mapGodziny Mszy św.:
transmisje iconpon-pt, czas zimowy: 17.00
pon-pt, czas letni (wakacje): 7.30
niedziele i święta: 8.15, 10.00, 15.30

fot. Jarosław Szejnar

Slider
Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą" (Ps 34[33],2-3)
Sie 8, 2021

XIX Niedziela zwykła

Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.

15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

NIEDZIELA

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

08.08.2021

8.15

Za śp. Marię Koszchela / Koszela/ int. od siostry z rodziną. ADORACJA

10.00

W V r. urodzin Klary o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP. ADORACJA

 

SAKRAMENT CHRZTU / Po Mszy Świętej/

15.30

ADORACJA. Za śp. Eugenię Świder w VI r. śmierci int. od synowej z rodziną.

PONIEDZIAŁEK

Wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża
(Edyta Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

09.08.2021

7.30

1./ O Boże błogosławieństwo dla Tymoteusza int. od rodziców chrzestnych.

WTOREK

Wspomnienie św. Wawrzyńca (†258), diakona i męczennika.

10.08.2021

7.30

1./ Msza św. dziękczynna z prośba o dalsze Boże błogosławieństwo dla rodziny.

ŚRODA

Wspomnienie św. Klary (1194-1253), dziewicy.

11.08.2021

7.30

1./ Za śp. Urszulę Konicką int. od Józef Świdra z rodziną.

NOWENNA DO MBNP.

CZWARTEK

 

12.08.2021

7.30

1./ Za śp. Czesława Kota int. od rodziny.

PIĄTEK

 

13.08.2021

7.30

1./ Za śp. Stefanię Długosz w II r. śmierci.

SOBOTA

Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego (1894-1941), franciszkanina, męczennika obozu Auschwitz-Birkenau.

14.08.2021

7.30

1./ Za śp. Jana Rączego int. od szwagierki Marysi.

15.00

Msza św. ślubna Jarosława i Katarzyny.

NIEDZIELA

WNIEBOWZIĘCIE NMP

15.08.2021

Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół podczas wszystkich Mszy Świętych.

8.15

Za śp. Zbigniewa w II r. śmierci int. od córki Krystyny z rodziną.

10.00

Msza św. dziękczynna za zbiory.

15.15

Koronka do Miłosierdzia Bożego w int. uzależnionych.

15.30

W III r. urodzin Anieli o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę NMP.

PODCZAS MSZY ŚWIETEJ SAKRAMENT CHRZTU.

Homilia Jana Pawła II

w czasie Mszy Św. beatyfikacyjnej Matki Urszuli Ledóchowskiej.

Czytaj więcej...

Historia Parafii

Kielanówka od średniowiecza należała do parafii w Zabierzowie. Duża odległość od parafii utrudniała jej mieszkańcom udział w nabożeństwach. Mieszkańcy wsi w 1980 roku postanowili wybudować kaplicę mszalną połączoną z salą katechetyczną.

urszula ledochowska