mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lis 29, 2020

I Niedziela Adwentu

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej będą przyjmować wpłaty na wykończenie naszego Kościoła. Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto:
Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002 z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce

Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece, a na zakończenie każdej Mszy Świętej zapalmy światło od naszej roratki i zanieśmy je z błogosławieństwem do domów.

W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem. Do wspólnej modlitwy na wieczornej Mszy Świętej zapraszamy liturgiczną służbę ołtarza.

W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

Niedziela II Adwentu to dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.

Można już nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

KOMUNIKATY KURII

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

W dniach od 9 do 29 listopada kuria diecezjalna będzie zamknięta dla interesantów. Wszelkie sprawy proszę załatwiać telefonicznie lub drogą mailową. Sąd biskupi będzie działał realizując zaplanowane wcześniej przesłuchania i inne czynności procesowe.

W drugą niedzielę Adwentu (6 grudnia br.) będziemy obchodzić 21. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Parafia św. Józefa w Rzeszowie na Staromieściu zaprasza na Noc Nikodema w każdy czwartek Adwentu (3, 10 i 17 grudnia) oraz we wszystkie pierwsze czwartki miesiąca w ciągu roku. Przebieg Nocy Nikodema wygląda następująco: rozpoczęcie o godz. 18 celebracją Eucharystii, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi lub rozmowy z księdzem oraz modlitwa i adoracja w ciszy. Na zakończenie adoracji o godz. 22 sprawowana jest Msza Święta.

MSZA ŚW. W TYGODNIU O GODZINIE 17.00

NIEDZIELA

I NIEDZIELA ADWENTU

29.11.2020

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej będą przyjmować wpłaty na wykończenie naszego Kościoła. Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto:
Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002 z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce.

8.15

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE.

1./ Z róży p. Emilii Fury. O zdrowie Boże błogosławieństwo opiekę NMP dla członków róży i ich rodzin o światło życia wiecznego dla wszystkich zmarłych.

2./ Za śp. Ks. Józefa Półchopka.

10.00

W XXXV r. urodzin Katarzyny o zdrowie Boże błogosławieństwo i opiekę NMP

15.30

Za zmarłych z rodziny Dąbrowskich.

PONIEDZIAŁEK

Święto św. Andrzeja Apostoła.

30.11.2020

12.30

Msza św. pogrzebowa za śp. Kazimierza Brydak. Rzeszów Wilkowyja.

17.00

1./. W 18 r. urodzin Weroniki. Z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha św. i opiekę NMP na całe jej dorosłe życie prosi babcia.
2./. Za śp. Władysławę Miłek w XXX dzień śmierci int. od syna z synową.

Modlitwy wypominkowe.

WTOREK

 

01.12.2020

17.00

1./ Za śp. Annę Kowalską w I r. śmierci.

2./ Za śp. Jana / Januszka / Białego int od bliskich.

ŚRODA

 

02.12.2020

17.00

1./ Za śp. Zofię Pietrucha w VIII r. śmierci.

2./ Za śp. Andrzeja Lasotę.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

CZWARTEK

Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

03.12.2020

17.00

1./ Za śp. Marka Smolak int. od córki Magdaleny z rodziną.

2./ Za śp. Władysławę Miłek int od rodziny ceglarz i Tracz.

PIĄTEK

Wspomnienie św. Barbary.

04.12.2020

 

W związku z panującą pandemią odwiedzin chorych nie będzie.

16.00

Spowiedź.

17.00

1./ Za śp.Za śp. Bronisławę Sieradzką w XIII r. śmierci.
2./ Za śp. Jana Lasotę.

Nabożeństwo do NSPJ. Prowadzi grupa modlitewna.

SOBOTA

 

05.12.2020

17.00

1./.Za śp. Pawła Surowca, Wytrwał w XXX dzień śmierci int. od rodziców.

2./ Za śp. Ks. Kazimierza Brzyskiego

Nabożeństwo wynagradzające pierwszej soboty. Prowadzi grupa modlitewna.

NIEDZIELA

II NIEDZIELA ADWENTU

06.12.2020

Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

8.15

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE.

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Zmiana Tajemnic Różańcowych. Adoracja , zmiana tajemnic różańcowych.

10.00

W XVIII r. urodziny Aleksandry o Boże błogosławieństwo dary Ducha Św. i opiekę NMP. Adoracja.

15.30

Adoracja.

Za śp. Eugeniusz Długosza w VII r. śmierci.

Z powodu nawrotu epidemii obowiązuje nas rozporządzenie o ograniczonej liczbie osób w nabożeństwach liturgicznych.

W KOŚCIELE PODCZAS NABOŻEŃSTW NIE MOŻE PRZEBYWAĆ WIĘCEJ NIŻ 25 OSÓB.
BARDZO DZIĘKUJE ZA DOSTOSOWANIE SIĘ DO PANUJĄCEJ SYTUACJI.
DEZYNFEKCJA, DYSTANS, MASECZKI

BARDZO PROSZĘ O PRZESTRZEGANIE OBOWIĄZUJĄCYCH OGRANICZEŃ WYNIKŁYCH Z PANUJĄCEJ EPIDEMII!!!!

INTERNETOWA TRANSMISJA MSZY ŚW. ONLINE NIEDZIELA g. 8.15

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska