mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Maj 17, 2020

VI Niedziela Wielkanocna

W kościele może przebywać podczas Mszy Św.
34 osoby.
Obowiązek używania maseczek ochronnych

BARDZO DZIĘKUJE ZA DOSTOSOWANIE SIĘ DO PANUJĄCEJ SYTUACJI.
BARDZO PROSZĘ O PRZESTRZEGANIE OBOWIĄZUJĄCYCH OGRANICZEŃ

Serdeczne bóg zapłać za wszystkie wpłaty na rozbudowę naszego kościoła.

Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto: Bank Spółdzielczy w Niechobrzu

68916300092001000531780002
z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce.

Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych.

W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego i do naszego odpustu parafialnego ku czci Św. Urszuli Ledóchowskiej

KOMUNIKATY KURII – VI Niedziela Wielkanocna, 17.05.2020 r.

18 maja br. (poniedziałek) o godz. 18 w katedrze rzeszowskiej będzie miało miejsce dziękczynienie w stulecie urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. W tym dniu będziemy również dziękować i modlić się w intencji naszych Księży Biskupów: Jana – z racji 20 rocznicy sakry biskupiej oraz Kazimierza – z racji 60 rocznicy święceń kapłańskich, a także w intencji Księdza Infułata Stanisława Maca w 60 rocznicę święceń kapłańskich.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej na setną rocznicę urodzin Największego Polaka przekazuje nieodpłatnie folder z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II do odmawiania w rodzinach. Proszę poinformować o tym wiernych i zachęcić ich do wzięcia jednego egzemplarza do każdego mieszkania/domu.

W sobotę, 23 maja br. o godz. 11.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie pięciu alumnów przyjmie święcenia diakonatu z rąk Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Uroczystość ta będzie transmitowana przez Katolickie Radio „VIA”. Prosimy o modlitwę w intencji przygotowujących się do przyjęcia diakonatu.

Natomiast w dniu 30 maja br., o godz. 10.00, w katedrze, Biskup Rzeszowski wyświęci na kapłanów sześciu diakonów z naszej diecezji. W związku z obowiązującymi przepisami państwowymi w uroczystości tej będzie mogła wziąć udział ograniczona liczba osób. Każdy diakon może zaprosić 5 księży i 30 osób świeckich. Wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć i łączyć się duchowo za pośrednictwem transmisji internetowej oraz radiowej prowadzonej na falach Katolickiego Radia „VIA”. Prosimy o modlitwę w intencji przyszłych neoprezbiterów.

Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miriam” zaprasza do udziału w internetowej nowennie do Ducha Świętego. Rozpoczęcie na kanale YouTube wspólnoty Miriam w piątek 22 maja o godz. 17.00.

W niedzielę, 17 maja br., o godz. 19, na antenie TVP Rzeszów zostanie wyemitowany film dokumentalny o Janie Pawle II przygotowany przez ks. Józefa Brzostowskiego. Zachęcamy do oglądania.

Marszałek Województwa Podkarpackiego zaprasza do uczestnictwa w Wirtualnym Seminarium Papieskim z okazji stulecia urodzin św. Jana Pawła II. Transmisja tego wydarzenia będzie prowadzona na internetowym kanale YouTube w poniedziałek, 18 maja br., w godz. 12-14. Gościem honorowym będzie Arcybiskup Metropolita Lwowski Mieczysław Mokrzycki.

Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza na wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego pod tytułem „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”, która jest eksponowana na Placu Inwalidów Wojennych w Jaśle (ul. Sokoła i Czackiego).

Pomimo obowiązywania udzielonej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych, zachęcajmy wiernych do powrotu do życia sakramentalnego, zwłaszcza że władze państwowe od najbliższej niedzieli łagodzą restrykcje i większa liczba osób będzie mogła brać udział w nabożeństwach.
W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.

Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach.

MSZA ŚW. W TYGODNIU O GODZINIE 7.30

NIEDZIELA

VI Wielkanocna

17.05.2020

DZIĘKCZYNIENIE W STULECIE URODZIN KAROLA WOJTYŁY
ŚW. JANA PAWŁA II.

8.15

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE

1./ Za śp. Mariana Pączek

2./ W int. Parafii o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP.

10.00

Za sp. Jana Rączy int. od Janusza i Barbary Karaś

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji uzależnionych i współuzależnionych.

15.30

NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

W XII r. urodzin Marcelego o zdrowie Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę NMP

PONIEDZIAŁEK

Dni modlitw o urodzaje

18.05.2020

7.30

1./ Za śp. Piotra Krośnianin.
2./ W int. Karola w dniu urodzin o zdrowi, Boże błogosławieństwo dary Ducha Św. i opiekę NMP.
NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

WTOREK

Dni modlitw o urodzaje

19.05.2020

7.30

1./ Za sp. Tadeusza Dziura.

2./ Za sp. Romana Stachowicz int. od Zofii Stachowicz.
NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

ŚRODA

Dni modlitw o urodzaje

20.05.2020

7.30

1./ Z róży różańcowej p. Marianny Krupa o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla członków różańca i ich rodzin. O ustanie epidemii oraz o światło życia wiecznego dla zmarłych.

2./ Za śp. Tadeusza Szalach int. od rodziny Michalskich.

NOWENNA DO MBNP. NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

CZWARTEK

 

21.05.2020

7.30

1./ Za śp. Leszka Jana Świder int. od rodziny Kotulów.

2./ Za śp. Leszka Jana Świder int. od siostrzeńca Wiesława z rodziną.
NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

PIĄTEK

 

22.05.2020

7.30

1./ Msza św., dziękczynna za kapłanów z parafii o Boże błogosławieństwo zdrowie i opiekę NMP w trudnej pracy duszpasterskiej oraz o liczne nowe powołania kapłańskie i zakonne.
2./ Za śp. Czesława Fryderyka Kot int. od kuzynki Wandy Pruc..

NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

SOBOTA

 

23.05.2020

7.30

1./ Za śp. Stefanię Długosz int. od rodziny Kościak

2./ Za śp. Stefanię Długosz int. od Roberta i Barbary Mędrak z dziećmi

NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

12.00

Sakrament chrztu

NIEDZIELA

Wniebowstąpienie Pańskie.

24.05.2020

8.15

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE

Za sp. Genowefę Błażej w VIII r. śmierci.

10.00

Za śp. Władysława Miąsik int. od rodziny Pikor

15.30

Za sp. Henryka Pietruchę int. od Anny i Teresy

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska