mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Cze 27, 2021

XIII Niedziela zwykła

OD PONIEDZIAŁKU 28.06.2021 MSZE ŚW. W CIĄGU TYGODNIA O GODZINIE 7.30. DO KOŃCA WAKACJI.

Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i ks. bp. Janie i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej.

KOMUNIKATY

Liturgiczna uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła (29 czerwca) to dzień modlitwy za Ojca św. i cały Kościół powszechny. W tym dniu o godz. 18 w katedrze rzeszowskiej zostanie odprawiona Msza Święta w tych intencjach pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby.

Komitet Organizacyjny ds. beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej poinformował, że z woli papieża Franciszka uroczystość ta będzie mieć charakter godny
i skromny. W związku z niepewną sytuacją epidemiczną liczba osób mogących wziąć udział bezpośrednio w beatyfikacji będzie bardzo ograniczona. W praktyce będą to tylko nieliczni przedstawiciele duchowieństwa, zgromadzeń zakonnych i wiernych świeckich z poszczególnych diecezji. Większość wiernych będzie mogła uczestniczyć w formie pośredniej dzięki zapowiedzianej transmisji telewizyjnej.

Dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie zwraca się z prośbą o przypomnienie w ogłoszeniach parafialnych wiernym oraz zamieszczenie na stronach internetowych parafii informacji o obowiązku uczestnictwa w spisie powszechnym organizowanym przez Główny Urząd Statystyczny.

W związku z pożarem, który w minioną sobotę wyrządził ogromne zniszczenia w Nowej Białej k. Nowego Targu (spłonęło ponad 40 budynków) - w niedzielę (27 czerwca) prosimy po każdej Mszy św. przeprowadzić zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym. Przed rokiem inne diecezje pomagały poszkodowanym w powodzi z naszego terenu; teraz my okażmy solidarność z ofiarami pożaru. Rzeszowska Caritas już przekazała na ten cel 50 tyś. zł.

NIEDZIELA

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

27.06.2021

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej będą przyjmować wpłaty na wykończenie naszego Kościoła.
Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto: Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002 z dopiskiem:
Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce

ZBIÓRKA CARITAS NA POMOC DLA MIESZKAŃCÓW NOWEJ BIAŁEJ KTÓRYCH DOTKNĄŁ TRAGICZNY POŻAR.

8.15

1./ Za śp. Jana Ryfińskiego w r. śmierci int. od córki z rodziną.

2./ Za sp. Antoniego Owczarskiego w XXX dzień śmierci int. Andrzeja i Agaty.

10.00

1./ W dniu imienin Jana o zdrowie Boże błogosławieństwo opiekę NMP.

2./ Msza Św. dziękczynna za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku szkolnym, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami. O Boże błogosławieństwo i opiekę na czas wakacji.

Po Mszy Św. sakrament chrztu.

15.30

W dniu imienin Pawła i Tomasza o zdrowie Boże błogosławieństwo i opiekę NMP.

PONIEDZIAŁEK

Wspomnienie św. Ireneusza bp Lyonu, męczennika.

28.06.2021

7.30

1./ Msza św. o pojednanie, przebaczenie, prawdziwą Bożą miłość i o Boże błogosławieństwo dla małżeństwa Jadwigi i Michała, aby Michał zatroszczył się o przekazanie dzieciom wiary i wspierał je finansowo.  

2./ Za sp. Kazimierę Błażej int. od rodziny ze Zgłobnia.

WTOREK

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

29.06.2021

7.30

1./ Za śp. Stanisławę Wójcik int. Joanny, Michała i Juliana Brzyskich.

2./ Za śp. Eugeniusza Adamskiego int. od Barbary i Bogdana Brożek

ŚRODA

 

30.06.2021

7.30

1./ W r. urodzin Magdaleny i Macieja z podziękowaniem za życie z prośba o dalsze Boże błogosławieństwo opiekę NMP i pomoc Ducha Świętego przy znalezieniu pracy.

2./ W Intencji KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH W KIELANÓWCE.
Z podziękowaniem za 65 lat działalności pośród nas. O życie wieczna dla wszystkich zmarłych o Boże błogosławieństwo dla żyjących.  

NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

 

01.07.2021

7.30

1./ Za śp. Wandę w XXX r. śmierci.

2./ Za śp. Antoniego Micała w VII dzień śmierci int. od dzieci.

PIĄTEK

 

02.07.2021

7.00

Spowiedź.

7.30

1./ W I r. urodzin Laury o Boże błogosławieństwo, wstawiennictwo NMP i opiekę Anioła Stróża.

2./ Za śp. Anatola

NABOŻEŃSTWO DO NSPJ

SOBOTA

Wspomnienie św. Tomasza Apostoła

03.07.2021

7.30

1. W I r. urodzin Jana i Stanisława o Boże błogosławieństwo, wstawiennictwo NMP i opiekę Anioła Stróża.

2./ Za śp. Teresę Hnatio int. od Kasi koleżanki Patrycji.

NABOŻEŃSTWO WYNARADZAJĄCE ADORACYJNE PIERWZEJ SOBOTY.

GODZINA 15.00 PIKNIK RODZINNY W KIELANÓWCE POĄCZONY Z 65 LECIEM KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH W KIELANÓWCE.

NIEDZIELA

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

04.07.2021

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

ADORACJA, ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH

10.00

Za śp. Wandę Dzik w II r. śmierci.
ADORACJA.

15.30

ADORACJA.

Za śp. Wojciecha

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska