mapGodziny Mszy św.:
pon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni: 18.00
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Mar 17, 2019

II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
  2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
  3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
  4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17.00 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 15.30. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
  5. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.

KOMUNIKATY KURII – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 17.03.2019 r.

Niedziela 17 marca jest Niedzielą "Ad Gentes". Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zachęcamy wszystkich do modlitwy i prosimy o przeprowadzenie zbiórki do puszek.

Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Rzeszowskiej zaprasza pracowników służby zdrowia oraz ludzi chorych i cierpiących, a także ich rodziny na rekolekcje wielkopostne, których tematem będzie wezwanie: „EUCHARYSTIA – pokarm na życie wieczne i zapowiedź zmartwychwstania”. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w Kaplicy pw. Św. Brata Alberta w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (ul. Lwowska 60) w dniach 23 – 25 marca 2019 r. Rekolekcje te będą równocześnie kontynuacją comiesięcznych spotkań formacyjnych dla pracowników służby zdrowia.

W niedzielę 24 marca 2019 r. w Markowej (diec. przemyska) odbywać się będą uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Obchody te są połączone z 75. rocznicą śmierci Rodziny Ulmów. Centralnym punktem uroczystości będzie Eucharystia sprawowana w kościele parafialnym w Markowej o godz. 11.

Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym "Miriam" zaprasza na XXI Wieczór Charyzmatyczny w dniu 20 marca 2019 roku (środa) w kaplicy DD „Tabor” w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 18.

Muzeum Diecezjalne i DD "Tabor" zapraszają na spektakl teatralny Sceny Propozycji UR o bł. ks. Józefie Kowalskim. Odbędzie się on 27 marca 2019 (środa), o godz. 18.00 w dużej auli DD „Tabor”. Wstęp wolny. 

W dniach od 29 do 31 marca 2019 r. w DD Tabor w Rzeszowie odbywać się będzie sympozjum rekolekcyjne dla farmaceutów katolickich.

Z okazji XV Narodowego Dnia Życia Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na koncert muzyczny w wykonaniu młodzieży rzeszowskich szkół. Koncert odbędzie się w WDK w Rzeszowie (ul. Okrzei 7) w dniu 21 marca 2019 r. o godz. 10.

NIEDZIELA

II WIELKIEGO POSTU

17.03.2019

ZBIÓRKA OFIAR NA POTRZEBY MISJI AD GENTES

8.15

Za sp. Franciszka Pietruchę w 100 r. śmierci.

10.00

Za śp. Anielę i Stanisława o spokój duszy int. od córki Wandy.

15.15

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W INT. UZALEŻNIONYCH

15.30

GORZKIE ŻALE

Msza św. urodzinowa o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP w 40 r. urodzin Alicji oraz w int. Aleksandra.

Spotkanie z Tomkiem uczestnikiem Światowych dni młodzieży w Panamie.

PONIEDZIAŁEK

 

18.03.2019

17.00

1./ Za śp. Józefa

2./ Za sp. Emilię Koryl int. od wnuczki Małgorzaty z rodziną.

WTOREK

Święto św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.

19.03.2019

17.00

1./ Za śp. Emilię, Władysława, Józefa, Jana, Irenę i zmarłych z rodziny Kwiatkowskich.

2./ Za śp. Teresę Stachowicz int od brata z rodziną

ŚRODA

 

20.03.2019

17.00

1./ Za śp. Franciszka w XVIII r. śmierci.

2./ Za śp. Kazimierę Błażej int. od Koła Gospodyń Wiejskich z Kielanówki.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

CZWARTEK

 

21.03.2019

17.00

1./ Z Róży Różańcowej p. Augustyna Inglota o Boże błogosławieństwo opiekę NMP dla członków róży i ich rodzin o światło życia wiecznego dla zmarłych.

2./ Za śp. Stefanię Popek int. od Stanisławy Krzanowskiej z rodziną.

PIĄTEK

 

22.03.2019

17.00

1./ Z Róży Różańcowej pani Marii Ceglarz o Boże błogosławieństwo opiekę NMP dla członków róży i ich rodzin o światło życia wiecznego dla zmarłych.

DROGA KRZYŻOWA

SOBOTA

 

23.03.2019

9.00

BIERZMOWANIE. Parafia św. Andrzeja w Zgłobniu.

17.00

1./ Za śp. Stanisławę Świder int. od córki Agnieszki z rodziną.

NIEDZIELA

III WIELKIEGO POSTU

24.03.2019

8.15

Za śp. Helenę i Mieczysława

10.00

Za śp. Wacława Edwarda Sieradzkiego w II r. śmierci

15.30

GORZKIE ŻALE

Z Róży Różańcowej pani Krystyny Rusinek o Boże błogosławieństwo opiekę NMP dla członków róży i ich rodzin o światło życia wiecznego dla zmarłych.

Polecam najnowsze czasopisma katolickie.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska