mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lut 14, 2021

VI Niedziela Zwykła

W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.

Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz.08.00 i 17.00.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej po Mszy o godz. 17.00.

Panowie z rady parafialnej przyjmują wpłaty na wykończenie naszego kościoła. Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto: Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002 z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce

KOMUNIKATY KURII – 6. Niedziela zwykła, 14.02.2021 r.

W tym roku nie odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawianej na ulicach Rzeszowa tradycyjnie w pierwszy piątek Wielkiego Postu.

Redakcja Audycji Katolickich wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu wiernych, przygotowuje cykl spotkań rekolekcyjnych wielkopostnych dla trzech grup: dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rekolekcje emitowane będą w TVP3 w dniach od 22 do 24 marca i od 26 do 28 marca.

W dniu 21 lutego br. w Rzeszowie odbędą się obchody 40 rocznicy porozumień rzeszowsko-ustrzyckich, które były ważnym wydarzeniem w zmaganiach o wolną Polskę i przesądziły o powstaniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Msza Święta w intencji polskich rolników zostanie odprawiona o godz. 12 w katedrze rzeszowskiej pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego Arcybiskupa Adama Szala.

Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza do udziału w serii trzech spotkań online "Drogi miłości". Spotkania mają na celu pomoc w rozeznaniu życiowego powołania. Spotkania odbędą się poprzez platformę Zoom w 3 kolejne piątki 19 lutego, 26 lutego i 5 marca o 20:30. Prelegentami będą księża oraz osoby świeckie (małżeństwo, siostra zakonna, świecka misjonarka, klerycy). Link do spotkania: Join Zoom Meeting https://us02web.zoom.us/j/89702050118 Meeting ID: 897 0205 0118. Więcej informacji będzie dostępnych na naszej stronie internetowej: www.wsd.rzeszow.pl oraz na Facebooku.

NIEDZIELA

VI NIEDZIELA ZWYKŁA  

 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

14.02.2021

8.15

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE.

Za śp. Adolfa w XVI r. śmierci oraz śp. Emilię.

10.00

Za   śp. Edwarda i Felicję w X i XII r. śmierci.

15.30

Za śp. Walentego Kloc.

PONIEDZIAŁEK

 

15.02.2020

17.00

1./ Za śp. Eleonorę Kalandyk int. od sąsiadów.

2./ Za śp. Romana Stachowicza int. od sąsiadów Gubernatów.

WTOREK

 

16.02.2020

17.00

1./ Za śp. Henryka Kisałę w VII dzień śmierci int. od żony Danuty.

2./ Za sp.Stefanię Długosz int. od Wandy Stachowicz.

ŚRODA

ŚRODA POPIELCOWA

17.02.2020

8.00

1./ Za śp. Danutę Guzek int. od rodziny z Drabinianki.

2./ Za śp. Stanisławę Świder int. od rodziny Ziębów z Mogielnicy.

17.00

1./ Za śp. Bronisława Kaszubę

2./ W intencji Bogu wiadomej.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

CZWARTEK

 

18.02.2021

17.00

1./ Za śp. Piotra Kraśnianina int. od żony.

2./ Za śp. Fryderyka Piętę int. od szwagra Zdzisława.

PIĄTEK

 

19.02.2021

17.00

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE.

1./ W 90 r. urodzin Władysławy o zdrowie Boże błogosławieństwo i opiekę NMP.

2./ Za śp. Grażynę Teresę Tront int. od rodziny Dragan.

DROGA KRZYŻOWA

SOBOTA

 

20.02.2021

17.00

1./ W śp. Władysława Miąsika int. od chrześnicy Danuty.

2./ Za śp. Stanisława Miąsika int. od koleżanek żony.

NIEDZIELA

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21.02.2021

8.15

Za śp. Mariana Pączek.

10.00

Za śp. Józefa w XIX r. śmierci.

15.15

Korona w intencji uzależnionych

15.30

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE.

GORZKIE ŻALE

W 13 r. urodzin Wiktorii o zdrowie Boże błogosławieństwo dary Ducha Świętego   i opiekę NMP.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska