mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Mar 14, 2021

IV Niedziela Wielkiego Postu

Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Podczas wieczornej Mszy Świętej otrzymają szczególne błogosławieństwo. Zapewne będą otoczeni miłością i życzliwością najbliższych, których również serdecznie zapraszamy na Eucharystię. I mała podpowiedź: uroczysta postna kolacja w gronie rodziny na pewno będzie miłą niespodzianką.

Panowie z rady parafialnej przyjmują wpłaty na wykończenie naszego kościoła. Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto: Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002

z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce

KOMUNIKATY KURII – 4. Niedziela Wielkiego Postu, 14.03.2021 r.

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje do osób, które są ozdrowieńcami o zgłaszanie się do stacji krwiodawstwa w celu oddania osocza, które bardzo pomaga osobom zakażonym. Szczegółowe informacje znajdują się w oddzielnym pliku. Bardzo proszę przekazać ten apel wiernym podczas ogłoszeń parafialnych.

Na stronie diecezjalnej, platformie Facebook: diecezji rzeszowskiej i duszpasterstwa młodzieży - zButa oraz w TVP3 Rzeszów codziennie od 10 do 17 marca o godz. 19.55 emitowane są rekolekcje o świętym Józefie. Zapraszamy do uczestniczenia. 

Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Pawła VI zaprasza na rekolekcje-kursy do Domu Rekolekcyjnego TABOR w Rzeszowie . Terminy kursów: EMAUS: 19-21 marzec; KAMCH 23-25 kwiecień; NOWE ŻYCIE 14-16 maj. Więcej informacji na stronie: sne.rzeszow.pl lub pod numerem telefonu: ks. Piotr Gnat 509 554 335.

W parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie (OO. Pijarzy) w dniach od 22 do 24 marca br. odbędą się IX Męskie Rekolekcje, natomiast w piątek, 26 marca br. na godz. 19 zapraszamy na Męską Drogę Krzyżową, która będzie prowadzić do Borku Starego. Szczegóły na plakacie

W parafii św. Józefa w Rzeszowie-Zwięczycy grupa Mężczyzn św. Józefa organizuje spotkanie ze znanym rekolekcjonistą o. dr Ksawerym Knotzem OFMCap. Spotkanie odbędzie się 16.03. o godzinie 20.00 i będzie transmitowane w Internecie. Będzie możliwość oglądania transmisji na żywo pod linkiem: https://youtu.be/5XTl_MjUq44. Szczegóły znajdują się na plakacie.

25 marca 2021 r. (czwartek) o godz. 17 na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie będzie celebrowana Msza Święta pogrzebowa za dusze dzieci utraconych. Natomiast w Niedzielę Palmową w kościele św. Józefa w Rzeszowie Staromieściu odbędzie się wieczór modlitwy za i dla rodziców dzieci utraconych. Szczegóły na plakacie.

Rzeszowskie kino „Zorza” zaprasza od 19 marca br. na film pt. „Dobry łotr”. Szczegóły na plakacie.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej prosi usilnie prosi o przedstawienie parafianom możliwości przekazania 1% na rzecz młodzieży z KSM. Ta forma pomocy nic nas nie kosztuje a może pomóc w organizacji wielu inicjatyw młodzieżowych i profilaktycznych. Plakat w załączniku.

NIEDZIELA

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

14.03.2021

8.15

Za śp. Krystynę Liput.

10.00

Za śp. Stefana Błażej w XI r. śmierci.

15.30

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE.

GORZKIE ŻALE.

Za śp. Teresę Stachowicz.

PONIEDZIAŁEK

 

15.03.2021

12.30

Msza pogrzebowa. Za śp. Kazimierza Lasotę.

17.00

1./ Za śp. Henryka Kisałę int. od rodziny Chorzępów.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania ODWOŁANE

WTOREK

 

16.03.2021

17.00

1./Za śp. Zofię Krzysztoń /mamę Bronisławy Świeca/ int. od pracowników szkoły w Kielanówce.

ŚRODA

 

17.03.2021

17.00

1./ Za śp. Jana Czesława Pater w XXX dzień śmierci.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

CZWARTEK

 

18.03.2021

17.00

1./ Za śp. Piotra Kraśnianin int. od żony.

PIĄTEK

Uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

19.03.2021

17.00

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE.

1./ Za śp. Józefa i Bronisławę.

DROGA KRZYŻOWA

SOBOTA

 

20.03.2021

17.00

1./ Msza św. z int. Róży różańcowej p. Dyzmy Pietruchy o zdrowie Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla członków róży i ich rodzin o światło życia wiecznego dla zmarłych.

NIEDZIELA

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21.03.2021

8.15

Za śp. Mariana Pączek.

10.00

Za śp. Helenę i Mieczysława.

15.30

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE.

GORZKIE ŻALE.

Za śp. Henryka Kisała int. od sąsiadów.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska