mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Sie 9, 2020

XIX Niedziela Zwykła

Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

Pozostających w domu proszę o modlitewne wsparcie tych, którzy z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium.

W poniedziałek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II.

W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ten dogmat był przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia.

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.

W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

MSZA ŚW. W TYGODNIU O GODZINIE 7.30

NIEDZIELA

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

09.08.2020

8.15

Za śp. Klarę i śp. Marcina. ADORACJA

10.00

Msza św. dziękczynna z okazji urodzin o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny ADORACJA

 

Chrzest po Mszy św.

15.30

ADORACJA
Za śp. Tomasza, Katarzynę, Stefana, Stanisławę.

PONIEDZIAŁEK

Święto Świętego Wawrzyńca

10.08.2020

7.30

1./ Za śp. Zygmunta Boczoń

WTOREK

Wspomnienie św. Klary.

11.08.2020

7.30

1./ Za śp. Marię Dróbka w 31 r. śmierci.

 

ŚRODA

 

12.08.2020

7.30

1./ Za śp. Walentego, Agatę, ks. Bronisława, Emila, Aleksandra i Genowefę.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

CZWARTEK

 

13.08.2020

7.30

1./ Za śp. Danutę Hnatio w 2 r. śmierci

PIĄTEK

Wspomnienie św. Maksymiliana Maria Kolbe.

14.08.2020

7.30

1./ Za śp. Wincentego Skała w 65 r. śmierci, za śp. Zofię i zmarłych z rodziny Skała.

SOBOTA

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

15.08.2020

Błogosławieństwo zbóż, ziół i kwiatów.

8.15

1./ Za śp. Józefa Kalandyk

10.00

Msza w int. parafii dziękczynna za zbiory.

15.30

Za śp. Jana Rączy int. od Konrada i Elżbiety.

NIEDZIELA

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

16.08.2020

8.15

Msza św. dziękczynna w 45 r. sakramentu małżeństwa Zofii i Stanisława z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla całej rodziny.

10.00

Msza św. dziękczynna w 2 r. urodzin Anieli o zdrowie i Boże błogosławieństwo i opiekę NMP

SAKRAMENT CHRZTU

15.30

Msza św. dziękczynna w 60 r. urodzin Ewy zdrowie i Boże błogosławieństwo i opiekę NMP

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska