mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Kwi 19, 2020

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Z powodu panującej epidemii obowiązuje nas rozporządzenie o ograniczonej liczbie osób w nabożeństwach liturgicznych.

W KOŚCIELE PODCZAS NABOŻEŃSTW NIE MOŻE PRZEBYWAĆ WIĘCEJ NIŻ

1 osoba na 15 m2

Powierzchnia naszego kościoła to ok. 340 m2

W kościele może przebywać podczas Mszy Św. 23 osoby.
Obowiązek używania maseczek ochronnych.

BARDZO DZIĘKUJE ZA DOSTOSOWANIE SIĘ DO PANUJĄCEJ SYTUACJI.
BARDZO PROSZĘ O PRZESTRZEGANIE OBOWIĄZUJĄCYCH OGRANICZEŃ WYNIKŁYCH Z PANUJĄCEJ EPIDEMII!!!!

Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do 2012 roku Tydzień Miłosierdzia obchodzony był w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stąd też dzisiaj ofiara na dzieła naszej diecezjalnej Caritas.

W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary.

W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. W tę przyszłą niedzielę – ostatnią w kwietniu – Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają do wspólnej modlitwy w intencjach kierowców. Zapraszają też do refleksji nad naszą chrześcijańską troską o bezpieczne poruszanie się po drogach i przestrzeganie przepisów drogowych.

MSZA ŚW. W TYGODNIU O GODZINIE 7.30

NIEDZIELA

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

19.04.2020

8.15

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE

1./ Za śp. Mariana Pączek.
2./ W XXXV r. sakramentu małżeństwa Danuty i Edwarda z podziękowaniem za przeżyte wspólnie lata z prośbą o zdrowie i dalsze Boże błogosławieństwo.
Int. od dzieci.

10.00

Za śp. Emilię w X r. śmierci i śp. Józefa w XXII r. śmierci.

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego.

15.30

Za śp. Andrzeja Lasotę w IV r. śmierci.

PONIEDZIAŁEK

 

20.04.2020

7.30

1./ Za śp. Marię Czesławę Depa w XXX dzień śmierci. Int od córki Agaty z rodziną.
2./ Za śp. Marię Czesławę Depa od córki Barbary z rodziną

WTOREK

 

21.04.2020

7.30

1./ Za sp. Leszka Jana Świder int. od chrześniaka z rodziną.

2./ Za sp. Leszka Jana Świder int. od rodziny Świder i Słysz.

 

Msza pogrzebowa za śp. Piotra Kraśnianin

ŚRODA

 

22.04.2020

7.30

1./ Za śp. Aleksandra w XV r. śmierci.

2./ Za śp. Teresę Stachowicz od chrześniaka Romana z rodziną.

NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO WOJCIECHA BISKUPA I MĘCZENNIKA, PATRONA POLSKI

23.04.2020

7.30

1./ Za śp. Wojciecha, Anielę Zofię i Leonarda.

2./ Za śp. Kazimierę Błażej int od Romana z rodziną

PIĄTEK

 

24.04.2020

7.30

1./W XV r. urodzin o Boże błogosławieństwo opiekę NMP i Dary Ducha Świętego.
2./ Za śp. Stefanię Popek int od rodziny Adamskich.

SOBOTA

ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO MARKA EWANGELISTY

25.04.2020

7.30

1./ Za śp. Andrzeja Opalę.

2./ Za Parafię o zdrowie i Boże błogosławieństwo o ustanie epidemii.

NIEDZIELA

III Wielkanocna
Niedziela Biblijna

26.04.2020

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej będą przyjmować wpłaty na wykończenie naszego Kościoła. Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto:
Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002
z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce.

8.15

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE

Za śp. Teresę Tront w I r. śmierci

10.00

W 62 r. sakramentu małżeństwa Stanisławy i Augustyna z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o zdrowie i dalsze błogosławieństwo dla całej rodziny.

15.30

Za śp. Grażynę

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska