mapGodziny Mszy św.:
pon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni: 18.00
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lis 24, 2019

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 24 listopada 2019

Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.

KOMUNIKATY KURII – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

Katolickie Radio VIA świętuje w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji będzie sprawowana dziękczynna msza święta 28 listopada o godz. 18:00 w kościele Św. Rocha w Rzeszowie (transmisja na antenie), a po niej spotkanie jubileuszowe w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym.

Zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny będzie obchodzona ipsa die tj. w niedzielę, 8 grudnia br.

Instytut Teologiczno-Pastoralny, Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie, Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na X Seminarium Organowe dla Organistów, Dyrygentów, Muzyków kościelnych, które odbędzie się 30 listopada 2019 r. w Rzeszowie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym. Początek godz. 9.00. Zakończenie 14.30.

W lipcu 2020 r. Instytut Nauk Biblijnych KUL wraz z Domem Diecezjalnym "Tabor" w Rzeszowie współorganizuje dwie sesje biblijne, "Pascha Jezusa" w Ziemi Świętej oraz "Paweł w Koryncie" w Grecji. Obie sesje przeznaczone są dla kapłanów oraz świeckich liderów wspólnot i ruchów kościelnych. Zapraszamy do zapoznania się z tą inicjatywą. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie http://szkola-dabar.pl/.

NIEDZIELA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

24.11.2019

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej będą przyjmować wpłaty na wykończenie naszego Kościoła

8.15

Za śp. Ryszarda Piekło w XIV r. śmierci int. od żony i córki.
Odnowienie aktu przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

10.00

W intencji Adeli /fundatorki witraży/ o zdrowie Boże błogosławieństwo opiekę NMP. Odnowienie aktu przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

15.30

Za śp. Stanisławę i Henryka z rodziny Szymon.
Odnowienie aktu przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.

PONIEDZIAŁEK

 

25.11.2019

17.00

Msza św. z modlitwą wypominkową.
1./ Za śp. Katarzynę i Zdzisława.

WTOREK

 

26.11.2019

17.00

Msza św. z modlitwą wypominkową.
1./ Z róży różańcowej. Augustyna Inglota z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla członków róży różańcowej i ich rodzin o światło życia wiecznego dla wszystkich zmarłych

ŚRODA

 

27.11.2019

17.00

Msza św. z modlitwą wypominkową.
1/ Za śp. Emila w V r. śmierci.
NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

 

28.11.2019

17.00

Msza św. z modlitwą wypominkową.
1./ Za śp. Bogumiła Białego w II r. śmierci .
2./ Za śp. Danutę Guzek int. od Agaty Sieńko z rodziną.

PIĄTEK

 

29.11.2019

17.00

Msza św. z modlitwą wypominkową.
1./ Za śp. Grzegorza int. od teściowej.

SOBOTA

Święto św. Andrzeja, Apostoła.

30.11.2019

17.00

Msza św. z modlitwą wypominkową.
1./ Za śp. Stefanię Popek int. od siostry Teresy z mężem.
2./ Za sp. Eugenię i Zbigniewa

NIEDZIELA

I NIEDZIELA ADWENTU

01.12.2019

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów. Int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Zmiana Tajemnic Różańcowych

10.00

Za śp. Rozalię, Stanisława, Krystynę, Pawła i Piotra. Adoracja.

15.30

Adoracja.
W intencji Pracowników Banku Spółdzielczego w Niechobrzu oraz oddziału w Kielanówce o Boże błogosławieństwo opiekę NMP.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska