mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Sie 23, 2020

XXI Niedziela Zwykła

Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 roku w Warszawie. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tzw. poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. W wielu naszych kościołach trwa specjalna nowenna przed tą uroczystością. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

W środę przypada NAWIEDZENIE OBRAZU MATKI BOŻEJ ROBOTNIKÓW SOLIDARNOŚCI, relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. / program przy intencjach Mszalnych/

W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosili go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.

Rozpoczynamy wstępne prace nad polichromią kościoła. Można zobaczyć pierwsze szkice które zostały wykonane na chórze.

 

KOMUNIKATY KURII – 21. Niedziela zwykła, 23.08.2020 r.

W niedzielę 23 sierpnia br. odbędą się obchody 15 rocznicy beatyfikacji ks. Władysława Findysza w Nowym Żmigrodzie. O godz. 10.15 Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, arcybiskup Edward Nowak oraz Biskup Senior Kazimierz Górny dokonają poświęcenia Krzyża Pamięci Bł. Władysława Findysza umiejscowionego na działce przeznaczonej pod Dzieło Miłosierdzia jego imienia. O godz. 11.00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona dziękczynna Eucharystia.

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej wraz z księdzem biskupem Janem Wątrobą zaprasza na Diecezjalny Dzień Młodzieży. Odbędzie się on 5 września 2020 roku. DDM podobnie, jak w ubiegłym roku został podzielony na dwie części. Pierwsza część, to spotkanie grup duszpasterskich w swoich miejscach stacyjnych. Natomiast druga część to Eucharystia w rzeszowskiej katedrze, pod przewodnictwem ks. bp Jana Wątroby. Wydarzenie będzie przebiegało zgodnie z przepisami sanitarnymi. Pomimo pandemii, ograniczonej możliwości spotkań wakacyjnych we wspólnotach zachęcamy, by umożliwić młodzieży uczestnictwo w Diecezjalnym Dniu Młodzieży. Z pewnością będzie to wartościowy czas spędzony z Panem Bogiem i drugim człowiekiem.

MSZA ŚW. W TYGODNIU O GODZINIE 7.30

NIEDZIELA

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

23.08.2020

Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.

8.15

Za śp. Eugenię i Czesława Świder int. od córki Zofii z rodziną.

10.00

Za śp. rodziców Aleksandrę w II r. śmierci i śp. Stanisława w XXV r. śmierci.

15.30

Za śp. Grzegorza Baran.

PONIEDZIAŁEK

Wspomnienie św. Bartłomieja Apostoła.

24.08.2020

7.30

1./ Za śp. Marię Gubernat.

2./ Za śp. Stefanię Długosz int od swata Stanisława

WTOREK

 

25.08.2020

7.30

1./ W III r. sakramentu małżeństwa Moniki i Grzegorza o Boże błogosławieństwo i piekę NMP dla rodziny i dzieci Jagody i Szymona.

2./ Za śp. Fryderyka Pięta int. od Mazurów i Pączków.

ŚRODA

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

NAWIEDZENIE OBRAZU MATKI BOŻEJ ROBOTNIKÓW SOLIDARNOŚCI

26.08.2020

17.45

Przywitanie wizerunku Matki Bożej relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

18.00

1./ Za śp.Za śp. Marię w 100 r. śmierci oraz zmarłych z rodziny Mikowi Gubernatów.

2./ W intencji Ojczyzny i parafii.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

/ na tę okazje została przygotowana skrzyneczka na podziękowania i prośby które będą przedstawione podczas nowenny /

 

Adoracja prowadzona przez grupę modlitewną

21.00

Apel Jasnogórski

21.30

Zakończenie adoracji.

CZWARTEK

Wspomnienie św. Moniki.

27.08.2020

7.15

Godzinki do NMP

7.30

1./ W intencji Ojczyzny i parafii.

2./ Za śp. Danutę Guzek int od syna Łukasza

 

Adoracja prowadzona przez grupę modlitewną

 

Modlitwy prywatne

15.00

Koronka do Miłosierdzia Bożego/ Apostolstwo pomocy Duszom Czyśćcowym/

16.00

Różaniec / prowadzą przedstawiciele wszystkich róż różańcowych/.

16.30

1./ Za śp. Ewę i Adama.

2./ Za sp. Emilię Koryl int od wnuczek Katarzyny i Anety.

17.30

Pożegnanie wizerunku NMP

PIĄTEK

Wspomnienie św. Augustyna.

28.08.2020

7.30

1./ Za śp. Władysława Miąsik int. od rodziny Micałów.

2./.Za sp. Stanisława Miąsik int. od rodziny Kania

SOBOTA

Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

29.08.2020

7.30

1./Za śp. Amelię Twaróg w II r. śmierci.

2./ Za sp. Grażynę Teresę Tront int od kuzyna Bogdana Pisarek

16.00

Sakrament chrztu

17.00

Sakrament chrztu

NIEDZIELA

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

30.08.2020

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej przyjmują wpłaty na wykończenie kościoła.

8.15

W 40 r. sakramentu małżeństwa Elżbiety i Mirosława z podziękowaniem za Boże błogosławieństwo z prośbą o dalszą Bożą opiekę.

10.00

Za śp. Bronisławę i Antoniego

15.30

Z róży różańcowej p. Augustyna Inglota o Boże błogosławieństwo i zdrowie opiekę z NMP dla członków róży różańcowej i ich rodzin oraz o światło życia wiecznego dla zmarłych.

Sakrament chrztu

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska