mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lip 18, 2021

XVI Niedziela Zwykła

Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy.

Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszy Świętej o godz.8.15 i 10.00 błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

KOMUNIKATY KURII – 16. Niedziela Zwykła, 18.07.2021 r.

W najbliższy wtorek, 20 lipca br., przypada ósma rocznica ingresu Biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

Z racji I Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, który z woli papieża Franciszka będzie obchodzony w Kościele powszechnym w każdą czwartą niedzielę lipca, w najbliższą niedzielę, 25.07.2021 r. zapraszamy Babcie, Dziadków i Osoby Starsze do katedry rzeszowskiej na godz. 14.30. O tej godzinie odbędzie się wykład na temat: Wartość międzypokoleniowego braterstwa i przyjaźni. O godz. 15 w intencji Seniorów zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby.

W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa i modlitwą za kierowców błogosławieństwo pojazdów po Mszy Świętej o 8.15 i 10.00.

Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie ogłasza nabór na 2-letnie studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne przygotowujące do nauczania religii w szkole. Wszelkie informacje dotyczące tych studiów można uzyskać w sekretariacie Instytutu, tel. 17 871 24 03, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz na stronie internetowej www.instytut.rzeszow.pl . Zgłoszenia na studia są przyjmowane do 19 września 2021 r. w sekretariacie Instytutu.

NIEDZIELA

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.07.2021

8.15

W 90 r. urodzin Antoniego o Boże błogosławieństwo.

10.00

Za sp. Antoniego i Stefanię

SAKRAMENT CHRZTU

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego w int. uzależnionych.

15.30

Za śp. Piotra Kraśnianina.

PONIEDZIAŁEK

 

19.07.2021

7.30

1./ Msza św. o pojednanie, przebaczenie, prawdziwą Bożą miłość i o Boże błogosławieństwo dla małżeństwa Jadwigi i Michała, aby Michał zatroszczył się o przekazanie dzieciom wiary i wspierał je finansowo.  

2./ Za śp. Marię Książek int. od rodziny Pietruchów.

WTOREK

 

20.07.2021

7.30

1./ Za śp. Eleonorę Kalandyk, Janinę Głuszczyk i Krystynę int. od koleżanki.

2./ Za śp. Stefanię Owczarską int od Emilii Fura.

ŚRODA

 

21.07.2021

7.30

1./ O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Oli, Wojciecha i Jakuba oraz ich rodziców.

2./ Za Jana Czesława Pater int. od Mirosława Sanek z rodziną.

NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

Wspomnienie św. Marii Magdaleny.

22.07.2021

7.30

1./ O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Tymoteusza i jego rodziców.

2./ Za śp. Henryka Kisałę int. od Aleksandry Cisło.

Caritas zaprasza dzieci w wieku od 9 do 14 lat na warsztaty krawieckie. Szczegóły na plakacie. Liczba miejsc ograniczona.

PIĄTEK

Wspomnienie św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy.

23.07.2021

7.30

1./ O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Tymoteusza int. od dziadków Rządeczków.

2./ Za śp. Eleonorę Kalandyk int. od siostrzeńca Antoniego z Krystyną.

SOBOTA

Wspomnienie św. Kingi.

24.07.2021

7.30

1./ Za śp. Antoniego Micał w XXX dzień śmierci int. od dzieci.

2./ Za sp. Pawła Mariusza Surowiec Wytrwał int. od cioci Stanisławy.

NIEDZIELA

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.07.2021

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej będą przyjmować wpłaty na wykończenie naszego Kościoła. Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto:
Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002

z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce.

Po Mszy Świętej o godz.8.15 i 10.00 błogosławieństwo pojazdów.

8.15

Za śp. Mariana Pączek.

10.00

Za śp. Mariana Mierzwa w XIX r. śmierci.

SAKRAMENT CHRZTU

15.30

Za śp. Annę Siorek w III r. śmierci.

 

SAKRAMENT CHRZTU

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska