mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lip 12, 2020

XV Niedziela Zwykła

OBOWIĄZEK UŻYWANIA MASECZEK OCHRONNYCH
BARDZO PROSZĘ O PRZESTRZEGANIE OBOWIĄZUJĄCYCH OGRANICZEŃ

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie wpłaty na rozbudowę naszego kościoła.

Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto: Bank Spółdzielczy w Niechobrzu

68916300092001000531780002

z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce.

 

Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

W środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas nowenny o godz. 7.30 prosimy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach.

W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.

MSZA ŚW. W TYGODNIU O GODZINIE 7.30

NIEDZIELA

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

12.07.2020

8.15

Za śp. Jana i Marię

10.00

Za śp. Władysławę w V r. śmierci

SAKRAMENT CHRZTU

15.30

W X r. sakramentu małżeństwa Moniki i Adama z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla całej rodziny szczególnie dla syna Antoniego.

PONIEDZIAŁEK

Wspomnienie Świętych Andrzeja Świerada, i jego ucznia Benedykta

13.07.2020

7.30

1./ Za śp. Rudolfa Schulz

WTOREK

 

14.07.2020

7.30

1./ Za śp. Teresę Stachowicz int. od rodziny Sażyńskich

ŚRODA

Wspomnienie św. Bonawentury , biskupa i doktor Kościoła.

15.07.2020

7.30

1./ W XX r. sakramentu małżeństwa Elżbiety i Konrada o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP nad całą rodziną.

NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

CZWARTEK

 

16.07.2020

7.30

1./ Za śp. Wandę w r. śmierci

PIĄTEK

 

17.07.2020

7.30

1./ Za śp. Stefanię Popek int. od rodziny Bartusiów i Maciejów.

2./ Za śp. Stefanię Popek int. od Ryszarda Zająca.

SOBOTA

 

18.07.2020

7.30

1./ Za śp. Piotra Kraśnisnina int. od żony.

2./ Za śp. Piotra Kraśnisnina int. od wnuka Adriana z rodziną.

NIEDZIELA

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

19.07.2020

8.15

Za śp. Mariana Pączek

10.00

W XX r. sakramentu małżeństwa Elżbiety i Konrada o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP nad całą rodziną.

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji uzależnionych i współuzależnionych..

15.30

Za śp. Antoniego i Stefanię w r. śmierci

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska