mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Mar 4, 2017

I Niedziela Wielkiego Postu

01./ Rekolekcje parafialne Niedziela 19.03, Poniedziałek 20.03 i Wtorek 21.03

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17.00 celebrujemy nabożeństwo drogi krzyżowej, a w niedziele o godz. 15.30 gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

4. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele
i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

5. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

6. Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie zaprasza uczniów szkół średnich i studentów na dzień skupienia mający na celu pomoc w rozeznaniu powołania kapłańskiego. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę 12 marca 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie (ul. Witolda 11A), w godzinach 10.00-15.00. Jest to dobra okazja do zapoznania się z Seminarium, rozmowy z księżmi oaz z klerykami.

7. Przygotowujemy się do jubileuszu 25-lecia istnienia naszej diecezji, który rozpocznie się 25 marca br. W tym dniu o godz. 16.00 w rzeszowskiej farze zostanie odprawiona uroczysta Msza św., a po niej odbędzie się spotkanie w Filharmonii Podkarpackiej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

Polecam najnowsze czasopisma katolickie.

Do nabycia Baranki Wielkanocne Caritas Diecezji rzeszowskiej

Zostały wyłożone kosze Caritas w sklepach GS i Delikatesach Centrum. Bóg zapłać za okazane wsparcie żywnościowe dla potrzebujących.

I Niedziela Wielkiego Postu

NIEDZIELA

05.03.2017

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów

Int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

Adoracja Zmiana Tajemnic Różańcowych.

10.00

Za śp. Weronikę Świetlik w IX r. śmierci int. od wnuka z rodziną

Adoracja

15.30

NABOŻEŃSTWO GORZKIE ŻALE

Za śp. Bronisława i Bronisławę Krzanowskich w r. śmierci.

PONIEDZIAŁEK

06.03.2017

17.00

1./ Za śp. Stanisława Filipa int. od współpracowników Komendy Miejskiej Policji kancelarii tajnej

2./ Za dusze w czyśćcu cierpiące.

WTOREK

07.03.2017

17.00

1./Za śp. Józefę w VII r. śmierci.

2./ Za śp. Teresę Szymczyk od uczestników pogrzebu

ŚRODA

08.03.2017

17.00

1./ Za śp. Helenę, Józefa Micał w r. śmierci.

2./ W int. chorych odwiedzanych w pierwszy piątek miesiąca o zdrowie i Boże błogosławieństwo. O opiekę NMP dla rodzin i wszystkich niosących pomoc.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

CZWARTEK

09.03.2017

17.00

1./ Za śp. Stanisława Filipa int. od koleżanek syna Pauliny i Joanny

PIĄTEK

10.03.2017

17.00

1./ Z róży różańcowej pana Augustyna Inglota o Boże Błogosławieństwo dla członków róży i światło życia wiecznego dla zmarłych.

NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ.

SOBOTA

11.03.2017

17.00

1. Za parafian. O Boże błogosławieństwo dla żywych i światło życia wiecznego dla zmarłych.

II Niedziela Wielkiego Postu

NIEDZIELA

12.03.2017

Zbiórka do puszek przed kościołem na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

8.15

Za sp. Kazimierę, Józefa i Tadeusza

10.00

Za śp. Stefana Błażeja w VII r. śmierci.

Sakrament chrztu

15.30

NABOŻEŃSTWO GORZKIE ŻALE

Za sp. Antoniego, Elżbietę i Edmunda oraz zmarłych z rodziny Owczarskich i Cieślickich.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska