mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Sie 30, 2020

XXII Niedziela Zwykła

Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

We wtorek przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszych modlitwach w te najbliższe dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Modlimy się także za misje i misjonarzy.

KOMUNIKATY KURII – 22. Niedziela zwykła, 30.08.2020 r.

W poniedziałek, 31 sierpnia 2020 r. przypada 40. rocznica podpisania porozumień sierpniowych. Centralne obchody tej rocznicy odbędą się w rzeszowskiej Farze o godz. 17 pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Módlmy się w tym dniu w intencji Ojczyzny oraz za NSZZ „Solidarność”.

Przypominam: Dożynki Diecezjalne w Katedrze w niedzielę, 30.08. początek o godz.11, Diecezjalny Dzień Młodzieży w sobotę, 05.09. wg ustalonego programu.

NIEDZIELA

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

30.08.2020

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej będą przyjmować wpłaty na wykończenie naszego Kościoła.

8.15

Msza św. dziękczynna w 40 r. sakramentu małżeństwa Elżbiety i Mirosława z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla całej rodziny.

10.00

Za śp. Bronisławę i Antoniego

15.30

Msza św. z róży różańcowej p. Augustyna Inglota o Boże błogosławieństwo i zdrowie, opiekę NMP dla członków róży i ich rodzin o światło życia wiecznego dla zmarłych.

Sakrament chrztu.

PONIEDZIAŁEK

 

31.08.2020

18.00

1./ Za śp. Krzysztofa Szajewskiego.

2./ W intencji Parafii dzieci, młodzieży i nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny 2020/21.

WTOREK

81 rocznica wybuchu II wojny światowej.

01.09.2020

18.00

1./ Za śp. Bronisława Liputa.

2./ Za śp. Franciszka Pizło int. bratowej z Świlczy.

 

ŚRODA

 

02.09.2020

18.00

1./ Za śp. Bronisława.

2./ Za śp. Stanisławę Świder int od Władysława z rodziną.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

CZWARTEK

Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża, wybitnego teologa i reformatora, doktor Kościoła.

03.09.2020

18.00

1./ Za śp. Antoniego.

2./ Za śp. Stefanię Popek int. od Adama Pietruchy z rodziną.

PIĄTEK

 

04.09.2020

8.00

Pierwszo piątkowe odwiedziny starszych i chorych.

17.00

Spowiedź pierwszego piątku.

18.00

1./ W int. wnuków Macieja, Rafała i Adama o zdrowie Boże błogosławieństwo i opiekę NMP .

2./ Teresę Stachowicz int. os Stefana Pietruchy.

NABOŻEŃSTWO DO NSPJ. /prowadzi grupa modlitewna/

SOBOTA

 

05.09.2020

18.00

1./ Za sp. Janusza Sołka w VII dzień śmierci.

2./ Za śp. Kazimierę Błażej int. od Mariusza Błażeja.

Nabożeństwo adoracyjne pierwszej soboty. /prowadzi grupa modlitewna/

NIEDZIELA

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

06.09.2020

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Adoracja, zmiana tajemnic różańcowych.

10.00

Msza św. dziękczynna w 10 r. sakramentu małżeństwa Aleksandry i Jacka z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla całej rodziny dzieci Agatki, Wojtka, Helenki i Fryderyka. ADORACJA.

15.30

ADORACJA.

Msza św. dziękczynno błagalna w 99 r. urodzin Bronisławy o zdrowie Boże błogosławieństwo oraz opiekę NMP.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska