mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Lip 25, 2021

XVII Niedziela Zwykła

Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

KOMUNIKATY KURII – 17. Niedziela Zwykła, 25.07.2021 r.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki ogłosił niedzielę 25 lipca br., Dniem Solidarności z Poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i w Europie. Odpowiadając na ten apel – prosimy, aby poszkodowanych objąć modlitwą w czasie Mszy św., a także przeprowadzić zbiórkę do puszek..

W minioną niedzielę – burze i gwałtowne ulewy spowodowały szkody również na terenie Diecezji Rzeszowskiej. Do najbardziej poszkodowanych już dotarła pierwsza pomoc z rezerw budżetowych Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie ogłasza nabór na 2-letnie studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne przygotowujące do nauczania religii w szkole. Wszelkie informacje dotyczące tych studiów można uzyskać w sekretariacie Instytutu, tel. 17 871 24 03, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz na stronie internetowej www.instytut.rzeszow.pl . Zgłoszenia na studia są przyjmowane do 19 września 2021 r. w sekretariacie Instytutu.

NIEDZIELA

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.07.2021

Ostatnia niedziela miesiąca, panowie z rady parafialnej będą przyjmować wpłaty na wykończenie naszego Kościoła. Wpłaty bardzo proszę dokonywać na konto:
Bank Spółdzielczy w Niechobrzu 68916300092001000531780002

z dopiskiem: Dar na rozbudowę Kościoła w Kielanówce.

Po Mszy Świętej o godz.8.15 i 10.00 błogosławieństwo pojazdów.

8.15

1./Za śp. Mariana Pączek.

2./ Za śp. Zofię Kielar w VII dzień śmierci int od Łukasza z rodziną.

10.00

Za śp. Mariana Mierzwa w XIX r. śmierci.

SAKRAMENT CHRZTU

15.30

Za śp. Annę Siorek w III r. śmierci.

PONIEDZIAŁEK

– Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

26.07.2021

7.30

1./ Msza św. o pojednanie, przebaczenie, prawdziwą Bożą miłość i o Boże błogosławieństwo dla małżeństwa Jadwigi i Michała, aby Michał zatroszczył się o przekazanie dzieciom wiary i wspierał je finansowo.  

2./ Za śp. Władysławę Miłek int. od Agaty i Andrzeja Owczarskich.

WTOREK

 

27.07.2021

7.30

1./ W I rocznicę sakramentu małżeństwa Iwony i Kamila o Boże błogosławieństwo, opiekę NMP   o opiekę i dary Ducha świętego dla dzieci Nadii, Leny i Natana.

2./ Za śp. Annę Micał int od Marii i Janusza Liput.

ŚRODA

 

28.07.2021

7.30

1./ W XVIII rocznicę urodzin Dominiki o Boże błogosławieństwo, opiekę NMP Panny, dary Ducha Świętego.

2./ Za śp. Krystynę Liput int. od nauczycieli ze szkoły podstawowej w Kielanówce.

NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

Wspomnienie św. Marty, siostry Łazarza i Marii.

29.07.2021

7.30

1./ Za śp. Wandę i Władysława w VII r. śmierci.

2./ Za śp. Helenę Świder int od wnuka Jacka i wnuczki Agaty z rodziną.

PIĄTEK

 

30.07.2021

7.30

1./ W XVIII rocznicę urodzin Oliwii o Boże błogosławieństwo, opiekę NMP Panny, dary Ducha Świętego.

2./ Intencja Panu Bogu wiadoma.

SOBOTA

Wspomnienie św. Ignacego Loyoli

31.07.2021

7.30

1./ W 55 rocznicę sakramentu małżeństwa Janiny i Mariana o Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę NMP int. od dzieci.

2./ Za śp. Henryka Pietruchę int. od Marii i Andrzeja Worek

NIEDZIELA

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.08.2021

8.15

Za dusze w czyśćcu cierpiące za zmarłych kapłanów int. od Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

ADORACJA, ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH

10.00

Za śp. Jana, Marię i Stanisławę.

15.30

Za sp. Henryka Niedźwiedź int. od Krystyny i Jana Rusinek.

 

SAKRAMENT CHRZTU

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska