mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Mar 7, 2021

III Niedziela Wielkiego Postu

Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej po Mszy Św. o godz.17.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.15.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i procesją.

W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

Panowie z rady parafialnej przyjmują wpłaty na wykończenie naszego kościoła. Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto: Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002

z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce

KOMUNIKATY KURII – 3. Niedziela Wielkiego Postu, 07.03.2021 r.

We wtorek, 9 marca br. o godz. 20.55 w TVP 1 będzie można obejrzeć film o Prymasie Stefanie kard. Wyszyńskim zatytułowany „Jako w niebie, tak i w Komańczy”. Film został zrealizowany przez podkarpacką Telewizję Obiektyw. Druga emisja filmu będzie miała miejsce w niedzielę, 14 marca br. o godz. 10 również na antenie TVP 1. Szczegóły w przesłanych elektronicznie materiałach.

W parafii św. Józefa w Rzeszowie-Zwięczycy grupa Mężczyzn św. Józefa organizuje spotkanie ze znanym rekolekcjonistą o. dr Ksawerym Knotzem OFMCap. Spotkanie odbędzie się 16.03. o godzinie 20.00 i będzie transmitowane w Internecie. Będzie możliwość oglądania transmisji na żywo pod linkiem: https://youtu.be/5XTl_MjUq44. Szczegóły znajdują się na plakacie.

Misjonarze Świętej Rodziny obchodzą w tym roku jubileusz stulecia przybycia do Polski. Z tej racji został ogłoszony rok jubileuszowy, który potrwa do 26 grudnia br., a Penitencjaria Apostolska udzieliła możliwości zyskiwania odpustów zupełnych pod zwykłymi warunkami dla wiernych, którzy w tym czasie nawiedzać będą świątynie, w których posługują Misjonarze Świętej Rodziny.

NIEDZIELA

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07.03.2021

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. ADORACJA. Zmiana Tajemnic Różańcowych.

10.00

Za śp. Bronisławę i Bronisława. ADORACJA.

15.30

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE.

GORZKIE ŻALE.

Msza św. dziękczynna z prośbą o dalsze Boże błogosławieństw, pomoc Ducha Świętego i wstawiennictwo NMP.

PONIEDZIAŁEK

 

08.03.2021

17.00

1./ Msza św. Dziękczynna w 36 r. urodzin z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo.

2./ Za śp. Leonardę int. od rodziny Inglot.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

WTOREK

 

09.03.2021

17.00

1./ Za śp. Marię Czesławę Depa w I r. śmierci oraz śp. Adolfa Depa int od wnuka Tomasza.

2./ Za śp. Władysławę Miłek int. od Heleny i Kazimierza Owczrskich.

ŚRODA

 

10.03.2021

17.00

1./ Za śp. Kazimierę, Józefa i Tadeusza.

2./ Za śp. Annę Micał int. od rodziny Kułak.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

CZWARTEK

 

11.03.2021

17.00

1./ Za śp. Henryka Kisałę w XXX dzień śmierci int. od córki Małgorzaty z mężem.

2./ Za śp. Helenę Świder int. od Bogumiły i Ryszarda Mazur.

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św.

PIĄTEK

 

12.03.2021

17.00

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE.

1./ Za śp. Barbarę Bogdanowską oraz śp. Emilię i Franciszka Rejman.

2./ Za śp. Henryka Pietruchę int. od Dyzmy Pietruchy z rodzina.

DROGA KRZYŻOWA

SOBOTA

VIII rocznica wyboru papieża Franciszka

13.03.2021

17.00

1./ Za śp. Pawła Stachowicza w IV r. śmierci int. od brata z rodziną.

2./ Za śp. Piotra Kraśnianin int. od rodziny Majków.

NIEDZIELA

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

14.03.2021

8.15

Za śp. Krystynę Liput.

10.00

Za śp. Stefana Błażej w XI r. śmierci.

15.30

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE.

GORZKIE ŻALE.

Za śp. Teresę Stachowicz.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska