mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Mar 21, 2021

V Niedziela Wielkiego Postu

Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W czasie grudniowej nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wielu z naszych parafian podjęło duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcam, by także z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne.

Panowie z rady parafialnej przyjmują wpłaty na wykończenie naszego kościoła. Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto: Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002 z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce

KOMUNIKATY KURII – 5. Niedziela Wielkiego Postu, 21.03.2021 r.

21 marca, w środku Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Otoczmy te osoby, ich bliskich i opiekunów, naszą modlitwą, życzliwością i miłością. Więcej informacji znajduje się w przesłanym załączniku.

W dniu 24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Życia i Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Polecajmy Bogu w modlitwie sprawy obrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz obrony prawdy historycznej o ofiarach i bohaterach II wojny światowej.

NIEDZIELA

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21.03.2021

8.15

Za śp. Mariana Pączek.

10.00

Za śp. Helenę i Mieczysława.

15.30

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE.

GORZKIE ŻALE.

Za śp. Henryka Kisała int. od sąsiadów.

PONIEDZIAŁEK

 

22.03.2021

17.00

1./ O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP dla Tomasza, Alicji i Marii

WTOREK

 

23.03.2021

17.00

1./Za śp. Stanisława Krupę int. od rodzin Lasotów, Pączków i Karasiów.

2./Za śp. Kazimierza Lasotę w VII dzień śmierci int. córki Bogumiły z mężem.

SPOTKANIE MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA.

ŚRODA

 

24.03.2021

17.00

1./ Za śp. Helenę i Tadeusza Świder.

2./ Za śp. Stefanię Owczarską w VII dzień śmierci int. od syna i synowej.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

CZWARTEK

UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO

25.03.2021

17.00

1./ Msza św. w 65 rocznicę urodzin Lucyny z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo NMP.

2./ Za śp. Henryka Pietruchę int. od Dyzmy Pietruchy z rodzina.

PIĄTEK

 

26.03.2021

16.00

SPOWIEDŹ

17.00

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE.

1./ Za śp. Antoninę i Edwarda Świder.

2./ Za śp. Piotra Kraśnianin int. od rodziny Majków.

DROGA KRZYŻOWA

SOBOTA

 

27.03.2021

9.00

ZGŁOBIEŃ Msza św. z udzieleniem   Sakramentu Bierzmowania.

Zapraszam na wiosenne, przed świąteczne sprzątanie Kościoła. Zapraszam chętnych do pomocy na godzinę 9.00

17.00

1./Za śp. Jana Rączego int. od właścicieli firmy MEBLEX

2./ Za sp. Annę Anielę Drewniak int. od rodziny z Budziwoja.

NIEDZIELA

NIEDZIELA PALMOWA, MĘKI PAŃSKIEJ.

Poświecenie palm na wszystkich Mszach Świętych.

28.03.2021

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej będą przyjmować wpłaty na wykończenie naszego Kościoła.
Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto: Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002 z dopiskiem:
Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce

8.15

Za śp. Marię Kloc

10.00

Msza św. urodzinowa w int. Zuzi w VI r. urodzin i Marysi w IX r. urodzin o zdrowie, Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego i opiekę NMP.

15.30

TRANSMISJA INTERNETOWA ONLINE.

GORZKIE ŻALE.

Za śp. Grażynę w I r. śmierci.

Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi przed każdą Mszą Świętą. W piątek spowiedź od 16.00.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska