Chór Pueri Cantores, działający przy katedrze.  Szczegóły na stronie diecezjalnej: http://www.diecezja.rzeszow.pl/2017/08/ix-krajowy-kongres-polskiej-federacji-pueri-cantores-rzeszowie/.
 2. W piątek, 8 września, we wszystkich parafiach diecezji dokonamy Aktu Poświęcenia Parafii i Rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi, w nawiązaniu do aktu poświęcenia dokonanego przez biskupów polskich 6 czerwca br. w  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz  do aktu z 8 września 1946 r., na Jasnej Górze, gdy biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. Parafia Świętej Trójcy w Czudcu zaprasza na uroczystość  15. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej - Królowej Różańca Świętego oraz 300-lecie poświęcenia kaplicy Pani Czudeckiej. Uroczystość odbędzie się 9 września o godz. 11.00 na stadionie sportowym w Czudcu. Mszy św. przewodniczy Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Po Mszy świętej odbędzie się poświęcenie i prezentacja wieńców dożynkowych powiatu strzyżowskiego.
 4. W dniach  7-12 września  przeżywać będziemy Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej „Moje Niepokalane Serce zwycięży”. Rozpoczęcie 7. września (czwartek)  o godz. 17.30. Nieszpory Maryjne, o godz. 18.00 Msza św., o godz. 19.15 Koncert. Zapraszamy róże różańcowe w piątek, 8 września. na godz. 17.30. Zakończenie uroczystości we wtorek, 12 września – Mszą św. o godz. 18.00, na którą zapraszamy służby mundurowe, władze, rodziny i parafie Rzeszowa - przewodniczy  abp Marek Jędraszewski z Krakowa (po Mszy św. koncert).  Szczegóły na plakacie. Radio VIA będzie transmitować wieczorne Msze św. w dniach odpustu o godz. 18:00 (niedzielną o 9:00).
 5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z parafii Rzeszowa i najbliższych okolic odbędzie się 11 września 2017 r. od godz. 17.00 w "Ogrodach Bernardyńskich" przy sanktuarium MB Rzeszowskiej. W programie  spotkania: przygotowanie do liturgii: Zespół „Arkadio”, Eucharystia, Czuwanie modlitewne – prowadzi Zespól Arkadio. Zakończenie ok. 20.30. 
 6. W poniedziałek, 11 września br., Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu zaprasza na spotkanie Rodziny Radia Maryja oraz transmisje: Mszy Świętej w TV Trwam i Radio Maryja oraz Rozmów Niedokończonych. W programie: 17.30 - Program słowno – muzyczny, 18.00 -Modlitwa Anioł Pański, 18.20  - Msza Święta, 21.30 - 23.35 - Rozmowy niedokończone.
 7. Zbliża się Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej racji kustosz Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego zaprasza do Kobylanki k. Gorlic na uroczystości odpustowe w dniach 08-10 września. Uroczysta Suma w niedzielę 10 września o godz. 11.00, przewodniczy bp Jan Wątroba.
 8. Duszpasterstwo Rodzin zachęca małżeństwa do udziału w inicjatywie: „Małżeńska Strefa Dobra”. Jest to propozycja dla małżeństw, obejmująca: małżeńskie rekolekcje z komunikacji, „Randki Małżeńskie”, „Małżeńskie Tango”, warsztaty małżeńskie, weekendy małżeńskie. Większość wydarzeń odbywa się w Rzeszowie i okolicach. Najbliższe wydarzenia: 7 września - rozpoczęcie cotygodniowego Małżeńskiego Tanga - w każdy czwartek o 20.00, Rzeszów, 16 września – Warsztaty Małżeńskie „Bliskość małżonków jako element więzi małżeńskiej”, godz. 9.30-13.30, Rzeszów. Szczegóły na: www.randka-malzenska lub www.centrumdobra.pl oraz pod tel. 733 647 220.
 9. Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI w dniach 29.09-1.10.2017 organizuje w DD Tabor Rekolekcje z kursem tańca dla małżeństw sakramentalnych. Będzie zapewniona opieka nad dziećmi. Szczegóły na www.sne.rzeszow.pl
 1. Prosimy o zachęcenie osób, które ukończyły 50 rok życia lub aktywność zawodową, do zapisywania się na Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej.  Do parafii Rzeszowa oraz okolic rozesłano ulotki informujące o naborze do tego Uniwersytetu. Prosimy o życzliwe, kilkukrotne, poinformowania parafian o zaletach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej i zachęcenie ich do zapisywania się na kolejny rok akademicki.
 2. Wydział Katechetyczny Kurii przesyła plakat  dotyczący studiów podyplomowych teologiczno – katechetycznych dla nauczycieli, chcących katechizować. Szczegóły na stronie Instytut, Wydziału Katechetycznego i Diecezji.
 3. Stomatologia Aleksander Makra wraz z Fundacją „Z uśmiechem przez życie” zapraszają na bezpłatne badania przesiewowe w kierunku raka jamy ustnej w dniach 1-15 września  w Rzeszowie, przy ul Rejtana 20.  Szczegóły na plakacie i pod nr. tel.: 17 230 64 70; 888 668 546. Prosimy o poinformowanie parafian.
 4. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza na blok filmowy z racji XIV Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”, w dniach 6-7 września (środa – czwartek)  od godz. 16.00. Bilety w cenie 7 zł. Szczegóły w załączonej informacji i na stronie Kina http://www.kinozorza.pl/.
 5. W dniach 10-16 września przeżywać będziemy VII Tydzień Wychowania w Polsce, „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Przesyłamy odpowiednie materiały. 

XXII Niedziela Zwykła

NIEDZIELA

03.09.2017

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów.

Int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

Adoracja Zmiana Tajemnic Różańcowych

10.00

W 90 r. urodzin Marianny z podziękowaniem za przeżyte lata z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla całej rodziny. Adoracja

15.30

Adoracja
Za śp. Bronisławę w IX r. śmierci

PONIEDZIAŁEK

04.09.2017

8.15

Uroczysta Msza św. w intencji dzieci i nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny.

18.00

1./ Za śp. Zofię, Julię i Eugeniusza

WTOREK

05.09.2017

18.00

1./ Za sp. Aleksandra w 40 r. śmierci oraz śp. Bronisławę, Apolonię i Emila.

2./ Za sp. Stanisława Zielińskiego int. od Ojca

ŚRODA

06.09.2017

18.00

1./ Za śp. Stefanię, Bronisława i dusze w czyśćcu cierpiące.

2./ Za śp. Elżbietę Kut int. od koleżanek Iwony z ksiąg wieczystych.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

CZWARTEK

07.09.2017

18.00

1./.Za śp. Bronisława w III r. śmierci

2./ Za śp. Wacława Edwarda Sieradzkiego int. od Władysława Gajdka.

PIĄTEK

Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. 
Matki Bożej Siewnej

Poświęcenie ziarna siewnego

08.09.2017

18.00

1./ W int chorych i ich rodzin odwiedzanych w pierwszy piątek miesiąca.

Akt Poświęcenia Parafii i Rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi

SOBOTA

09.09.2017

18.00

1./ W 45 r. Sakramentu Małżeństwa Henryka i Kazimiery z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

2./ Za parafian

XXIII Niedziela Zwykła

NIEDZIELA

10.09.2017

VII Tydzień Wychowania w Polsce, „Maryja wychowawczynią pokoleń”.

8.15

Za śp. Bronisława Liputa

10.00

Za śp. Stanisława Grzebyka w i rocznicę śmierci int. od córki Krystyny oraz dzieci Bożeny i Adama z rodzinami.

Sakrament chrztu

15.30

O Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla Anny i Wojciecha oraz dzieci Maji i Juli

Polecam najnowsze czasopisma katolickie.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska