mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Mar 18, 2017

III Niedziela Wielkiego Postu

Uwaga!!! ZMIANA GODZIN ODPRAWIANA MSZAY ŚWIĘTEJ Z 17.00 NA 18.00

01./ Rekolekcje parafialne Niedziela 19.03, Poniedziałek 20.03 i Wtorek 21.03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej o godz. 18.00 i niedzielnych gorzkich żalach o godz. 15.30. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

3. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. W tym roku trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały wśród świata żywą wiarą.

4. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00 Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do św. Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

5. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele rano o godz. 7.30. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy.

Polecam najnowsze czasopisma katolickie.
Do nabycia Baranki Wielkanocne Caritas Diecezji rzeszowskiej.
Zostały wyłożone kosze Caritas w sklepach GS i Delikatesach Centrum. Bóg zapłać za okazane wsparcie żywnościowe dla potrzebujących.

III Niedziela Wielkiego Postu

NIEDZIELA

REKOLEKCJE

19.03.2017

8.15

W intencji Panu Bogu wiadomej.

Nauka ogólna

10.00

Za śp. Józefa Kocan i Józefę Drozd.

Nauka ogólna

PO MSZY ŚWIĘTEJ NAUKA REKOLEKCYJNA DLA RODZIN

15.30

NABOŻEŃSTWO GORZKIE ŻALE

Kazanie pasyjne rekolekcyjne

Za śp. Józefa i Bronisławę

PONIEDZIAŁEK

REKOLEKCJE

20.03.2017

Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.

9.00

MSZA ŚW. DLA DZIECI

Za śp. Józefa, Walentego i Marię Kloc

18.00

1./ Za śp. Stanisława, Bronisławę i Wacława Kazanie rekolekcyjne

NAUKA REKOLEKCYJNA DLA RODZIN

WTOREK

REKOLEKCJE

21.03.2017

9.00

MSZA ŚW. DLA DZIECI

Za śp. Ferdynanda Fąfarę

18.00

1./Za śp. Stanisława Filipa int od Andrzeja i Lucyny Filip

NAUKA REKOLEKCYJNA DLA RODZIN

ŚRODA

22.03.2017

18.00

1./ O szczęśliwe rozwiązanie o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dziecka i mamy.

2./.Za śp. ks. Marka Drausa wikariusz parafii pw. Św. J.S. Pelczara

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

CZWARTEK

23.03.2017

18.00

1./ Za śp. Stanisława Filipa int. od Teresy i Jerzego Furman.

2./ Za śp. Stanisławę Koza od uczestników pogrzebu.

PIĄTEK

24.03.2017

18.00

1./ Za śp. Stanisława Filipa int od kierowców PKS Rzeszów.

2./ Za śp. Stanisława Kuta od uczestnikówpogrzebu.

NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ.

SOBOTA

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

25.03.2017

16.00

Rzeszów Fara Uroczysta Msza Św. z okazji 25-lecia Diecezji Rzeszowskiej

7.30

1. Za parafian..

IV Niedziela Wielkiego Postu

NIEDZIELA

26.03.2017

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej przyjmują wpłaty na rozbudowę kościoła.

8.15

Z róży P. Augustyna Inglota o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla członków róży i ich rodzin o światło życia wiecznego dla zmarłych

10.00

Za śp. Antoninę w VI r. śmierci, Edwarda II r. śmierci i Tadeusza Świder.

15.30

NABOŻEŃSTWO GORZKIE ŻALE

Za ś. Józefę i Teodora

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska