mapGodziny Mszy św.:
pon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni: 18.00
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Mar 3, 2019

VIII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
  2. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 8.15 i 17.00 Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
  3. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.
  4. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy o godz. 17.00.
  5. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali.
  6. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

KOMUNIKATY KURII – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 03.03.2019 r.

4 marca w liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza przypada Dzień Imienin pierwszego Biskupa Rzeszowskiego, biskupa seniora Kazimierza Górnego. Dostojnego Jubilata polecajmy w naszych modlitwach wypraszając dla niego, za wstawiennictwem Świętego Patrona, potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.

W dniu 8 marca (piątek) na ulicach Rzeszowa zostanie odprawiona Droga Krzyżowa. Nabożeństwo rozpocznie się pod Krzyżem Pamięci Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów o godz. 18. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona msza św. w bazylice OO. Bernardynów.

DD TABOR zaprasza na wielkopostne rekolekcje w dniach 8-10 marca 2019. Ćwiczenia duchowe pt. „ABC miłości według Prymasa Tysiąclecia”, poprowadzi ks. Marian Rajchel - egzorcysta archidiecezji przemyskiej. Rekolekcje są rozważaniem na temat miłości, ukazują warunki jej przyjmowania i przekazywana oraz współczesne zagrożenia skierowane wobec miłości. Są zainspirowane dziełem Społecznej Krucjaty Miłości Prymasa Tysiąclecia. Szczegółowe informacje i zapisy na www.tabor.rzeszow.pl

Zapraszamy na „Nieszpory za Rzeszów” w dniu 6 marca do kościoła farnego o godz. 20.00. Można zapisać się jeszcze na  warsztaty muzyki liturgicznej "Muzyka żywa", które odbywać się będą w kościele oo. Dominikanów w Rzeszowie w dniach 08-10 marca. Informacje na stronie www.rzeszow.dominikanie.pl

17 marca 2019 będziemy przeżywać Niedzielę "Ad Gentes" czyli Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zachęcamy wszystkich do modlitwy i prosimy o przeprowadzenie zbiórki do puszek.

NIEDZIELA

VIII ZWYKŁA

03.03.2019

TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów

Int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

ADORACJA Zmiana Tajemnic Różańcowych.

10.00

W XVIII r. urodzin Karoliny o Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę NMP i dary Ducha Świętego i opiekę podczas Egzaminów Maturalnych. ADORACJA

SAKRAMENT CHRZTU

15.30

ADORACJA
Za śp. Kazimierę Błażej.

PONIEDZIAŁEK

Wspomnienie z Królewicza św. Kazimierza Królewicza .

04.03.2019

17.00

1./ Za śp. Joannę Stachowicz int. od syna.

WTOREK

 

05.03.2019

17.00

1./ Za śp. Jana int. od syna.

2./ Za śp. Mieczysława Strzempek int. od kol/kol. z firmy ZELMOTOR

ŚRODA

ŚRODA POPIELCOWA

06.03.2019

8.15

Za śp. Bronisława i Bronisławę w r. śmierci.

17.00

1./ O zdrowie, ulgę w cierpieniu i opiekę NMP dla starszych i chorych odwiedzanych w pierwszy piątek miesiąca o Boże błogosławieństwo dla wszystkich niosącym im pomoc.

2./ Za śp. Annę Siorek int. od rodziny Poniszków

NOWENNA DO MBNP.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, klasa III G. i VIII S.P.

CZWARTEK

 

07.03.2019

17.00

1./ Za śp. Józefę w IX r. śmierci.

2./ Za śp.Władysława Miłka int. od chrzestnej Janiny z rodziną

PIĄTEK

DZIEŃ KOBIET

08.03.2019

17.00

1./ Za sp. Joannę Stachowicz int. od swatowej.

2./ Za śp. Marian Pączek int. od prac. ASSECO Poland

DROGA KRZYŻOWA

SOBOTA

 

09.03.2019

17.00

1./ Msza św. dziękczynna w 34 r. urodzin Mateusza o Boże błogosławieństwo, zdrowie opiekę NMP i wstawiennictwo patrona św. Mateusza.

2./ Za parafian.

NIEDZIELA

I WIELKIEGO POSTU

10.03.2019

8.15

Za sp. Kazimierza, Tadeusza i Annę

10.00

Za śp. Stefana Błażeja w IX r. śmierci.

15.30

GORZKIE ŻALE

Za śp. Kazimierę, Józefa i Tadeusza.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska