mapGodziny Mszy św.:
pon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni: 18.00
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Gru 1, 2019

I Niedziela Adwentu

Kiermasz Caritas. Cel to pomoc Filipowi i Wiktorii.
Kiermasz odbędzie się w szkole 15.12.2019 oraz 22.12.2019 w kościele.

Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
We wtorek, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. W modlitwach pamiętajmy o misjonarzach, duchownych i świeckich, prośmy o liczne powołania misyjne. Niech w naszych sercach jeszcze mocniej zabrzmi nakaz Chrystusa: „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody…”.
W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez wstawiennictwo Matki – Opiekunki rodzin i Pani naszych losów – oraz Świętej Barbary podczas nowenny i Eucharystii o godz. 17.00 będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej . Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. W liturgii tego dnia wspominamy Świętego Mikołaja Biskupa. Tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego świętego. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu.

KOMUNIKATY KURII – I NIEDZIELA ADWENTU, 01.12.2019

Przesyłamy List Pasterski Biskupa Rzeszowskiego do odczytania w I Niedzielę Adwentu we wszystkich parafiach diecezji.

W niedzielę 8 grudnia będziemy przeżywać XX dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji 8.12.2019 o 17.00 odbędzie się w kościele św. Rocha w Rzeszowie koncert piosenki kresowej z udziałem scholi z Przemyślan k. Lwowa. Serdecznie zapraszamy.

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na "Taize" Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu. Wyjazd w sobotę 28 grudnia 2019 powrót w  środę 1 stycznia 2020. Jest to ekumeniczne spotkanie modlitewne, połączone ze zwiedzaniem Wrocławia. Cena 240 zł + koszt przejazdu (ok 130zł). Zapisy i szczegółowe informacje na plakatach oraz stronie zButa.rzeszow.pl 

W pierwszą sobotę miesiąca, 7 grudnia br. zapraszamy na „Męski Różaniec”. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 16.15 w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie (ul. 3-go Maja 20).

NIEDZIELA

I NIEDZIELA ADWENTU.

01.12.2019

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego poczęcia NMP Przed każdą Mszą Świętą.

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów. Int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Zmiana Tajemnic Różańcowych.

10.00

Za śp. Rozalię, Stanisława, Krystynę, Pawła i Piotra. Adoracja.

15.30

Adoracja.
W intencji Pracowników Banku Spółdzielczego w Niechobrzu oraz oddziału w Kielanówce o Boże błogosławieństwo opiekę NMP.

PONIEDZIAŁEK

 

02.12.2019

16.45

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego poczęcia NMP

17.00

1./ Za śp. Bronisławę Sieradzką w XII r. śmierci

WTOREK

Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

03.12.2019

16.45

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego poczęcia NMP

17.00

1./ Za dusze czyśćcowe int. od Stefanii.
2./ Za śp. Stanisława Miąsika int. od pracodawcy żony wytwórni wafli z Boguchwały

ŚRODA

Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

Wspomnienie św. Jana Damasceńskego

04.12.2019

13.00

Zabierzów. Msza Św. Pogrzebowa. Śp. Anny, Anieli Drewniak

16.30

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego poczęcia NMP

16.45

Zapraszamy dzieci na adwentowe śpiewanie.

17.00

MSZA ŚWIĘTA RORATNIA Z LAMPIONAMI
1./ Za śp.Za śp. Eugeniusza w VI r. śmierci oraz śp. Stefanię int. od córki z synem.
2./ Za śp. Eugeniusza Adamskiego od rodziny Kowton ze Straszydla.
NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

 

05.12.2019

16.30

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego poczęcia NMP

16.45

Zapraszamy dzieci na adwentowe śpiewanie.

17.00

MSZA ŚWIĘTA RORATNIA Z LAMPIONAMI
1./ W int. siostry Anny Czajkowskiej z zgromadzenia sióstr wspomożycielek o zdrowie i ulgę w cierpieniu o opiekę NMP int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.
2./ Za śp. Danutę Hnatio int. od rodziny Pietrzaków z dziećmi.

PIĄTEK

Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa Mirry Licyjskiej

06.12.2019

15.30

Spowiedź pierwszego piątku.

16.45

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego poczęcia NMP

17.00

1./ Za śp. Salomeę oraz śp. Janinę Sieradzką.
2./ Za śp Mieczysława Strzempek int. od Kazimiery Wróbel.
Nabożeństwo pierwszego piątku ku czci NSPJ / grupa modlitewna /

SOBOTA

Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa Mediolanu

07.12.2019

8.00

Odwiedziny chorych

16.45

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego poczęcia NMP

17.00

1./ Za śp. Władysława Miłka int. od kolegów z pracy.
2./ Za Parafię
ADORACJA PIERWSZEJ SOBOTY / prowadzi grupa modlitewna/

NIEDZIELA

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
II NIEDZIELA ADWENTU

08.12.2019

8.15

Za śp. Stefanię i Eugeniusza Długosz int. od sąsiada Krzysztofa Grocholskiego z rodziną

10.00

Za śp. Wandę i Walentego.

12.00-13.00

GODZINA ŁASKI Adoracja Najświętszego Sakramentu.

15.30

1./ W V r. sakramentu małżeństwa Justyny i Arkadiusza z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo
2./ .
SAKRAMENT CHRZTU

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska