mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Maj 10, 2020

V Niedziela Wielkanocna

Z powodu panującej epidemii obowiązuje nas rozporządzenie o ograniczonej liczbie osób w nabożeństwach liturgicznych.

W kościele może przebywać podczas Mszy Św. 23 osoby.
Obowiązek używania maseczek ochronnych

BARDZO DZIĘKUJE ZA DOSTOSOWANIE SIĘ DO PANUJĄCEJ SYTUACJI.
BARDZO PROSZĘ O PRZESTRZEGANIE OBOWIĄZUJĄCYCH OGRANICZEŃ WYNIKŁYCH Z PANUJĄCEJ EPIDEMII!!!!

Serdeczne bóg zapłać za wszystkie wpłaty na rozbudowę naszego kościoła.

Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto: Bank Spółdzielczy w Niechobrzu

68916300092001000531780002
z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce.

 

Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 7.30.

W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci. Msza ze święta w naszym kościele o godz. 7.30.

W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 7.30. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

KOMUNIKATY KURII – V Niedziela Wielkanocna, 10.05.2020 r.

18 maja br. (poniedziałek) o godz. 18 w katedrze rzeszowskiej będzie miało miejsce dziękczynienie w stulecie urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. W tym dniu będziemy również dziękować i modlić się w intencji naszych Księży Biskupów: Jana – z racji 20 rocznicy sakry biskupiej oraz Kazimierza – z racji 60 rocznicy święceń kapłańskich, a także w intencji Księdza Infułata Stanisława Maca w 60 rocznicę święceń kapłańskich.

Rok 2020 został ogłoszony Rokiem Pielęgniarstwa na świecie. W związku z tym proszę o pamięć w modlitwie w intencji pielęgniarek i położnych w najbliższą niedzielę 10 maja i we wtorek 12 maja, w którym przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki, a w Polsce obchodzony jest także razem z Dniem Położnej. Pielęgniarki teraz ciężko pracują narażając życie swoje i swoich rodzin na zakażenie covid-19, umierają też z powodu zakażenia. Niestety bywa i tak, że spotykają się z niewdzięcznością a czasem wręcz z agresją ze strony innych osób. Dlatego tym bardziej potrzebują naszego wsparcia duchowego i zwykłej ludzkiej solidarności. Proszę uwzględnić to w ogłoszeniach parafialnych.

Siostry Wizytki w Jaśle zapraszają do świętowania 100-lecia kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque, francuskiej wizytki i mistyczki, krzewicielki kultu Najświętszego Serca Jezusowego. Z tej racji można też zyskiwać odpust zupełny w następujące dni roku jubileuszowego: 13 maja, 31 maja, 19 czerwca, 12 sierpnia i 12 października oraz w każdy pierwszy piątek miesiąca do października włącznie. Odpust można uzyskać pod zwykłymi warunkami (przyjęcie komunii świętej, odmówienie „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św.) połączonymi z nawiedzeniem w danym dniu kościoła Sióstr Wizytek.

MSZA ŚW. W TYGODNIU O GODZINIE 7.30

NIEDZIELA

V Wielkanocna

10.05.2020

8.15

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE

1./ Za śp. Ferdynanda XXIV r. śmierci

2./ W int. Parafii o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP.

10.00

Za śp. Leszka Jana Świder w XXX dzień śmierci

15.30

NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

Za śp. Domicelę i Tadeusza.

PONIEDZIAŁEK

 

11.05.2020

7.30

1./ Za śp. Adama Miąsika w XXX dzień śmierci
2./ Za śp. Adama Miąsika int. od Danuty i Zdzisława Czajka.
NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

WTOREK

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej.

12.05.2020

7.30

1./ Za sp. Zdzisławę Krupa Dziura .

2./ Za sp. Henryka Pietrucha w VII dzień śmierci int od mamy i brata Janusza.
NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

ŚRODA

 

13.05.2020

7.30

1./ Za śp. Kazimierza Książek w XIII r. śmierci.

2./ Za śp. Annę Anielę Drewniak int. od rodziny Gubernat

NOWENNA DO MBNP. NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

CZWARTEK

Święto Św. Macieja Apostoła

14.05.2020

7.30

1./ Za śp. Mariana, Zofię i Franciszka.

2./ Za śp. Marię Zając int od Marii Wrzos z synem Andrzejem.
NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

PIĄTEK

 

15.05.2020

7.30

1./ Za zmarłych z rodziny Jasińskich i Gieroniów.
2./ Za śp. Stanisławę Świder int od Eugeniusza i Kazimiery.

NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

SOBOTA

Święto, Świętego Andrzeja Boboli,
kapłana i męczennika. Patrona Polski

16.05.2020

7.30

1./ Za śp. Piotra Krośnianin w XXX dzień śmierci int. od Konrada z rodziną.

2./ Za śp. Piotra Krośnianin int. od córki Anety z rodziną

NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

 

12.00

Sakrament chrztu

NIEDZIELA

VI Wielkanocna

17.05.2020

8.15

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE

1./ Za śp. Mariana Pączek

2./ W int. Parafii o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP.

10.00

Za sp. Jana Rączy int. od Janusza i Barbary Karaś

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji uzależnionych i współuzależnionych.

15.30

NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

W XII r. urodzin Marcelego o zdrowie Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę NMP

 

ZAWIADOMIENIE SOŁECKIE

W DNIACH 12 i 13 MAJA 2020r.
(WTOREK I ŚRODA), W GODZINACH:

WTOREK: OD 1300 DO 1900

ŚRODA: OD 800 DO 1300

W Domu Kultury w Kielanówce, będzie odbierana III rata opłaty śmieciowej oraz II rata podatku rolnego.

Aby zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem COVID – 19, wszystkie wpłacające osoby w ww. dniach muszą być zaopatrzone w środki ochrony osobistej tj. jednorazowe rękawiczki, maseczkę lub przyłbice ochronną na twarz.

 

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska