mapGodziny Mszy św.:
pon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni: 18.00
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Gru 8, 2019

II Niedziela Adwentu - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.
Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.

W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

KOMUNIKATY KURII – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

W Diecezji Rzeszowskiej w dniu 1 listopada br. powstała męska wspólnota „Wojownicy Maryi” – Region Rzeszów. Wspólnota ta gromadzi mężczyzn w wieku od 18 do 50 lat. Spotkania formacyjne odbywają się raz w miesiącu w DD Tabor w Rzeszowie. Mężczyźni chętni do zaangażowania się w tę wspólnotę mogą kontaktować się telefonicznie z liderami grupy: tel. 601 689 517 (p. Tomasz), tel. 531 561 559 (p. Marek) oraz tel. 691 347 051 (p. Konrad) lub napisać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ruch Światło-Życie Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na świadectwo i koncert grupy Wyrwani z Niewoli w dniu 11 grudnia (środa) na godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się na dużej auli DD TABOR w Rzeszowie. Wstęp wolny.

           Zapraszamy do kościoła farnego w Rzeszowie na "Nieszpory za Rzeszów" w środę 11 grudnia 2019 r. o godz.20.00. Podczas Liturgii są głoszone katechezy sakramentalne. Jest to modlitwa o uświęcenie Miasta..
       Wspólnota „Miriam” zaprasza na kolejny wieczór charyzmatyczny wraz z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w dniu 11 grudnia o godz. 18.00 w DD Tabor.

NIEDZIELA

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

08.12.2019

8.15

Za śp. Stefanię i Eugeniusza Długosz int. od sąsiada Krzysztofa Grocholskiego z rodziną

10.00

Za śp. Wandę i Walentego.

12.00-13.00

GODZINA ŁASKI Adoracja Najświętszego Sakramentu.

15.30

1./ W V r. sakramentu małżeństwa Justyny i Arkadiusza z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo
2./ W 40 r. sakramentu małżeństwa Józefy i Wiesława o Boże błogosławieństwo zdrowie i opiekę NMP int. od dzieci z rodzinami.
SAKRAMENT CHRZTU

PONIEDZIAŁEK

 

09.12.2019

17.00

1./ Za śp. Aleksandrę w XVI r. śmierci
2./ Za śp. Annę Anielę Drewniak w VII dzień śmierci int. od córki z mężem i wnuczki.

WTOREK

 

10.12.2019

17.00

1./ Za śp. Zofię Pietrucha w VII r. śmierci
2./ Za śp. Januszka Białego w VII dzień śmierci int. od bliskich

ŚRODA

 

11.12.2019

16.45

Zapraszamy dzieci na adwentowe śpiewanie.

17.00

MSZA ŚWIĘTA RORATNIA Z LAMPIONAMI
1./ Za śp. Władysława, Danutę i Aleksandra
2./ Za śp. Romana Stachowicza w XXX dzień śmierci int. od siostrzeńców i siostrzenicy Bernadety, Szymka, Jarka, Sławka i Bartka.
NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

 

12.12.2019

16.45

Zapraszamy dzieci na adwentowe śpiewanie.

17.00

MSZA ŚWIĘTA RORATNIA Z LAMPIONAMI
1./ W int. W intencji dzieci które modliły się na różańcu o zdrowie dla Filipa int. od Filipa i rodziców.
2./ W int. starszych i chorych odwiedzanych w pierwsze piątki oraz w int. niosących im pomoc.

PIĄTEK

Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.

13.12.2019

17.00

1./ O szczęśliwą operację i powrót do zdrowia córki
2./ Za śp. Janinę Grzebyk int. od Marii Łyszczek z rodziną

SOBOTA

Wspomnienie św. Jana od Krzyża, karmelity,
żyjącego w latach 1542-1591, jednego z największych mistyków i teologów duchowości, doktora Kościoła.

14.12.2019

17.00

1./ Za dusze czyśćcowe
2./ Za Parafię

NIEDZIELA

III NIEDZIELA ADWENTU

15.12.2019

8.15

Za śp. Marię w II r. śmierci.

10.00

W X r. urodzin wnuka Karola o Boże błogosławieństwo zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę NMP.

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji uzależnionych i współuzależnionych.

15.30

Za sp. Ks. Władysława Rogałę długoletniego proboszcza w Jaszczwi.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska