mapGodziny Mszy św.:
pon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni: 18.00
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Mar 10, 2019

I Niedziela Wielkiego Postu

  1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
  2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 17.00, Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.30.
  3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.
  4. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka.
  5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

KOMUNIKATY KURII – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 10.03.2019 r.

W sobotę, 16.03.2019 r. odbędą się kongregacje kapłańskie: w Rzeszowie w DD „Tabor” od godz. 9 do 12 oraz w Jaśle w domu parafialnym „Fara” w godz. od 13 do 16. Program kongregacji przesyłam w załączniku.

13 marca przypada szósta rocznica wyboru Ojca św. Franciszka. Módlmy się za naszego papieża oraz w intencjach jakie nam on wskazuje.

14 marca 2019 r. o godz. 18 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się debata poświęcona dylematom społecznym XXI wieku. Udział wezmą: Ks. prof. Paweł Bortkiewicz oraz Pan prof. Mieczysław Ryba. Serdecznie zapraszamy

Wielkopostny Dzień Skupienia dla Organistów Diecezji Rzeszowskiej odbędzie się 23 marca 2019 r. w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, ul. Witolda 11a. Początek o godz. 9.00. Dzień skupienia poprowadzi o. Nikodem Kilnar, paulin, Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych w Polsce. Szczegółowe informacje zostaną przesłane do parafii.

25 marca obchodzimy Dzień Świętości Życia. Jest to dzień szczególnej modlitwy o szacunek dla życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz składania przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze Duchowej Adopcji można nabyć w Kurii u Pana Portiera. W tym dniu również na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbędzie się pierwszy w naszej Diecezji Pogrzeb Dzieci Utraconych. Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby rozpocznie się w kaplicy cmentarnej w poniedziałek 25 marca o godzinie 17.00. 24 marca w parafii bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie o godz. 20.00 odbędzie się czuwanie dla rodziców, którzy utracili dzieci. Obejmie ono Drogę Krzyżową i Eucharystię. Prosimy Duszpasterzy o przekazanie informacji o czuwaniu i pochówku wszystkim rodzicom, którzy są dotknięci dramatem śmierci dziecka. Przesyłamy plakat informujący o szczegółach tych wydarzeń.

NIEDZIELA

I WIELKIEGO POSTU

10.03.2019

8.15

Za sp. Kazimierza, Tadeusza i Annę

10.00

Za śp. Stefana Błażeja w IX r. śmierci.

15.30

GORZKIE ŻALE

Za śp. Kazimierę, Józefa i Tadeusza.

PONIEDZIAŁEK

 

11.03.2019

17.00

1./ Za śp. Piotra, Bronisławę, Annę i Leokadię

WTOREK

 

12.03.2019

17.00

1./ Za dusze czyśćcowe

ŚRODA

 

13.03.2019

17.00

1./ Za śp. Pawła Stachowicza int. od siostry z rodziną.

NOWENNA DO MBNP.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania 20.03.2019

CZWARTEK

 

14.03.2019

17.00

1./ Msza św. dziękczynna za wstawiennictwo NMP Królowej Różańca Świętego za co miesięczną Komunię Świętą i o błogosławieństwo dla drogich sercu.

2./ O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Stefanii.

PIĄTEK

 

15.03.2019

17.00

1./ Za sp. Teresę Stachowicz

2./ O zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla Filipa.

DROGA KRZYŻOWA

SOBOTA

 

16.03.2019

17.00

1./ Za śp. dusze czyśćcowe

2./ Za parafian.

NIEDZIELA

II WIELKIEGO POSTU

17.03.2019

ZBIÓRKA OFIAR NA POTRZEBY MISJI AD GENTES

8.15

Za sp. Franciszka Pietruchę w 100 r. śmierci.

10.00

Za śp. Anielę i Stanisława o spokój duszy int. od córki Wandy.

15.30

GORZKIE ŻALE

Msza św. urodzinowa o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP w 40 r. urodzin Alicji oraz w int. Aleksandra.

Spotkanie z Tomkiem uczestnikiem Światowych dni młodzieży w Panamie

Polecam najnowsze czasopisma katolickie.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska