mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Kwi 26, 2020

III Niedziela Wielkanocna

Z powodu panującej epidemii obowiązuje nas rozporządzenie o ograniczonej liczbie osób w nabożeństwach liturgicznych.

W KOŚCIELE PODCZAS NABOŻEŃSTW NIE MOŻE PRZEBYWAĆ WIĘCEJ NIŻ
1 osoba na 15 m2

Powierzchnia naszego kościoła to ok. 340 m2

W kościele może przebywać podczas Mszy Św. 23 osoby.
Obowiązek używania maseczek ochronnych

BARDZO DZIĘKUJE ZA DOSTOSOWANIE SIĘ DO PANUJĄCEJ SYTUACJI.
BARDZO PROSZĘ O PRZESTRZEGANIE OBOWIĄZUJĄCYCH OGRANICZEŃ WYNIKŁYCH Z PANUJĄCEJ EPIDEMII!!!!

Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.

W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

Z okazji XII Tygodnia Biblijnego Ruch Apostolstwa Młodzieży i Liturgiczna Służba Ołtarza zaprasza na wydarzenie on-line „Z Biblią w domu”. Każdego dnia o godz. 16:00 na kanałach naszych grup w serwisie internetowym YouTube będą zamieszczane krótkie rozważania Słowa Bożego z Kazania na Górze. Więcej informacji: www.ramrzeszow.pl oraz www.lso.rzeszow.pl 

W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Obserwując codzienność, dostrzegamy, jak pilna jest potrzeba modlitwy o bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemny szacunek między kierowcami.

W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam w tych dniach na Eucharystię sprawowaną w naszym kościele o godz. 7.30. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie przez cały tydzień przed Msza św. o 7.30 W piątek przez przyjęcie Komunii św. wynagradzajmy Panu Bogu wszelkie zniewagi i brak żalu za popełnione grzechy. W pierwszą sobotę oddamy się pod macierzyńską opiekę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki.

W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. o godz. 7.30.
Propozycja dla dzieci i całych rodzin. Z powodu trwających ograniczeń ilości osób w kościele chciałbym zaproponować obchody majówek w nowy ale bardzo tradycyjny sposób czyli majówkowych spotkań rodzinnych na modlitwie. Od lat była przepiękna tradycja modlitwy przy kapliczkach, śpiewania litanii. Dziś nie możemy się spotkać z sąsiadami na modlitwie dlatego proponuję modlitwę w gronie rodziny. Szczęśliwi Ci co mają kapliczkę w ogrodzie jako miejsce spotkania. Tym którzy nie mają proponuję wzniesienie kapliczki tymczasowej może to być obrazek, figurka czy też krzyżyk umieszczony w godnym miejscu i wspólna modlitwa. Tym którzy nie dysponują ogrodami podpowiadam propozycję zbudowania ołtarzyka domowego i modlitwy przy nim. Podczas modlitwy możemy połączyć się z rodziną nie tylko myślami ale wykorzystując komunikatory internetowe./ Przez panującą epidemie zauważyłem że wiele osób starszych doskonale sobie radzi z najnowszymi komunikatorami nie wspominając o pokoleniu ludzi młodych i dzieci które z nowinkami internetowymi czyją się jak ryba w wodzie / Być może ta tymczasowa kapliczka w ogrodzie da podwaliny pod jakieś dzieło które będzie wspomnieniem roku 2020 może wotum za zdrowie. Propozycja druga dla dzieci i młodzieży tu udekorowanie okna na maj. Postarajmy się wykonać wizerunek Matki Bożej w dowolnej technice i ozdóbmy go papierowymi kolorowymi kwiatami./ podobna akcja do świątecznych pisanek za którą serdecznie dziękuje./

We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.

3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

W sprawie I komunii św. zostaną poinformowani rodzice w poniedziałek komunikatem podanym przez portal szkolny Librus.

MSZA ŚW. W TYGODNIU O GODZINIE 7.30

NIEDZIELA

III Wielkanocna
Niedziela Biblijna

26.04.2020

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej będą przyjmować wpłaty na wykończenie naszego Kościoła. Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto:
Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002
z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce.

Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają do wspólnej modlitwy w intencjach kierowców.

8.15

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE

1./ Za śp. Teresę Tront w I r. śmierci

2./ Za Parafię: o zdrowie i Boże błogosławieństwo szczególnie za wszystkich parafian pozostających poza granicami Polski.

10.00

W 62 r. sakramentu małżeństwa Stanisławy i Augustyna z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o zdrowie i dalsze błogosławieństwo dla całej rodziny.

15.30

Za śp. Grażynę

PONIEDZIAŁEK

 

27.04.2020

7.30

1./ Za śp. Leszka Jana Świder int. od chrześniaka z rodziną.
2./ Za śp. Leszka Jana Świder int. od siostrzenicy z mężem.

WTOREK

 

28.04.2020

7.30

1./ Za sp. Piotra Krośnianin w VII dzień śmierci int od syna Konrada z rodziną.

2./ Za sp. Piotra Krośnianin od córki Lilianny z rodziną.

ŚRODA

Święto św. Katarzyny Sieneńskiej patronka Europy.

29.04.2020

7.30

1./ Za śp. Mariana.

2./ Za śp. Eugeniusz Adamskiego int. od rodziny Dominów i Cyprysiów.

NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

 

30.04.2020

7.30

1./ Za śp. Janinę Grzebyk w II r. śmierci int. od dzieci z rodzinami.

2./ Za śp. Janinę Grzebyk int. od kuzynki Krystyny Płonki z rodziną.

PIĄTEK

 

01.05.2020

Odwiedziny chorych wstrzymane do odwołania.

7.30

1./Za śp. Jana Głowiak w VII r. śmierci
2./Za śp. Danuta Hnatio int. od sąsiada z rodziną.

NABOŻEŃSTWO MAJOWE I DO NSPJ.

SOBOTA

LITURGICZNE OBCHÓDY UROCZYSTOŚCI
NMP KRÓLOWEJ POLSKI

02.05.2020

7.30

1./ W z int róży różańcowej św. Michała Archanioła o Boże błogosławieństwo zdrowie i opiekę NMP

2./ Za śp. Stanisława Miąsika int. od Grzegorza i Dominika Pikor.

NABOŻEŃSTWO MAJOWE, ADORACJA PIERWSZEJ SOBOTY.

NIEDZIELA

IV Wielkanocna, Niedziela Dobrego Pasterza

03.05.2020

8.15

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE

1./ Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

2./ W rocznicę urodzin Filipa Fiedor z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo i opiekę NMP.

10.00

Za śp. Annę i Stanisława Krośnianin w r. śmierci.

15.30

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

Za śp. Stanisława, Władysława i Franciszkę

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska