mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Sie 2, 2020

XVIII Niedziela Zwykła

OBOWIĄZEK UŻYWANIA MASECZEK OCHRONNYCH
BARDZO PROSZĘ O PRZESTRZEGANIE OBOWIĄZUJĄCYCH OGRANICZEŃ

Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszo-piątkowe odwiedziny chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej we wrześniu.

MSZA ŚW. W TYGODNIU O GODZINIE 7.30

NIEDZIELA

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.08.2020

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Adoracja, zmiana tajemnic różańcowych.

10.00

Za śp. Zofię i Floriana w r. śmierci. Adoracja.

 

Chrzest po Mszy św.

15.30

Adoracja.

Za śp. Marię i Andrzeja.

PONIEDZIAŁEK

Wspomnienie Św. Jana Marię Vianneya

03.08.2020

7.30

1./ Za śp. Henryka Pietrucha int. od rodziny Wójcickich

WTOREK

 

04.08.2020

7.30

1./ Za śp. Czesława Fryderyka Kot

 

ŚRODA

 

05.08.2020

7.30

1./ Za śp. Eugenię Świder w V r. śmierci int. od synowej z rodziną.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

CZWARTEK

Święto Przemienienia Pańskiego.

06.08.2020

7.30

1./ Za śp. Michała w 25 r. śmierci śp. Bronisławę w 33 r. śmierci.

PIĄTEK

 

07.08.2020

 

Odwiedziny chorych we wrześniu.

7.00

Spowiedź o ile będzie więcej osób spowiedź w czasie nabożeństwa.

7.30

1./ Za śp. Stefanię Długosz w I r. śmierci

NABOŻEŃSTWA DO NSPJ

SOBOTA

Wspomnienie św. Dominika.

08.08.2020

7.30

1./ Za śp. Marię Czesławę Depa int od Agnieszki i Waldemara Karaś z rodziną.

NIEDZIELA

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

09.08.2020

8.15

Za śp. Klarę i śp. Marcina.

10.00

Msza św. dziękczynna z okazji urodzin o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny

 

Chrzest po Mszy św.

15.30

Za śp. Tomasza, Katarzynę, Stefana, Stanisławę.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska