mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Cze 20, 2021

XII Niedziela zwykła

Zgodnie z postanowieniem podjętym przez Konferencję Episkopatu Polski, Biskup Rzeszowski wydał dekret, na mocy którego została odwołana dotychczasowa dyspensa dla wiernych od udziału we Mszy Świętej w niedziele i inne święta nakazane. Oznacza to, że począwszy od niedzieli, 20 czerwca br., wszyscy wierni mają moralny obowiązek uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się 10. Światowe Spotkanie Rodzin (potrwa do 27.06) pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.

W środę przeżyjemy Dzień Ojca. Na Mszy Świętej o godz.18.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

W piątek zakończenie roku szkolnego. W Niedzielę 27.06.2021 o godzinie 10.00. zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku szkolnym, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami. Przypominam o możności spowiedzi w ciągu tygodnia przed Mszą Św.

Od poniedziałku 28.06.2021 Msze Św. w ciągu tygodnia o godzinie 7.30. do końca wakacji.

NIEDZIELA

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

20.06.2021

8.15

Za sp. Jana Rączy i śp. Jana Krupa int. od Darka i Lucyny.

10.00

W XI r. sakramentu małżeństwa Małgorzaty i Piotra z podziękowaniem za Bożą opiekę z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla małżonków i dzieci Antoniego i Anieli.
Spotkanie z Bractwem Szkaplerza NMP z Góry Karmel.

11.30

Msza św. w int. dzieci obchodzących rocznicę pierwszej komunii świętej.

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego.

15.30

Za sp. Janinę Sołtys int. od córki Ewy.

PONIEDZIAŁEK

Wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi

21.06.2021

18.00

1./ Msza św. o pojednanie, przebaczenie, prawdziwą Bożą miłość i o Boże błogosławieństwo dla małżeństwa Jadwigi i Michała, aby Michał zatroszczył się o przekazanie dzieciom wiary i wspierał je finansowo.  

2./ Z okazji urodzin Kamila i Adama o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP.

WTOREK

 

22.06.2021

18.00

1./ Za śp. Stanisławę Wójcik int. od Michała i Marty Matłosz.

2./ Za śp. Janinę Sieradzką i sp. Salomeę Worek.

ŚRODA

DZIEŃ OJCA

23.06.2021

18.00

1./ Za sp. Janinę i Jana

2./ Za śp. Wandę Pietrucha w XXX dzień śmierci int. od wnuczek Ani, Reni i Kasi z rodzinami.

NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

Uroczystość. Narodzenie Św. Jana Chrzciciela.

24.06.2021

18.00

1./ Za śp. Mariana Pączek.

2./ O zdrowie i Boże błogosławieństwo opiekę NMP dla Marka Niedzielskiego.

PIĄTEK

 

25.06.2021

18.00

1./ Za śp. Małgorzatę Walentego i Mariana

2./ Za sp. Anatola w X r. śmierci.

SOBOTA

 

26.06.2021

18.00

1./ Za śp. Daniela Surowieckiego int. od przyjaciół

2./O świętość, mądrość i odwagę dla kapłanów. O nowe powołania kapłańskie i zakonne.

NIEDZIELA

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

27.06.2021

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej będą przyjmować wpłaty na wykończenie naszego Kościoła.
Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto: Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002 z dopiskiem:
Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce

8.15

1./ Za śp. Jana Ryfińskiego w r. śmierci int. od córki z rodziną.

2./ Za sp. Antoniego Owczarskiego w XXX dzień śmierci int. Andrzeja i Agaty.

10.00

1./ W dniu imienin Jana o zdrowie Boże błogosławieństwo opiekę NMP.

2./ Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku szkolnym, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami. O Boże błogosławieństwo i opiekę na czas wakacji.

Po Mszy św. sakrament chrztu.

15.30

W dniu imienin Pawła i Tomasza o zdrowie Boże błogosławieństwo i opiekę NMP.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska